Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem. Bez sensu. Temp cwu dojdzie do temp. Kotła i się wyłączy. A jak na kotle spadnie temp to również się wyłączy. Najlepsze rozwiazanie. Wyjąć czujnik temp z bojlera. Wiadomo że temp. CWU będzie dążyła do wyrównania z temp. kotła . Ja podłączałem jako pompa dodatkowa 2. Ale nie mam cyrkulacji. Ale jak tak miałem to różnice między temp. kotła a powrotem miałem max. 4 stopnie.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega kucharz214 pisał jak temp kotła spada to cwu się wyłączy i kocioł głupieje. Ponadto jak cwu się wyłączy spada temp powrotu który sie wychłodzi i po załączeniu tez schładza kocioł i tak w koło. Jak chodzi cały czas jest dużo lepiej. U mnie różnica 7-8 stopni. I właśnie jest jedno ale cyrkulacja nie działa...

Dlatego chce podłączyć pod pompę od CO...

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ale zastosowanie CW jako krotki obieg -daje rade, ale wiem ze to nie to samo bedzie bo wiadomo , ze przeciez wtedy zbiornik CW dziala nam jak bufor 
wiec nei bede wykorzystywal cw do ochrony powrotu 

Wiec  sie raczej decyduje na pompe przezutowa-krotki obieg -kotlowa  jak zwal tak zwal  :)

Caly czas mam problem z ochrona powrotu i chce wykonac experyment powolujac sie na rade bardziej zawansowanych osob :)
a mianowicie
Za zaworem bedzie pompa krotkiego obiegu  - ale nei bede kupowal nowej tylko zrobi sie rozstaw 180 i zapozycze sobie pompe od CW - bo i tak u mnei nei chodzi prawie wgl booooooooo 
- jak Snoopi wspomnial ze na piecu 68* to i cwu wysoko idzie - ja tez tak mam bo grawitacyjnei dziala u mnie bo nei mam zaworu zwrotnego - tylko roznicowy 

Moze wypowie sie ktos kto juz uporal sie z takim problemem - tylko moj instalator twierdzi ze 1raz taka instalacje bedzie widzial - bo wszedzie robi tak samo jak u mnei zrobil i kazdemu dziala a mi nie- stwierdzono tez abym sprobowal innego wegla i moze wtedy piec bedzie wyrabial z temperatura 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

u mnie również pompa ładuje cały czas bojler tzn. mam pompę kotłową która zasila sprzęgło hydrauliczne i bojler. Temperatura powrotu nie spada poniżej 55 st. przy zadanej kotła 60 st. Pompę cyrkulacyjną  mam włączoną do gniazdka na cyfrowym sterowniku czasowym kupionym w markecie za 20 zł. Trzeba tylko zaprogramować czas kiedy się korzysta z c.w.u. chociaż nie wiem czy nie lepiej byłoby żeby pracowała cały czas. Na powrocie przy bojlerze musiałem tylko przykręcić troszkę zawór i przy zadanej kotła 60 mam c.w.u ok 55 st.

Edytowane przez wodzuwolomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem ustawioną pompkę CWU jako mieszającą. Temp. kotła ustawiona na 60* , CWU 68* a temp. powrotu była ok 55*. Temp.CWU dochodziła do ok 53*, wykres temperatury kotła wahał się w granicach 2-3*C a pompka CWU pracowała cały czas. Minusem było spalanie wyższe o ok 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pompa CWU się nie wyłączała jak temp kotła spadła poniżej cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU miałem ustawioną 8* powyżej temp kotła, więc pompa CWU próbowała dogrzać wodę w bojlerze i pracowała cały czas. Temperatura kotła była bardzo stabilna w granicach temp. zadanej a wykres temperatury na sterowniku praktycznie był prostą linią

Edytowane przez irecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jak temp kotła spadła poniżej CWU to powinna sie wyłączyć żeby nie schłodzić CWU no chyba ze jakimś cudem miałeś zawsze niższa dużo od kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze tak. U mnie przy zadanej 62 cwu osiąga czasami taka temp i by się wyłączyło przy spadku CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piec kręcił cwu i cwu była cały czas niższa to zakładam że czujnik temp. jest nie do końca wciśnięty. Szwagier tak miał. Pompa chodziła non stop. I max było 40 stopni. Aż przyszedł do mnie mówi że na kotle ma 65 pompa kręci a temp. bojlera 39-40 stopnie. Pierwsze pytanie a czujnik docisniety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie przeganiacie czasem piec? Tak aby temp. spalin poszła ponad 500stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko palisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w wątku że sterownik K1PV4 ma wbudowany moduł internet  oraz inny proces,

Czy ktoś może to potwierdzić czy to gdybana/szacowana informacja.

Może ktoś z właścicieli K1PV4 napisze za pomocą jakiego modułu komunikuje się ze sterownikiem do emodul.pl

 

W instrukcji K1PV4 wyrażnie jest napisane że trzeba dokupić moduł internet.

 

 

Emodul.pl jest aplikacją internetową pozwalającą na zdalną obsługę sterowników współpracujących z modułami internetowymi ST-505, ST-507 oraz ST-5060 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dokupić moduł wifi rs defro

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli że tylko moduł rs defro obsługuje emodul.pl? Z kąd masz taką informację?

 

Na stronie emoduł.pl jest napisane:

 

Emodul.pl jest aplikacją internetową pozwalającą na zdalną obsługę sterowników współpracujących z modułami internetowymi ST-505, ST-507 oraz ST-5060

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po testach z włączoną pompą cwu.

Spalanie wzrosło i to sporo w porównaniu bez cwu. Dziś podłączyłem pompę normalnie.

Wykres bajka różnica tz - tp 8 stopni. Po wyłączenu pompy nawet 18 stopni :( zastanawiam się nad pompą kotłową z powrotu 4d do kotła ale nie jestem pewien czy zadziała takie ustrojstwo żeby wymusić lepszy obieg kotłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cwu trochę więcej pali. Ale nie dziwne jak grzeje wodę do mniej więcej 65 stopni. Czy ktoś przegonil piec tak że padł mu czujnik temp. Spalin. ? Bo ja chyba to zrobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po testach z włączoną pompą cwu.

Spalanie wzrosło i to sporo w porównaniu bez cwu. Dziś podłączyłem pompę normalnie.

Wykres bajka różnica tz - tp 8 stopni. Po wyłączenu pompy nawet 18 stopni :( zastanawiam się nad pompą kotłową z powrotu 4d do kotła ale nie jestem pewien czy zadziała takie ustrojstwo żeby wymusić lepszy obieg kotłowy.

Pomoglo woelu osobom - wprost zdalo egzamin i ja tez to przerabialem :(

Czekam tylko na wolniejszy czas bym mogl zrobic ta przerobke - jak wspomnialem w postach wyzej "aby na poczatek nei isc w koszta " zapozycze pompe od CW i zobaczymy jak wplynie ten krotki obieg , jesli bedzie miodzio wtedy dokonam zakupu kolejnej pompy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam na relacje z przeróbki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.