Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

i super wynik, o to właśnie chodzi aby mieć jakieś zabezpieczenie i rezerwę zasilania na wypadek awarii zasilania, mojemu sąsiadowi prawdopodobnie padł sterownik od przełączeń zasilania na lini energetycznej i skoków napięcia, teraz używa małego upsa co by wyeliminować piki zasilania i jest spokój. chwała firmie TECH bo wymienili sterownik bez problemu.

 

Grubo ponad 5 godz i dalej brak oznak rozładowania aku. Jak dla mnie to wystarczy :) Dałem zasilanie dla ups-a i już ładuje aku.

Czyli "volt" na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru godzinach pracy z tworem mojej wyobraźni nie miałem jeszcze takiego popiołu jak teraz... co prawda piec trochę zglupial ale wiem ze trzeba mu dać czas na przestawienie. Zdjęć z prac nie mam ale po założeniu coś zrobiłem tylko hmmm nie wiem jak je się wstawia ;)

Czyli OK :) Powiem szczerze, że v3 dalej mnie zadziwia :) Myślę że tech idzie w dobrym kierunku.

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru godzinach pracy z tworem mojej wyobraźni nie miałem jeszcze takiego popiołu jak teraz... co prawda piec trochę zglupial ale wiem ze trzeba mu dać czas na przestawienie. Zdjęć z prac nie mam ale po założeniu coś zrobiłem tylko hmmm nie wiem jak je się wstawia ;)

Witam

Aby dodać zdjęcia do postu należy:

 

Kliknąć w czarny przycisk „Więcej opcji” w prawym dolnym rogu. Pokaże się: „Wybierz plik”, kliknąć w przycisk z tym napisem i wybrać plik z komputera, a następnie zatwierdzić przyciskiem: „Załącz ten plik”.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub w wersji mobilnej konieczne klik w "pełna wersja" później to co piszę Ryszard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, po przemysleniu sprawy to napiszę tak jak w wątkach ludzi którzy coś stworzyli i dalej napisali... za te godziny spędzone w kotłowni za ten czas i kłótnie itd to narazie nie zdradzę tego co zrobiłem. Myślę że problem sadzy zostanie rozwiązany ale trzeba jeszcze wszystko poobserwowac i zobaczyć z jakim skutkiem. Co do turbinka narazie nie montowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiles deflektorswojej konstrukcji ,podziel sie wiedza z kolegami od kociolkow defro,ciekawi mnie jak to polaczyles z szamotem,wrzuc foto albo filmik na yt,nagrywasz dobrze,pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy v3 śmiga elegancko:) zmieniłem troche w nastawach

Zadana 68

Podawanie 1/3

Przerwa 50/120 bo mi nie dopalał Eko moze za bardzo kaloryczny wiec musiałem wydłużyć

Wentylator 100/700 bo był za mały i czerwony ogień

 

Korekta powietrza dolna+7 górna +17

Narazie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie jak tam v3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PIDzie paliwo spala elegancko, dwie uwagi zgloszone do poprawki dla oprogramowania v3 mam nadzieje, ze to dotyczy tylko palnika 12kW.

- zbyt mocny nadmuch w calym zakresie regulacji, tak jakby charakterystyka powietrza przesunieta w kierunku + gora.

- zbyt mala reakcja slimaka (mala czestotliwosc podawania lub zbyt krotki czas podawania paliwa) gdy czesciowo odkrywaja sie otwory powietrza na palniku i wzrasta przeplyw powietrza przez palnik, powinna byc lepsza korekta aby slimak wyrownal poziom zloza i zakryl otwory powietrza paliwem, co doprowadza do wyrownania przeplywu powietrza i prawidlowej pracy (idealna ilosc wegla na retorcie). Poza tym super, na razie skorygowalem powietrze w dolnym i gornym zakresie do mozliwego minimum, jest dobrze, ale mam nadzieje, ze to szybko poprawia. Tak to ok o wiele lepiej niz v2 zreszta reakcja na zanik ciagu w kominie i zbyt duzy ciag jest natychmiastowa brawo! Super to dziala + dla TECHa.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też PID działa elegancko w v3. Zmiana, moc kotła na 80% bez żadnych korekt. Inny palnik i inna konstrukcja kotła może dlatego bez korekt.

Zawsze nowe poprawki mile widziane :)

Duży + dla TECH-a za kierunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Duzy + dla TECHa za ten pmysl, swieze rozwiazanie a sprawdza sie bardzo dobrze. Tak trzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takiego wykresu nigdy nie miałem

Trzyma ładnie

post-66668-0-56518400-1455700210_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z v3 bardzo stabilnie trzyma temperaturę zadaną CO, wprowadzałeś jakieś korekty jeśli chodzi o współczynniki nadmuchu? (tylko u ciebie jest inny palnik więc będzie inaczej 15kW ma trochę inaczej zbudowaną retortę)

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musiałem wydłużyć przerwy podawania i nadmuch podnieść bo tak jak pisałem wcześniej ten przepływomierz do wpa120 przysłania troche dmuchawę.

 

Przerwy podawania 60/120

Obroty w serwisie 100/700

 

Korekta górna 12

Dolna 0

 

Moc 72%

 

W nocy u nas było -4 i jak widać dał rade a ustawiałem jak było powyżej 0.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takiego wykresu nigdy nie miałem

Trzyma ładnie

Zgadza sie bo pogrzebałeś w opcjach i dopasowałeś mniejwięcej. Ciekawe jak teraz zachował by się piec jak przyszło by -10 stopni, czy wykres byłby taki sam czy piec by niedomagał.

To jest istotne aby przy PID nie grzebać patrząc na temperatury zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż ktoś założy to turbo do wpa120 to będę miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie bo pogrzebałeś w opcjach i dopasowałeś mniejwięcej. Ciekawe jak teraz zachował by się piec jak przyszło by -10 stopni, czy wykres byłby taki sam czy piec by niedomagał.

To jest istotne aby przy PID nie grzebać patrząc na temperatury zewnętrzne.

Na pid nie musisz grzebać ważne aby mieć pogodówke i dobrze ustawioną moc kotła. Jak krzywą grzewczą jest dobrze ustawioną to piec da rade no chyba że w ciągu godziny temperatura spadnie z 0 do -20 :) Mi obecnie spala 24-25 kg na 12 h z tym że dużo spalą przy rozpalaniu ale i tak uważam ze nie jest to dużo jak na obecne warunki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy Nex jak w ogóle przyjdą mrozy jeszcze:)

Dopasowałem tak żeby ładnie się wypalało Eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ważne żeby ustawić pod siebie i tyle. Małe spalanie + wypalony węgiel i mało sadzy - o to chyba chodzi każdemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo każda instalacja jest inna każdy z nas ma inny Eko itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A powiedz mi jak to wygląda z wygaszaniem automatycznym pelletu u Ciebie?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Praca wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze dopala (wygasza)? Nie miałeś czegoś jak samozapłon ? Chodzi mi o to czy żar nie pozostał przy dopalaniu (wygaszeniu).

Oczywiście domyślam się, że masz palnik rynnowy ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.