Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Zmniejsz moze moc kotła jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na fabrycznych ustawieniach? Tylko zmień moc na jaką chcesz i podawanie zostaw. Może na 80% i resztę zostaw.

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.2.8 z tym że k1pv2 z Pid i pokazuje % napełnienia, dni i godziny do wyczerpania podajnika.

Ja mam ten sam ster i 2.2.8,aby pokazywalo napelnienie zasobnika i reszte trzeba skalibrowac zasobnik,trwa to kilka dni,jezeli sie nie myle to wwojtek pisal jak to zrobic na forum.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam ster i 2.2.8,aby pokazywalo napelnienie zasobnika i reszte trzeba skalibrowac zasobnik,trwa to kilka dni,jezeli sie nie myle to wwojtek pisal jak to zrobic na forum.pozdrawiam.

No kalibracja to podstawa, bez niej nawet % nie będzie pokazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez kolego na niższych temp. spalin chodzi i jest ok. A jak z sadzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też może jeszcze spróbuje na fabrycznych zostawie na noc

Jakoś nie mogę uwierzyć w tak niskie obroty hehe

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadza jest oka na poziomie akceptowalnym tak że spoko. Tylko dmucha cały czas na 1% ale z różną siłą a turbinka to kreci się ledwie co.

Co masz na myśli mówiąc sadza?? Możesz pokazać foto co to dla Ciebie sadza na akeptowalnym poziomie?? Z ciekawości, porównał bym sobie jak to wygląda u Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem juz foto wcześniej deflektor mi zachodził i wymiennik od strony rusztu i na drzwiczkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda po 10 dniach palenia, czy to dużo sadzy w porównaniu z waszymi kotłami?? U mnie kocioł chodzi na bardzo małej mocy, cmoka węgiel

post-65332-0-04950900-1456322946_thumb.jpg

post-65332-0-73452700-1456322949_thumb.jpg

post-65332-0-09808100-1456322954_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zmniejszyłem nadmuch zobaczymy płomień duży do temp zadanej doszedł jade na 60%.

Nex to raczej jest nalot z popiołu więc bardzo ok jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali się cały czas z PID, wersja 2.2.8 bez korekt podawania i wentylatora. Ori nastawy. Jak widać nie ma znaczenia czy linia prosta czy też byle jaka.

 

 

post-65332-0-69019500-1456323836_thumb.jpg

post-65332-0-40944400-1456323841_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto

post-66668-0-31442400-1456323851_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu patrzeć na wykres przy normalnych warunkach w domu zawsze sa skoki temp. i tyle trzeba się skupić na dobrym dopaleniu i tak żeby jak najmniej spalał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda po 10 dniach palenia, czy to dużo sadzy w porównaniu z waszymi kotłami?? U mnie kocioł chodzi na bardzo małej mocy, cmoka węgiel

Mój piec tak wygląda po ok. 4 godzinach. Po 2 dniach palenia i spaleniu ok. 50 kg węgla (6 wiaderek z Obi 10l) z pieca wygarniam ok. 1/4 wiadra cynkowego sadzy, sadzpal stosuję po każdym wyczyszczeniu pieca...

(Jak kurcze wstawić zdjęcie do postu bo nie daję rady ??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że masz nieodpowiednie ustawienia albo kiepski węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Jak kurcze wstawić zdjęcie do postu bo nie daję rady ??)

 

Aby dodać zdjęcia do postu należy:

 

Kliknąć w czarny przycisk „Więcej opcji” w prawym dolnym rogu. Pokaże się: „Wybierz plik”, kliknąć w przycisk z tym napisem i wybrać plik z komputera, a następnie zatwierdzić przyciskiem: „Załącz ten plik”.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, będę kupował niebawem Defro EKO DUO 12KW z PIDem - mam możliwość poproszenia o instalację od razu najnowszego sterownika. Możecie mi podać dokładne dane najnowszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie defro komfort Eko 12kw z demontowanym rusztem zastępczym tylko strucla ze stałym rusztem? kto Ci tak doradził

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz innych problemów że kupujesz duo na siłę chcesz sobie utrudnić źycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.