Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Co +cwu


Kadafi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po 2 latach przygotowań do wymiany instalacji co/cwu proszę o radę co do projektu mojej instalacji a konkretnie o zastosowanie zaworu 3d lub 4d który głównie zabezpieczałby mój piec przed niską temp powrotu.Ewentualnie do zaworu dodatkowy obieg kotłowy.

 

Specyfikacja:

Piec Greń 25kW na ekogroszek(sterownik Geco) + sterownik auraton pokojowy , cwu 140l (temperatura stabilizowana czujnikiem) ,grzejniki z głowicami termostatycznymi.

 

Generalnie układ chodzi tak jak na załączonym schemacie i nie z nim problemu jednak przy modernizacji chciałbym zadbać bardziej o piec gdyż podczas postoju (sterownik pokojowy przełączy piec w podtrzymanie) temperatura w instalacji znacznie spada i przy ponownym uruchomieniu na powrocie jest 33-37stopni.Tak wiec priorytetem będzie zabezpieczenie przed tą niską temp. powrotu.

 

Schemat oczywiście zawiera dodatkowe zawory/filtry itd itp na rysunku jest max uproszczony dla lepszej orientacji.Proszę o wstawienie waworu 3d/4d do tej instalacji.

 

skanuju.th.png

 

Tak to teraz wyglada : piec dziła w starej instalacji (dawniej grawitacyja) w planach wymiana na Cu bądz PPstabi + nowe grzejniki.

 

grek.th.jpg obraz193.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namalowałem "schemat" planowanej instalacji. Jest bez zaworów kulowych ,filtrów,cyrkulacji cwu .... żeby nie zagęszczać rysunku :-). Co o tym sądzicie???

 

35402211.th.jpg

 

Wstępnie wybrałem zawór 3d+ siłownik Womix ale może ktoś podsunie mi coś bardziej interesujacego.

Nie mam zupełnie pojęcia jaki sterownik do tego wybrać.

 

Proszę o wszelkie uwagi co zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nastąpi zmiana planów - będzie zastosowany sterownik :

 

http://www.estyma.pl/regulator-mix07-przeznaczenie.php

 

Na 12 stronie instrukcji jest schemat połączenia - czy macie jakieś zastrzeżenia co do takiego wykonania instalacji?

I czy dobrze rozumiem że podczas grzania obiegu CO bedą pracowały dwie pompy :Co i kotłowa a przy utrzymaniu temp. powrotu tylko kotłowa.

Jeśli praca pomp CO i obiegu kotłowego jest jednoczesna to czy wiąże się to z zastosowaniem pomp o tych samych parametrach?? Zawór 4D i tak będzie "po swojemu" regulował przepływem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.