Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarna Perła - Wymiana Doświadczeń


domdwe

Rekomendowane odpowiedzi

Elegancki popiół. Jak ta mieszanka się nazywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy też jest dystrybutor PGG. Ale każdy opał się nazywa, jak jest certyfikowany. Super oferta, ilość siarki dowolna i wartość opałowa dowolna :))). No to trzeba przetestować bo z tego "certyfikatu" nic nie wynika.

Tak jak byś kupił "masło" i zawartość tłuszczu dowolna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Podbije temat bo troszkę upad. Palę też czarną perłą i jak na razie udało mi się dojść do momentu, gdzie już nie spieka się tak mocno, tzn. pozostaje na retorcie ale jak go dotknę to rozsypuję się i nie mogę tego zwalczyć.

Moje ustawienia to podawanie – 3s, przerwa – 65s, nadmuch 40% przy 1,5cm przerwie na wentylator. Nadzór 10min., podawanie 4s., nadmuch 40% w czasie 10s.

 

Jestem ciekaw jakie teraz macie ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj lopatke pelletu w proporcji 1/4

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wychodzi, że na 4t muszę kupić 1t peletu. Pytanie czy to polepszy, ale jak masz wypraktykowane to kupi się na sprawdzenie 1-2 worki i się zobaczy. Pytanie jaki pelet czy ten najtańszy wystarczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje najtanszy

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończył mi się karlik i teraz kończę perłę.

Mieszam z peletem ze słomy (450zł/t) w proporcji 4:1. Zadana 63. 7s/115s/22%. Olałem te kwiatki na palniku. Próbowałem na różne sposoby i kwiatki muszą być.

15791867786437794479836708184019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka srednice ma ten twoj deflektor

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz go nie zmierzę. Palnik to mała Ekoenergia 15kw. Ale jak dostałem piec to wisiał "pod sufitem" :).

Myślę czy nie pokombinowac coś z szamotem, albo jeszcze trochę obniżyć deflektor. Zdjęcie było bez lampy, teraz zamieszczam z lampą

15791944142515965215232366215708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wsypałem:

pelet słomiany: perła w proporcji 1:2 bo przy 1:4 temperatura podajnika nie przekracza 38stopni. Przy pelecie z karlikiem 1:3 podnosiła się powyżej 85stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega uszczelni sobie palnik ... bo halny duje..... a później ze spiekami walczy....

YARO

image.png.4c6fca2b25dc011d24ba2532a75c3702.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Ładnie to widać na tym zdjęciu. Dzięki za uwagę. Przy najbliższej okazji to zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dać plusa za cenną uwagę dla YaroXylen ale coś mi nie wychodzi.

Przy proporcji perła:pelet ze słomy 2:1 spadła temperatura podajnika do maks. 35stopni. Ale kocioł nie mógł dobić do zadanej 63.

Więc zmieniałem czas przerwy, moc dmuchawy. I stanęło na 7s/110s/22%, zadana 61stopni.

Temperatura na zewnątrz koło 0 całą dobę (od -2 do +5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ekogroszek czarna perła przyjechał bardzo ale to bardzo mokry. Nie nadaje się do podajnika. Zbija się i blokuje podajnik 3 razy dziennie. Jedyna opcja to ręcznie podawać łopatą jak się oczywiście ma taki piec. Rozpakowane 10 worków zostawiłem a resztę kazałem odebrać i oddać pieniądze. Szkoda czasu i nerwów. Jakość masakra. No i mieli wczoraj odebrać ale kurier się nie pojawił. Powiedzmy, że to wina kuriera a nie dostawcy. Paweł - mieszkam w okolicach Miechowa woj. małopolskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

A ja zamówiłem tone perły na próbę-no i walczę z ustawieniami,mianowicie miałem 7/80/20-25% wiatru przesłona od 1-2cm. Po 10h wyjmowałem twardego rogala. Przesledzilem fora no i na ten moment 4/40-45/21% wiatru - rogal jak był tak jest,jego struktura bez zmian-twardy i się nie rozsypuje. Kocioł to heitz eko 25 nastawiony na 65st -wg tabliczki znamionowej-moze obniżyć? 

Wodę macie na priorytet czy bez? Bo u mnie bez priorytetu to dwa dni będzie się grzały a pewnie się nie nagrzeje-jak priorytet to elegancko dochodzi do 65st 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz 5/35/35% Wiatru, przesłona między 1 a 2 cm i nie mam problemu z rogalem. Nietety musisz cały czas testować bo nie ma tych samychy ustawień dla wszystkich, za dużo zmienyych jak piec, metrarz do ogrzania czy cała instalacja co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

659zl tetaz. U mnie była mokra, ale można szybko wysuczuć, wilgoć chyba z płukania węgla. Nie wiem jak teraz.

Moje nastawy przy tym węglu 8s/130s/22%.

Teraz palę pieklorzem, wziąłem 200kg z autoryzowanego składu na próbę. Nastawy 8s/179s/23%. Spaliłem narazie niecałe 100kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna perła pod względem popiołu przebija narazie wszystko czym paliłem, pisze o ekogroszku oczywiście.

Nie ma sensu szuflady wkładać bo się na koniec dnia zaklinuje :))). Chyba zrobię ekspertyzę, poświęcę się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale da się tym palić nawet w okolicy 0 stopni, zadana na piecu 61. Próbowałem na różne sposoby, z peletem też. Brakło peletu to miałem na nastawach jak wyżej. Ale popiołu bardzo dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.