Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomóżcie Proszę Wybrać Kocioł


stradlin

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jako użytkownik najlepiej załóż temat o tym kotle. Napisz co ogrzewasz, czym palisz, jaki masz palnik i sterownik.

W tym temacie mogliby się wypowiadać sprzedawcy i doradcy od tego kotła o jego zaletach zamiast krytykować wyroby konkurencji gdzie popadnie.

Nie czuję takiej potrzeby. Na sąsiednich forach jest już dużo tematów o owym kotle. Kto będzie chciał to znajdzie.

Ps. Jeśli jakiś produkt ma wady to ludzie o tym mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Wiem, że na sąsiednich forach są takie tematy. Więc zastanawia mnie dlaczego właśnie to forum upodobali sobie sprzedawcy i doradcy "krytykanci" a nie piszą na tamtych forach. 

Jakby był taki temat na tym forum to może tym niezadowolonym i zadowolonym łatwiej było by się wypowiadać. Wtedy wszystko jest w jednym temacie i kupujący łatwiej może wyrobić sobie opinie o wadach i zaletach.

A tak traktujecie to forum jak śmietnik.

 

Co do wad kotła na S to je ma i było o nich mówione, nie widzę powodu by to kolejny raz przytaczać, chyba, że chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do wad kotła na S to je ma i było o nich mówione, nie widzę powodu by to kolejny raz przytaczać, chyba, że chcesz.

Proszę bardzo:

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?/topic/21684-Skam-P-Wady-I-Zalety-Kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczył bym na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam miejsca na bufor, ani na większe naczynie wzbiorcze. Poza tym piec ma już 13 lat i tak wymaga już wymiany. 

Dlaczego odradzacie ekogroszek? Wielu moich znajomych tak ogrzewa i wszyscy są zadowoleni.

Nie odradzamy. Uświadamiamy że kocioł musi swoje spalić . Często na forach są wpisy "pomocy kocioł dużo pali,puści mnie z torbami" i są to wpisy ludzi którzy czytają po internecie że kocioł na eko to super sprawa,ekonomiczna. Tylko gdzieś im umyka że ekonomicznie ludzie mają przy domach naprawdę dobrze ocieplonych z instalacją wykonaną poprawnie.

A też inaczej się kalkuluje gdy się jest świadom kosztów rocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak się okaże, że zadana musi być wyższa, np 70 stopni, to przecież wyzdychamy z gorącą

Spamujesz nieźle. 70st. czy nawet 90st. ale w kotle w instalację wpuszcza się nawet wtedy 30st.na zasilaniu . Zawór 4-D trzeba mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi - laikowi - co oznacza, że temperatura na powrocie nie może być niższa niż 60 stopni? Jak będzie orientacyjna, jeśli zadania na kotle będzie np. 55 stopni. Nie kumam tego

 

W praktyce kotły o kiepskiej konstrukcji mają takie wymagania, bo w nich korodują wymienniki przy powrocie, w porządnych nie ma takich wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bo jeśli producent jest pewny swego wyrobu to dlaczego ma nie dać 5 lat na wymiennik.

Druga rzecz, trzeba zwrócić uwagę czy na końcu niema jakiś dopisków drobnym druczkiem jak w przypadku bojlerów gdzie już po 12-tu czy 18-tu miesiącach może być po gwarancji a na stronie się chwalą że dają 4 czy 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na stronę kotła który Ci odpowiada pod względem wymiarów, spalanego opału (ekogroszek czy miał po wcześniejszym rozpoznaniu sprawy jaki to "miód") czy innych parametrów i znajdujesz gwarancję albo prosisz producenta czy sprzedawcę o jej przesłanie.

Jeżeli sam zdecydujesz przed wyborem kotła co jest dla Ciebie istotne a następnie będziesz wybierał odpowiedni model to moim zdaniem dokonasz właściwego wyboru. Tu na forum można nieźle zweryfikować własne wybory - czytając. 

Pytając co polecacie - niewiele zyskasz.

Choćby z własnego przypadku. Mam kocioł od ośmiu lat, spalam miał węglowy i jestem w miarę zadowolony, moje kłopoty z obecnym kotłem opisałem we właściwym dla niego temacie a także w innych tematach.

Nie polecam tego kotła bo choćby po wpisach innych użytkowników jest on kontrowersyjny.

Podobnie jest z innymi kotłami. Jak już wybierzesz model to szukaj wpisów o nim pozytywnych i negatywnych. Sam decyduj to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie podać przykład takich kotłów? 16-18 Kw.

Jak ja kupowałem Gigara to miałem 5 lat gwarancji i wszystkie kotły z tej stajni miały 5 lat gwarancji.

 

Zaglądnąłem tam czy coś się zmieniło i zdziwko, jest teraz nawet model w 5 klasie na ekogroch bardzo ciekawie zbudowany Rakoczy - CORTINA  i też ma 5 lat gwarancji.

przekroj.png

Ma nawet bardzo wysoką sprawność cieplną (powyżej 92%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w naprawdę porządnych nie dość, że nie ma takich wymagań to jest jeszcze 5 letnia gwarancja na szczelność kotła.

 

Czyli naprawdę porządne samochody to KIA bo ma 7 lat gwarancji ?

 

Hmm ciekawe co na to odpowiedziałaby Toyota i raporty awaryjności TUV ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @jacek61 z jakiego powodu ta krucjate prowadzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIęc wybór padł na kocioł Tekli Draco Versa 17kW:

https://kotly.com.pl/produkty_pliki/Kotly/Tekla/draco_versa-ulotka.pdf

Jeśli nie uda mi się wynegocjować dobrej ceny, zastanowię się jeszcze nad Defro Sigma 16kW:

https://kotly.com.pl/produkt-kociol-defro-sigma-16-kw-4747.html?l=pl

Oba są porządne, różnią się natomiast palnikiem. Myślę, że zaryzykuję nowocześniejsze rozwiązanie z palnikiem rynnowym, czyli Tekla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik rynnowy to nie jest nowoczesne rozwiązanie. Szukaj lepiej z retorami żeliwnych (z obrotem lub bez) np. Batory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też rozwalił serce tym nowoczesnym rozwiązaniem z palnikiem rynnowym :)

Dla osobiście palniki rynnowe jak i kotły tłokowe to te rzeczy które nigdy nie powinny być skonstruowane :)

Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.