Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem pompa Wam pomoże. Ja mam instalację z pompą kotłową i różnicy między temperaturą zadaną, a powrotu mam mniej więcej 3 stopnie, tylko ja nie mam instalacji na 4D. Jak włączy się pompa CWU to temperatura pieca spada z 60 stopni do 53-55 stopni. Z tego co się orientuję to przy zaworze 4d żeby wszystko było ok z temperaturą powrotu to trzeba mieć grube rury na krótkim obiegu i jak najmniej kolan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załatwiłem sprawę inaczej. Połączyłem zasilanie z powrotem na obiegu co. Tylko aby był zawór do skręcenia przelotu i jest ekstra. A co do przerobienia przy 490 stopniach pojawił się wykrzyknik zamiast temp. Spalin i tak już zostało. ;)

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie jest zawór 1cal i rury 28 i 4 kolanka na powrocie z 4d. Jak zamknę całkowicie zawór to i tak grawitacja nie działa pomimo ze powrót z 4d jest gorący, dopiero jak otworze go na ok 20% to cos sie rusza. Mysle ze po założeniu pompy obieg bedzie lepiej działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowy czujnik. Jakaś wysoka temp spalin 140 non stop prawie trzyma. Ale nie powiem palilem bez PID zadane 60 temp. Między 58 a 62. A teraz z nowym czujnikiem trzyma 60 prawie cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników K1PV4  z dostępem przez emodul.pl

Czy zdalnie można podejrzeć temperatury czujników: czujnik podłogówki, czujnik powrotu?

Czy są jakieś zauważalne zmiany w sterowniku K1PV4 w porównaniu do K1PV3 - nie chodzi mi o to że łączy się z emodul.pl zamiast zdalne.techsterowniki.pl bo jak dla mnie to nie różnica.

Czy K1PV4 wygląda tak samo jak K1PV3 czy ma przygotowane dodatkowe (przyszłościowe) styki, - czy sterownik jest przygotowany na dalsze upgrade, update.

Może ktoś ma Schemat podłączenia okablowania do sterownika.

 

Rozważam czy jest warte sprzedać swój K1 i kupić K1Pv4   

Za wyrażone opinie i dostarczone informacje z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziś miałem sytuację taką, że wyskoczył mi czerwony wykrzyknik przy dmuchawie. Poruszałem kable i wykrzyknik zniknął ale wydaje mi się, że mam problem z turbinką jednak. Mam zadaną 62 a piec po spadku temp. spalin ciśnie dość mocno do 67/68 i uruchamia się nadzór. Po czym temp. spada i od nowa. Przy rośnięciu temp. widzę, że pokazuje 1% mocy dmuchawy ale słyszę, że działa ona na fulla.Macie może jakieś pomysły co sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moje przewidywania się sprawdza. Ale dlatego się zastanawiam czy inwestować w turbinke. Kotłownia jest brudnym miejscem. A takie wiatraczki tego nie lubią. Brudzą się i mają większe opory, większe opory niejsze obroty, a jak mniejsze obroty to i sterownik glupieje.

Jak podłączałem wiatraczki komputerowe i się nie kręciły, sterownik pokazywał 1% rozpedzal dmuchawę wiatraczek zaczynał się kręcić ale widocznie za wolno. Słychać było dmuchawe na maxa przez jakiś czas po czym wykrzyknik, czyli błąd. I dmuchawa zwalniała.

Ale może to wina kabla.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego kabla używałeś? Wie ktoś gdzie kupię taki oryginalny kabel do hallatronu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W defro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 zł plus przesyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie to zastanawia bo zażyczyli sobie 90 zł za całość... Tylko gość z TECHa mówił, że są 2 końcówki inne. I teraz zastawiam się czy sam tego nie zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przydałoby sie coś nowego w końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przestawiłem ustawienia w menu serwis min przerwa na 2 i max na 3 moc kotła 80%. Dzis patrzę a tam popiół prawie jak z papierosa. Temp ustawiłem na 70 bo przy takiej powrót nam 54-56. Troche jeszcze wachluje na wykresie ale poniżej 69 mi nie spadła temperatura. Powyżej max 73 st. Zauważyłem ze kocioł szybciej osiąga temp i pracuje do max 60%. Zobaczymy co będzie dalej.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa na 2 max 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak min 2 max 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa podawania w minutach czy ilosc podawania węgla 2 max 3 sekundy?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory podawanie w sekundach a nie przerwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A jaka mmin i max przerwa podawania?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa standardowa 40-90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A halotron nadmuchu załączony? Bo to on powoduje spieki jak wentylator główny go rozpędza żeby zaczął sie kręcic.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.