Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarna Perła - Wymiana Doświadczeń


domdwe

Rekomendowane odpowiedzi

Pale od miesiaca i worek na 2 dni wiec chyba 20 to nie ma mysle że ok 23-24 za 600 pln z dostawą .Jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Teraz cena 770zł  za perłę.   Porównywalny do Retopalu póki co jak dla mnie. Testuje od tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Obecnie na perełkę w KTK jest promo. czy może ktoś kupował w ostatnim czasie i podzieli się opinią bo muszę coś zakupić a cena całkiem spoko tylko na jakąś minę nie chciał bym trafić. Obecnie jadę na Stabku i jest nawet nie najgorzej ale cena im podskoczyła i już taki fajny nie jest:).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam



Ja zakupilem latem 2 tony po 749 zeta


Jest 1 duza wada robia sie mega kalafiory

Zeby to mialo sens musi byc to wymieszane z slabym weglem ja mam z brunatnym plus troche pelletu

Pozdrawiamfa794fc4cd44c672a582bd9aeae04f99.jpg013ecbe53dee0c5f2429fd8e86a3f060.jpg3ad8267724585817936d9f1a4f223c1c.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ciekawe co oni tam mieszają i pieprzą z tym węglem, chyba ze 2lata temu jako że to rusek kupiłem z paletę na próbę i nie miałem problemów ze spalaniem tego węgla jedynie popiół był taki kamienisty jak z taurona i cholernie mokry. Jednak nie suszyłem go tylko worki po 2-3 dni otwarte i do kosza. Teraz trzeba jakieś akrobacje robić żeby to spalić. Ogromny szacunek dla kolegów takich jak mkaczko , za informacje o możliwości w miarę poprawnego spalenia CZ.P 

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten wegiel przez przypadek

W lokalnym skladzie wegiel podrozal z 680 na 820 a to sie trafiloza 749 z przesylka

Teraz jeszcze taniej chyba mozna kupic na ich stronie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich.

Pale perłą od początku października. Ok. 120m2, piec 15kW. Narazie co dwa tygodnie sypie 120kg. Popiołu jest trochę, nie ważyłem, dwa razy w tygodniu muszę wybrać. Ale z kotła po miesiącu palenia wybrałem niewielką łopatkę syfu.

Kombinowałem z ustawieniami. Dmuchawa chodziła na początku na 25%. Później 20%. Piec długo dochodził do zadanej temperaturę. Od soboty (od dwóch dni) ustawiłem 40%. Szybko dochodzi do temperatury, nawet przebija o jeden stopień. Myślałem że duża moc dmuchawy wychłodzi kocioł, a tu narazie miła niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podtrzymanie. Dmuchawa co 4min30s czas 75s. Podawanie 2s co 5minut. Długo piec jest w podtrzymaniu ok. 20-25minut. Tyle że teraz jest ciepło ok. 12stopni na zewnątrz.

Temperatura zadana 58stopni.

W trybie pracy: podawanie 3s, przerwa 70s.

Histereza kotła 2stopnie.

A palił ktoś czarnym piorunem? Jak efekty?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem tym dwa sezony , jak dla mnie jest bez problemu, teraz pale czarnym piorunem jest dużo mocniejszy od perełki, ma mniej popiołu i spala się ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ShekinStevens napisał:

Jeszcze podtrzymanie. Dmuchawa co 4min30s czas 75s. Podawanie 2s co 5minut. Długo piec jest w podtrzymaniu ok. 20-25minut. Tyle że teraz jest ciepło ok. 12stopni na zewnątrz.

Temperatura zadana 58stopni.

W trybie pracy: podawanie 3s, przerwa 70s.

Histereza kotła 2stopnie.

A palił ktoś czarnym piorunem? Jak efekty?

Pozdrawiam

Niestety zużycie węgla wzrosło. Na pewno przy tych ustawieniach 120kg nie wystarczy na 14dni. Ale popiołu jest mniej. Zmniejszyłem moc dmuchawy do 32%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź segal21.

Z jaką mocą dmuchawa u Ciebie chodzi?

Jaki masz palnik?

Ja mam ekoenergie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Segal21 już ci raz pisałem co myślę o czarnym piorunie, nie polecam go i już. W porównaniu z ekomiałem grennpal 24Mj to dramat. Małe porównanie Czarny piorun 27Mj a ma mniej mocy jak ekomiał grennpal 24MJ. Popiół ze zbiornika 150 kg : ekomiał dwie pełne szuflady a czarny piorun trzy z tym że procentowo podobnie ale objętościowo już nie. Piszesz, że czarny piorun jest dużo mocniejszy od czarnej perły , to ile czarna perła ma MJ ...20?  i ile popiołu? Na grzanie samego C.W.U latem , ekomiał w granicach 3,5kg na 24h a czarny piorun 4,5kg ale w porównaniu z ekogroszkiem z chwałowic to są cienkie bolki. Ze spalonego 150kg,  popiołu 3/4 szuflady. Także nie polecam ruskich badziewi, lepiej dołożyć trochę więcej kasy do dobrego ekogroszku a przy tym będzie mniej pracy przy kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki groszek polecasz? W rozsądnej cenie. Który będzie przewidywalny w kolejnych zamówieniach.

I jak kaloryczność, spiekalność? Reszta wiadomo jak najmniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rafcioa4

U mnie w okolicy niestety nie ma kopalń. W składach kupuje się kota w worku. Zależy jak się trafi.

Przez neta zamówić Polski węgiel z polskiej kopalni to porażka. Tyle się mówiło o sprzedaży detalicznej....

Gdzie zamówić np. groszek z Chwałowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam 80 km od kopalni Chwalowice i tez mogłbym zadac to pytanie. Prosto z kopalni  za drogi transport .Sprzedawcow ekg Chwalowice na Ślasku  do 40 km sporo .....Nawet certyfikaty dadza.

Wole przywiezc z oddalonej o 30 km kop. Ziemowit Retopal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda od strony praktycznej? Czym przywieźć to mam. Jakieś kolejki, czy umawianie sie,? Czy jadę jak do biedronki i kupuje?

W jakiej cenie sprzedają? Parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przywiózł Retopal prosto z kopalni ,przewoznik z mojego miasta (30 km od kop. Piast-Ziemowit).Na swojej stronie przewoznik pisze,ze wozi do 200 km od kopaln.(jak chcesz to namiary na priv)

Podpisałem mu upowaznienie i po kilku dniach (ale to byl marzec tego roku) zadzwonil ,ze dzis mi przywiezie.Aktualna cena i  parametry ekogroszku  Retopal mozesz sprawdzic tu;

https://www.pgg.pl/sprzedaz-wegla/jak-i-gdzie-kupic-wegiel/kopalnie-wegla-kamiennego

Kopalnia Piast -Ziemowit , ruch Ziemowit, albo Odział ZPE

Gdy mieszkasz w miare blisko to sie opłaci przywóz.

Retopal tez mozna kupic w sklepie internetowym PGG, z tym ,ze przy dalszej odleglosci transport palety czy big baga wychodzi drozej, ale jest to paliwo powtarzalne, sprawdzone przez wielu. Workowany albo w big bag.

https://www.pgg.pl/sklep-internetowy

Sa tez autoryzowani sprzedawcy  pgg, powinni trzymac jakosc

https://www.pgg.pl/sprzedaz-wegla/jak-i-gdzie-kupic-wegiel/przedstawiciele-handlowi-sklady/typPh/autoryzowani-sprzedawcy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, JorgusEmh napisał:

Mieszkam 80 km od kopalni Chwalowice i tez mogłbym zadac to pytanie. Prosto z kopalni  za drogi transport .Sprzedawcow ekg Chwalowice na Ślasku  do 40 km sporo .....Nawet certyfikaty dadza.

Wole przywiezc z oddalonej o 30 km kop. Ziemowit Retopal.

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Przemiele to co napisałes i dam znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z pomorskiego i tutaj tak jak piszesz składy to loteria. Nie wiadomo co dostaniesz. Ja robię tak, kupuję ekogroszek pod koniec czerwca w ilościach hurtowych , czyli całego tira 24 t. Jest nas 4 lub 5 osób robimy z rzutkę i ja kupuję. Niestety w tym roku dałem trochę ciała, że się skusiłem na czarnego pioruna. Dwa tygodnie później od zakupu Czarnego pioruna w sieci trafiłem na ekogroszeg gold z KGM. W czerwcu miał fajna cenę i gdy bym go kupił to może bym zapłacił 100 zł więcej na tonie, niech będzie nawet 150 zł ale przeliczając cenę do jakości to nie ma porównania. A ile problemów mniej, kocioł mniej spala , miej popiołu czyli rzadsza obsługa kotła. Dzisiaj wsypałem Golda zobaczę co mi ciepłomierz pokaże i jakie wykresy  namaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ciepłomierz ale 3/4 cala króćce. Jak by ktoś chciał to odsprzedam za pół ceny. Możliwe że jeszcze na gwarancji, ale bateria działa jest sprawny.

Jesli chodzi o czarną perłę. Narazie kombinuje z nadmuchem. Nie lubi mocnego wiatru. Narazie 23%. Podawanie 4s, przerwa 110s. Temperatura zadana 57. Jest ok ale popiołu dużo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten popiół mnie bardzo denerwuje, to ma być kocioł automatyczny a nie co chwilę do niego latać, żeby popiół wygarniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Też po to to kupiłem :). Ale coz. Pierwszy raz kupiłem perłę i kombinuje.

Szkoda że nasz polski węgiel jest tak trudno dostępny bez pośredników i drogi, licząc dostawę jeszcze. Nie rozumiem. Komuś się opłaca kupić w Rosji, przygotować do sprzedania (masa roboty i kosztów). Dopóki będą w tych kopalniach siedzieć stare wyjadacze to będą ciągnąć kasę z każdej strony, bo to przecież niczyje czyli państwowe.

Dlatego kupiłem ruska bo tani. Może coś z nim zdziałam :). Może nie tylko dlatego, ale wegiel się sprzedaje od kilku lat więc postanowiłem spróbować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po różnych kombinacjach stwierdzam że perełka jest do na temperatury zewnetrzne +5 w górę.

A palił ktoś groszkiem Maxiret 26-28MJ? Jest u mnie w okolicy do kupienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.