Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Miłej zabawy przy kociołku:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odkurzam troszkę temat. Mam Komfort Eko PZ 15kW, sterownik K1P i po zaktualizowniu do v2.4.1 piec nie może osiągnąć temp. zadaną. Mam zadaną 58 a piec trzyma 48 i nic więcej. Kombinowałem już i z mocą kotła, z korektą wentylatora i nadal są problemy. Moje ustawienia to:

podajnik 1/4,  podawanie 60/180, wentylator 20/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień kolego n oryginalne ustawienia serwisowe 1/3 40/90 went. 13/25 masz za duży nadmuch i za bardzo ograniczasz podawanie moim zdaniem. Za szybko przepala ci Eko i nie dajesz mu mocy żeby doszedł do zadanej. Napisz jaki Eko i popiół jaki masz?

 

Nie wiem ale chyba masz stary motoreduktor z zawleczka masz na kołek ślimak?

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku jak boiler grzany grawitacyjnie, na wylocie wody urzytkowej zawor termostatyczny ustawiona temp komfortowa dla ciala.

U mnie odpada bo nie mam na grawitacji nie mam obejścia ale to moze być dobry pomysł.

Jak Ci to działa?

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o motoreduktor to tak. tradycyjnie kołek który w przypadku zablokowanie eko zrywa się. Miałem na początku ustawienia fabryczne to dochodziło do sytuacji że nie dopalał mi ekogroszku. Miałem też dużo popiołu. Jutro zmienię ustawienia na fabryczne i znowu powalczę z regulacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na fabryczne i reguluj tylko mocą kotła i nadmuchem. Nie wiem moze na tym motoreduktorze masz inne czasy podawania.

A nie masz spieków teraz?

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam K1 zaktualizowany do K1p i pale na fabrycznych. Jedynie moc na 70% i dolna korekta nadmuchu -10. Fabryczne ustawienia dla 15kw. Pod. 1/5. Prze. 35/50 Wenty. 19/25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kombinowałem jakiś czas z serwisowymi ale najlepsze,efekty na fabrycznych sa tylko trzeba dopasować nadmuch do ekogroszku i jest git:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daje zmiana mocy kotła? Bo mam wrażenie że po zmianie mocy kotła w % niewiele dawało na pierwszy rzut oka. Jak manipulowałem dolną lub górną korektą powietrza to miałem wrażenie że tylko przez moment wiatrak nabierał mocy a po chwili zanikał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc skraca podawanie i wydłuża przerwę oraz obniża siłę nadmuchu poprostu obniża moc kociołka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nim palę i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na podstawie tych danych:

 

Sezonowe zapotrzebowanie na energię na ogrzewanie Strumień powietrza wentylacyjnego-ogrzewanie Vv,H: 191,9 m3/h Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 40,14 GJ/rok Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 11149 kWh/rok Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 141 m2 Kubatura ogrzewana budynku VH: 351,9 m3 Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 285,5 MJ/(m2·rok) Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 79,3 kWh/(m2·rok) Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 114,1 MJ/(m3·rok) Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 31,7 kWh/(m3·rok)

 

Możecie mi zaproponować jaki mocny piec kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiło się cieplej. Zauważyłem że piec nie wchodzi w nadzór ale zar schodzi bardzo nisko. Czasami tylko świeczka wystaje z paleniska.

Wie ktoś jak temu zaradzić? Czy poprostu zbliża się czas wygaszenia. Jakoś zapachnialo wiosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomimo ocieplenia pali sie ładnie nie wchodzi w nadzory z v3 faktycznie jest poprawa w pracy kociołka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego chyba nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też już wróciło do normy. Spadła temperatura do 0-2 stopni. Mam dużo okien w domu a ostatnio było słonecznie podejrzewam że to była przyczyna. Tzn totalny brak obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle v3 i cała automatyka z tym związana (bo w piecu wymieniłem o wiele więcej niż na początku zamierzalem) to jakieś niewiarygodne cudo... palnik cały pięknie zasypany, wszystko dopalone na popiół tytoniowy. Generalnie rewelacja po tym co zobaczyłem po parunastu godzinach pracy powiedziałem jedno "o **" :)

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musiałem zrezygnować z aktualizacji, pid'a itd - zatrzymałem się na sofcie 2.4.1 wszystko przez to że przy PID dmuchawa nie zatrzymuje się na 0% tylko 1%.

Mam na tyle małe zapotrzebowanie na ciepło że moje DDU 25 palnik rynna za rzadko podaje bo temperatura nie spada, a 1% powoduje nadmierne nagrzewanie podajnika.

Na dwustanie jest lepiej z temperaturą podajnika. Zastanawiam się tylko czy nie ma problemów z temperaturą podajnika na piecach przy grzaniu CWU latem i czy w ogóle jest możliwe grzanie latem na PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.