Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co Z Rurek Pp


gregor775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  mam pytanko a propo rur pp zgrzewanych  na  ciepło  zgrzewarka. Czy ktos  ma jakies  opinie  z  zycia  o  tak  wykonanej  instalacji co  o tym rodzaju inst.  sądzicie Mój znajomy  ma  taką instalacje  juz  kilka  dobrych  lat i  wszystko  gra  Czekam na  opinie fachowców.... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli rury sa markowe czyli jakiś hakan lub podobne a do ciepłej wody typ fazer czyli z włoknem szklanym to instalacja powinna Cię przezyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rurami PP to dizałmy juz jakies 10 lat albo i wiecej a co do roszczelnien to ciezko zeby cokolwiek ciekło jak na 1000 zgrzewów trafi jedno czy dwie skuchy to max a i trzeba się postarać żeby zgrzew spie....   poprzez rozciaganie  podczas stygnięcia albo jakies zgięcie  przed zastygnieciem  

natomiast jesli chcesz to robić sam to musisz sie uczyć ale nie wiem czy chcesz bo to nieopłacalne a przez forum sie nie nauczysz bo to trzeba czuć w rekach co sie dzieje z materiałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w Polsce wykonuje się w 90% instalacje z PP (najtańszy system :) )Ciepła woda ze względu na znaczną rozszerzalność cieplną plastiku powinna być robiona właśnie z rur z włóknem szklanym albo jeszcze lepiej (i drożej ;) ) z tzw rur V-centro(może być różna nazwa u różnych producentów) czyli z wkładką aluminiową w środku rury.Należy umiejętnie zgrzewać bo  jak za długo to można zawęzić przelot kształtki a w skrajnych przypadkach nawet całkiem zatkać  (co moze się zdarzyć u początkujących "zgrzewaczy" a nawet u fachowców po kilku głębszych ;)  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak instalacja z pp nie zostanie "kilkukrotnie zagotowana" to nic złego nie ma prawa się dziać. I na pewno nie trzeba będzie kuc żadnych posadzek po 15 latach. Moja instalacja z pp została zbudowana w 1998 czyli ma lat 18 i nie ma żadnych nieszczelności. Myślę że spokojnie następnych kilkadziesiąt lat wytrzyma. Można polecić taką instalację do współpracy z kotłami gazowymi . Z kotłami na paliwo stałe już może być problem szczególnie tam gdzie kocioł jest zasypowy.. Dla takiego układu nie polecam instalacji z pp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy pp nie posiadają bariery antydyfuzyjnej więc do co nie są zalecane. Natomiast sam wykonałem kilkanascie instalacji co na PP i jest ok. Przy kotłach na paliwo stałe zdecydowanie miedz. Przy obecnych cenach miedzi różnica na całej instalacji max 1500 zł. wiec chyba nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System PP Wavina  Stabi PLUS z najnowszej generacji PP-RCT wzmacniany wkładką aluminiową bez perforacji  ma 100% ochrony antydyfuzyjnej, podobnie jak innych producentów z taką wkładką.

 

Problem powłoki antydyfuzyjnej jest jest istotny dla układów ogrzewania pracujących w układzie zamkniętym. w układzie otwartym to bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy pp nie posiadają bariery antydyfuzyjnej więc do co nie są zalecane. Natomiast sam wykonałem kilkanascie instalacji co na PP i jest ok. Przy kotłach na paliwo stałe zdecydowanie miedz. Przy obecnych cenach miedzi różnica na całej instalacji max 1500 zł. wiec chyba nie ma sensu.

 

Rury stabi są  antydyfuzyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tam gdzie pracuję prowadzimy od wielu lat Aspol, i wielu instalatorów nie chce zmieniać tego produktu.Jest to wyrób czeski.W okolicy jest również Wavin, ale z tego co się orientuje ma on w porównaniu z Aspolem cieńsze ścianki i instalatorzy w większości nie chcą z niego robić.Z resztą co do Wavinu też mam mieszane odczucia, nie wszystko robią sami lecz zlecają innym producentom, a sami firmują swoim znakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.