Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy - co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam ogromną prośbę. Mieszkam razem z mamą w ocieplonym domu o powierzchni 170m² i obydwie nie mamy bladego pojęcia o piecach, a ustawa antysmogowa zmusza nas do wymiany dotychczasowego kotła na ten w piątej klasie. Nie stać nas na ogrzewanie gazowe, ale nie chcemy też pieca na pelet. Czytałam sporo na temat pieca Ogniwo Classic ds. Czy jest tu jakiś użytkownik tego kotła, który podzieliłby się ze mną opinią na jego temat? Bardzo proszę o jakąkolwiek doradę, ponieważ jesteśmy z mamą zupełnie zielone w tym temacie...

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andżela napisał:

Cześć, mam ogromną prośbę. Mieszkam razem z mamą w ocieplonym domu o powierzchni 170m² i obydwie nie mamy bladego pojęcia o piecach, a ustawa antysmogowa zmusza nas do wymiany dotychczasowego kotła na ten w piątej klasie. Nie stać nas na ogrzewanie gazowe, ale nie chcemy też pieca na pelet. Czytałam sporo na temat pieca Ogniwo Classic ds. Czy jest tu jakiś użytkownik tego kotła, który podzieliłby się ze mną opinią na jego temat? Bardzo proszę o jakąkolwiek doradę, ponieważ jesteśmy z mamą zupełnie zielone w tym temacie...

Pozdrawiam serdecznie 

Ogniwo DS - Kotły zasypowe - Forum o ogrzewaniu (info-ogrzewanie.pl) Tu mamy trochę o tym kotle ale tak czy siak powinien być zainstalowany z buforem ciepła więc koszty będą porównywalne z kotłem z podajnikiem . Jeśli nie masz pojęcia o kotłach i ich eksploatacji a potrafisz od czasu do czasu  pomachać wyciorem w kotle żeby go wyczyścić  to tym bardziej polecił bym jednak kocioł automatyczny i to właśnie peletowy . Pelet kupisz wszędzie lepszy czy gorszy ale kupisz , możesz wystąpić do programu czyste powietrze o dofinansowanie . Jeśli ten kocioł dobrze ustawi serwisant przy uruchomieniu to nie pozostanie Ci nic innego jak tylko dosypywać peletu i raz w  miesiącu opróżnić popielnik . Jeśli dołożysz do kotła termostat pokojowy to kocioł sam będzie pilnował temperatury jaką ustawisz w domu , rozpali się i wygasi bez Twojej ingerencji .I jeśli to dla ciebie istotne będziesz EKO .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na pewno nie chcesz kotła na pellet? Raz w tygodniu będziesz wyglądać jak górnik, a włosy będziesz musiała umyć 2-3 razy. Do tego targanie worków z węglem albo łopatą nie jest najlepszym zajęciem dla kobiet. Przy pellecie tak się nie umorusasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.