Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarna Perła - Wymiana Doświadczeń


domdwe

Rekomendowane odpowiedzi

I ja zamówiłem testowo tonę ekogroszku "Czarna perła" z allegro - pewnie wszyscy kupują od jednego dostawcy, więc nie będę robił reklamy.

 

Negatywne Wnioski:

- przywozi Poczta Polska - masakra z dostarczeniem

- przyjeżdża bardzo mokry, nie wiem czy w takim stanie wychodzi od producenta czy to przewoźnik nie dba o ładunki..

- na workach informacja o  kaloryczności: "wartość opałowa > 24MJ/kg", na aukcji allegro "wartość opałowa- 24,5-25,5 MJ/kg". Niby wartości podobne, lecz jest to wprowadzanie klienta w błąd.

  Zapytałem o to sprzedawcę, odpowiedziano mi, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem..   Pytam zatem o ile jest większa kaloryczność opisana na worku (o 5, 10 czy 40 MJ/kg) niż te 24MJ/kg..  nie usłyszałem odpowiedzi.

- bardzo dużo miału i bryłek 4-8mm

- bardzo dużo popiołu

 

Pozytywne wnioski.:

- idealny kontakt ze sprzedawcą do momentu gdy wszystko gra

- szybko podbija temperaturę pomimo niskiej kaloryczności

- pali się na szerokim spektrum ustawień pieca..

- tani

 

Najważniejszy aspekt - czyli porównanie wydajności opiszę po wypaleniu całego zasobnika, by mieć porównanie do innych eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze mi się ten ekogroszek palił przy temperaturze na zewnątrz 5 stopni, tak teraz kalafior aż miło.

Dom 123mkw, kocioł Cichewicz futura econo, temperatura zadana 60, podawanie 15, przerwa 40, przerwa w podtrzymaniu 15 minut, 20 sekund nawiewu po rozpaleniu, w podtrzymaniu podawanie 20 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z perełką ;/

Posiadam 4 kanałowy kocioł typu Jowisz o mocy 19kW sterownik tytanic. Pale groszkiem 1 sezon ( pierwszy raz ) i mam masę problemów:

1. kocił nie chce wejść na moc zadana czyli 55 stopni wchodzi tak do 42-45 i tyle

2. na retorcie tworzą się spieki chyba żużel wiec manewruje dostarczaniem powietrza moc dmuchawy 15% i otwarta przysłona to ok 2 cm

3. najbardziej niebezpieczny problem cofający się dym po przez dmuchawę ale tylko w czasie podawania groszku

 

Płomień na palenisku jest żółto -  pomarańczowy nad samym węglem jest można powiedzieć niebieski.

Grosze kupiłem jakieś 3 miesiące temu od tego czasu leży w garażu  nie jest suchy jak pieprz ale po wysypaniu z worka, na worku jest taka rosa 

 

Palenie drzewem nie sprawia problemu temperatura jest bardzo dobra szybko wchodzi powyżej zadanej o ok 6 do max 10 stopni ale to tylko na paleniu drzewem.

 

Wiem że temat wałkowany do przesady lecz czytając opinie, porady po prostu zgłupiałem,  im więcej się szuka tym mniej wie ( mam taka przypadłość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest mróz od kilku dni, to popiół wynoszę codziennie ;(
Niestety dużo żużlu i tzw. koronek. Pomimo, że dmuchawa ustawiona bardzo delikatnie, nie ma sposobu, żeby się tego pozbyć.
To dobry opał, ale chyba na wiosnę i jesień, gdzie temperatury nie są niższe niż +5 st.

Na mroźne dni lipny jest ten opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten ekogroszek przypomina Wesołą. Dobrze trzyma temperaturę, jest w stanie dobić do wyższych temperatur, ale spieków mam dużo. Tak jak pisze Wilchelm - dla mnie jest on dobry na okresy przejściowe, ale jak teraz mam - 10 za oknem to jest lipa. Chociaż nadal walczę z ustawieniami ;-) swoją drogą, będę musiał coś wziąć na mrozy w styczniu / lutym i myślę nad Jaretem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co miałeś za Wesołą, ale Perła i Wesoła to dwie różne bajki.

Perła to tani produkt (słabej jakości), ktory produkuje więcej popiołu niż zużywa opału.

Natomiast dobra Wesoła to chyba jeden z najlepszych opałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was perła w morzy?

Ja zwiększyłem na 4 drożnym (dałem z 40st na 55st) i... temp. na piecu max 45.

Nie wiem, czy to wina perły, czy może coś w ustawieniach trzeba zmienić?

Dodać powietrza? zmniejszyć? Nie mam pomysłu.

 

Edit:

 

Zwiększyłem czas podawania z 11 na 18 sek.  i temp. rośnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten ekogroszek przypomina Wesołą. Dobrze trzyma temperaturę, jest w stanie dobić do wyższych temperatur, ale spieków mam dużo. Tak jak pisze Wilchelm - dla mnie jest on dobry na okresy przejściowe, ale jak teraz mam - 10 za oknem to jest lipa. Chociaż nadal walczę z ustawieniami ;-) swoją drogą, będę musiał coś wziąć na mrozy w styczniu / lutym i myślę nad Jaretem...

Perła ma realnie około 23/24MJ więc sporo mniej od Wesołej ale cena też sporo niższa, za to popiołu przy mrozach będzie dużo do wynoszenia i mogą się robić popcorny, koronki dookoła retorty (po zastygnięciu płynnego żaru - skleja się w retorcie) itp. nie da się tego wyeliminować w całości nawet przy minimalnym nadmuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć w nowym sezonie :)

Jak u Was się pali czarna perła?
Ja zamówiłem z na ten sezon 4t, (w zeszłym poszło mi 3t czarnej perły i 200kg retopalu).

Kupowałem w tym i tamtym roku od tego samego sprzedawcy - superopal.com
Niestety okazało się, że czarna perła w tym roku jest znacznie mniej kaloryczna. Myślę, że zamiast deklarowanych 24Mj ma może 20..
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.