Skocz do zawartości

amalczycki

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia amalczycki

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. da się za darmo przeczytać gdzieś tą normę? bo znalazłem jedną witrynę, ale trzeba zapłacić o_0 Czy takie normy nie powinny być ogólnie dostępne skoro mamy projektować wg tych wytycznych?
  2. poprawiłem już miejsce naczynia wzbiorczego. W jaki sposób dobrać średnice rur? powinienem policzyć opór całkowity obiegu najniekorzystniejszego. Czy to będzie odcinek od kotła do grzejnika umieszczonego w klatce schodowej na parterze?
  3. poprawiłem nieco rysunek i naniosłem dane na rzuty parteru, piętra i poddasza. Mam nadzieję, że jest bardziej czytelne :) Przeglądnąłem normę PN-91 / B-02431, ale nie ma tam wzmianki o podłączeniu zbiornika wyrównawczego bezpośrednio z kotła przed pompą i zaworem różnicowym. Ona się tyczy Kotłowni wbudowanych na paliwa gazowe o gęstości względnej mniejszej niż 1 Poniżej link do tej normy http://docs4.chomikuj.pl/100062568,0,0,B-02431-1-Kotłownie-gazowe.doc
  4. Zadaniem pompy jest wytworzenie ciśnienia w instalacji potrzebnego do pokonania oporów hydraulicznych Do prostych instalacji wystarczy pompa z małą wysokością podnoszenia. Jest tańsza i wystarczy aby dostarczyć ciepło do wszystkich grzejników. Mocniejsze pompy poradzą sobie z większą ilością oporów całkowitych i stosuje się je przy większych instalacjach, są droższe i nie ma potrzeby stosowania w prostych układach Aby wiedzieć jaka pompa będzie nam potrzebna trzeba wykonać obliczenia
  5. Witam, Mój znajomy buduje dom. Początkowo ogrzewanie miało być wspólne z sąsiadem, ale zrezygnował z takiej opcji i chce mieć własne centralne ogrzewanie na paliwo stałe - kocioł na węgiel z podajnikiem 15kW. Projekt, który dostał uwzględnia tylko podłączenie grzejników do działającej instalacji dlatego chciałem wykonać nowy projekt. Instalacja ma być wykonana z miedzi. Zrobiłem obliczenia zapotrzebowania na ciepło i rozrysowałem instalację, ale nie do końca rozumiem jak wykonać obliczenia średnic rur i przepływu. Mam informacje jak obliczyć instalację ogrzewania wodnego grawitacyjnego, ale nie wiem jak to się ma do pracy z pompą obiegową. Jak się dobiera średnice rur do instalacji? Czy schemat instalacji, który zrobiłem może być? Do tego będę chciał podłączyć jeszcze zbiornik C.W.U. ok 150l Jeśli macie linki do stron, gdzie jest to dobrze opisane to prosiłbym o takie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.