Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomóżcie Proszę Wybrać Kocioł


stradlin

Rekomendowane odpowiedzi

WIęc wybór padł na kocioł Tekli Draco Versa 17kW:

https://kotly.com.pl/produkty_pliki/Kotly/Tekla/draco_versa-ulotka.pdf

Jeśli nie uda mi się wynegocjować dobrej ceny, zastanowię się jeszcze nad Defro Sigma 16kW:

https://kotly.com.pl/produkt-kociol-defro-sigma-16-kw-4747.html?l=pl

Oba są porządne, różnią się natomiast palnikiem. Myślę, że zaryzykuję nowocześniejsze rozwiązanie z palnikiem rynnowym, czyli Tekla.

W Tekli co prawda mają ster Multifun, ale nie dostaniesz z nim czujnika żaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Są konstrukcje warte zainteresowania. Nie będę pisał jakie bo niektórzy mają na ich nazwy uczulenie.

Szukaj po moich postach a coś wyluskasz.

Generalnie szukaj konstrukcji z nowymi palnikami i polecanymi sterownikami bez rusztow wodnych i innych (nie)przydatnych wynalazków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, co jest bardzo dziwne, że każdy - za wyjątkiem kolegi Animusa - boi się podać przykład kotła, który mógłby polecić. Zawsze myślałem, że jak napiszę czego potrzebuję to otrzymam od osób doświadczonych w temacie, kilka propozycji, z których na pewno coś wybiorę. Do tego służy forum, prawda? Rozumiem, że pewnie otrzymałbym również jakieś przykłady od handlowców, ale przynajmniej było by z czym porównać. Chyba, że się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie teraz podsumował, :huh:  

Może podaj  ile możesz przeznaczyć na ten kocioł.

Że upierasz się na kocioł z podajnikiem  i jesteś świadomy corocznych kosztów opału. 

Czym chcesz palić ekogroszek,miał,pellety

Czy nowy w 5 klasie trochę droższy,czy starsze w niższej klasie modele już sprawdzone.

 itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisaliście, najnowszy nie znaczy lepszy, więc nie upieram się przy klasie piątej. Zresztą dofinansowania i tak nie dostanę. Ważne żeby miał 16-17 kw, zwykły palnik retortowy (jeśli nie warto rynnowego), pogotowie . Im mniejsza wymagana średnica komina, tym lepiej. Fajnie jakbym zmieścił się 8, może 9 tysiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rokiem i ja wybierałam kocioł. Czytałam....czytałam i uległam czarowi najnowszego ogniwa M -poczytaj sobie wątki jak zakończyła się moja historia.Na szybko powiem Ci że Karoka/sprzedawca z forum/ wybawił mnie z opresji i obecnie mam RBR 23 kw i jestem zadowolona. Łatwy w czyszczeniu a przy moich dziennych 70 kg to ważny atut nie wymaga ochrony powrotu.

Szczerze polecam Ci  http://karoka.eu/ Go jako sprzedawcę albowiem doradzi Ci jaki kocioł ,jaki palnik. Zaufaj jego doświadczeniu i kup kw które Ci podpowie. Facet ma pojęcie i bierze odpowiedzialność za transakcję. Nie zostawi Cię w potrzebie. Jest rzetelny i uczciwy. Nie myśl że to reklama jego firmy. Wszyscy wiedzą co się działo u mnie rok temu i jak zachował się Karoka.

Ja wybierając kocioł najpierw miałam do czynienia z forum potem z instalatorami którzy wciskali mi swoje kotły np. 45 kw żeliwny klimosz.Słyszałam jak odbierają telefony od swoich klientów i jak ich zbywają.Kupiłeś,oni zainstalowali i walcz dalej sam.Karoka zawsze odbiera telefony nawet w święta,zawsze słuzy pomocą, poprowadzi sterownik jak trzeba a wiesz mi jeżeli nie masz doświadczenia to będziesz potrzebował pomocy.Nie licz że lokalny sprzedawca będzie dbał o Ciebie. Tu na forum gdzie pojawiają się potencjalni klienci dba się o renomę.

 

  Ja im dłużej czytałam tym bardziej głupsza byłam i wybrałam to co utkwiło mi z reklamy ogniwa M. Gdybym poszła pierwotną drogą tzn zaufała Karoce bo z nim pierwszym nawiązałam kontakt uniknęłabym tych wszystkich nerwów. To był straszny błąd i jak czytam Twoje posty to jakbym widziała siebie. Nie życzę Ci takich emocji.

 

Moja rada-zadzwoń do Karoki a dalej on Cię poprowadzi.

                                                                                                             Pozdrawiam z Mazur

                                                                                                                                                                Elzbieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu.... koleżanko @bietka ale teraz dałaś czadu! Jak to można tak bezczelnie polecać człowieka który handluje kotłami! Przecież to nie moralne. Na pewno oszukuje ludzi. ^_^

Pozdrawiam wszystkich walczących DonKichotów.  :P

 

PS. Dla tych zbyt poważnych dodaję, że to żarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisaliście, najnowszy nie znaczy lepszy, więc nie upieram się przy klasie piątej. Zresztą dofinansowania i tak nie dostanę. Ważne żeby miał 16-17 kw, zwykły palnik retortowy (jeśli nie warto rynnowego), pogotowie . Im mniejsza wymagana średnica komina, tym lepiej. Fajnie jakbym zmieścił się 8, może 9 tysiącach.

W 8 -9 tyś z taką mocą to spokojnie możesz kupić kocioł w 5 klasie, a co z paliwem czy z miałem będziesz mieszał ekogroszek  ,czy sam ekogroszek to ważna decyzja niektóre zasobniki mają łagodne zejścia i miału raczej nie spalisz.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ekogroszek. A palnik rynnowy to naprawdę takie złe rozwiązanie? Kocioł Defro Sigma Uni 16KW też mi pasuje, ale ma właśnie takowy palnik.

Tak w ogóle, to na samym początku chciałem kocioł DUO, czyli ekogroszek + pellet, ale też opinie nie najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 8-9 tysięcy to jest górna, nieprzekraczalna granica. Jak znajdę coś w cenie około 7 tys. to będę przeszczęśliwy :P

Faktem jest natomiast, że cena kotła to jedno, a wyposażenie go to drugie. Często, jak do tańszego kotla dodam to czego mu brakuje, to paradoksalnie wychodzi taniej kupić droższy kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ekogroszek. A palnik rynnowy to naprawdę takie złe rozwiązanie? Kocioł Defro Sigma Uni 16KW też mi pasuje, ale ma właśnie takowy palnik.

Tak w ogóle, to na samym początku chciałem kocioł DUO, czyli ekogroszek + pellet, ale też opinie nie najlepsze

Palnik rynnowy ulega zmianom  ,w początkowej fazie produkcji tych palników były tragiczne modele rynny,ale z czasem zostały udoskonalone .Jednak ja za nimi nie przepadam ,w komorze spalania zawsze odkłada się  gdzieś sadza .Sigma Uni faktycznie ma rynnę ale Sigma ma już palnik retortowy.

image,oferta,700,1280,800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 8-9 tysięcy to jest górna, nieprzekraczalna granica. Jak znajdę coś w cenie około 7 tys. to będę przeszczęśliwy :P

Faktem jest natomiast, że cena kotła to jedno, a wyposażenie go to drugie. Często, jak do tańszego kotla dodam to czego mu brakuje, to paradoksalnie wychodzi taniej kupić droższy kocioł.

Za 7 tysięcy to masz kotły w 4 klasie.  

Przy zakupie kotła waży jest też sterownik ,coraz częściej przy jednym modelu kotła można wybierać z dwóch a nawet trzech sterowników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest natomiast, że cena kotła to jedno, a wyposażenie go to drugie. Często, jak do tańszego kotla dodam to czego mu brakuje, to paradoksalnie wychodzi taniej kupić droższy kocioł.

Powinieneś liczyć się z dodatkowym wydatkiem na układ ochrony powrotu kotła, pompy wedle potrzeb, jak podłogówka to dodatkowo mieszacz.

Nie wiem czy któryś kocioł ma w swojej cenie sterownik pokojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie rozumiesz czym różni się gwarancja kotła od gwarancji samochodu to daj sobie spokój ze sprzedażą kotłów i nie mąć ludziom w głowach.

 

Jeżeli nie potrafisz pisać konkretnie to daj sobie spokój z pisaniem i nie mąć ludziom w głowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, co jest bardzo dziwne, że każdy - za wyjątkiem kolegi Animusa - boi się podać przykład kotła, który mógłby polecić. Zawsze myślałem, że jak napiszę czego potrzebuję to otrzymam od osób doświadczonych w temacie, kilka propozycji, z których na pewno coś wybiorę. Do tego służy forum, prawda? Rozumiem, że pewnie otrzymałbym również jakieś przykłady od handlowców, ale przynajmniej było by z czym porównać. Chyba, że się mylę...

 

Konkretnie - proszę bardzo - RBR Ekouniwersal 17 kW z palnikiem Batory i sterownikiem eCOAL lub Skam-P 17 kW z palnikiem Batory lub AZPP i sterownikiem SPPv2.

 

Żaden z nich nie potrzebuje ochrony powrotu kotła, każdy ma pogodówkę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu.... koleżanko @bietka ale teraz dałaś czadu! Jak to można tak bezczelnie polecać człowieka który handluje kotłami! Przecież to nie moralne. Na pewno oszukuje ludzi. ^_^

Pozdrawiam wszystkich walczących DonKichotów.  :P

 

PS. Dla tych zbyt poważnych dodaję, że to żarty.

 

Taaaaaaaaaa lepiej niech posłucha jak ja forumowego nie sprzedawcy a fachowca i zmęczony wybieraniem kupi tłoka z rusztem wodnym :D ​.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie - proszę bardzo - RBR Ekouniwersal 17 kW z palnikiem Batory i sterownikiem eCOAL lub Skam-P 17 kW z palnikiem Batory lub AZPP i sterownikiem SPPv2.

Masz tylko te starsze modele,  w 5 klasie nic jeszcze nie sprzedajesz ?

 

Taaaaaaaaaa lepiej niech..........  :D ​.

Bietka masz już opał na oku na następny sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisaliście, najnowszy nie znaczy lepszy, więc nie upieram się przy klasie piątej. Zresztą dofinansowania i tak nie dostanę. Ważne żeby miał 16-17 kw, zwykły palnik retortowy (jeśli nie warto rynnowego), pogotowie . Im mniejsza wymagana średnica komina, tym lepiej. Fajnie jakbym zmieścił się 8, może 9 tysiącach.

 

Spokojnie zmieścisz się w  8 tys i to z pogodówką ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ekogroszek. A palnik rynnowy to naprawdę takie złe rozwiązanie? Kocioł Defro Sigma Uni 16KW też mi pasuje, ale ma właśnie takowy palnik.

Tak w ogóle, to na samym początku chciałem kocioł DUO, czyli ekogroszek + pellet, ale też opinie nie najlepsze

Ja mam sigmę uni 16kW i jestem zadowolony.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko te starsze modele,  w 5 klasie nic jeszcze nie sprzedajesz ?

 

Bietka masz już opał na oku na następny sezon?

 

Zbieram kasę :D ​Liczyłam na te portale typu giełda paliw ale wyszło jak zwykle - propozycje typu super cena 850 zł .Potrzebuję ok 2 ton/miesiąc więc szukam nadal. Energo w hurcie wychodzi najtaniej ale mój transport musi być bo oni mają tylko 6 ton http://energobielsk.pl/s,sprzedaz,3.html . Na miejscu też tylko ruski albo ruski udający polski za 750 zł najtaniej.

Miału się boję. Tu myślałam o jarecie plus http://pwatex.pl/#categories-bar.Zadałamzapytanie o ten groszek  na muratorze ale tam wątek usypia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.