Skocz do zawartości

AdamJas

Forumowicz
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez AdamJas

  1. "Kocioł" spyry poszedł na części dla chętnego :) Reszta pewnie wyląduje na złomowisku i może nawet na flaszkę rumu starczy, który niewątpliwie wypiję przy nowym kotle. Zamówiłem OEKm z racji dość porządnie wyglądającego podajnika i dobrego sterownika, a i moc powiedzmy do mojej wielkiej stodoły w miarę dopasowana. (Stalmark - oj tak doczytałem że kiepścizna.)
  2. No tak, to chyba nie jest już zdenerwowanie tylko nienawiść :/ Poszło tak łatwo, że jak potem zobaczyłem (jak mi amok złości przeszedł) co zrobiłem, sam byłem w szoku. Piec nie jest lekki :D Miarkuję się do Ogniwa Eko plus M - ciekaw jestem co będzie dalej :) Pozdrawiam.
  3. Po wydaniu około 4000zł na naprawy, od zakończenia się gwarancji. Wymianie: -zbiornika na paliwo; -sterownika; -szamoty (kilka razy po 30zł za szt, bo za tyle pan spyra sprzedaje) -wentylatora; -3 x spawane palenisko; -kontaktrony 2 -2 x naprawiany podajnik i sam Bóg wie co jeszcze ... Miesiącach spędzonych w kotłowni. Codziennym czyszczeniu kotła. Czujki dymu, czadu, oddymianie kotłowni, kąpiele w zimnej wodzie, przerwy w grzaniu w styczniu podczas choroby dziecka ... mam dość! panie szpyra - wsadź pan sobie ten piec tak głęboko z tyłu, żeby tego przestarzałego i technologicznie nieudolnego piecyka nie było widać. Będzie to o tyle łatwe, że po ostatniej awarii, a w zasadzie dwóch pod rząd, piec odkręciłem i w pojedynkę wyp... z kotłowni na plac! Kończąc moją "przygodę" z kotłami kwkmp spyra, odradzam wszystkim kupowanie pieca z podajnikiem - nawet jak ktoś ma zapędy masochistyczno-konstruktorskie ... no nie warto. Pozdrawiam wszystkich miłośników spyropieców i do zobaczenia po innej stronie mocy ... Ogniwo? Stalmark? Heiztechnik? Defro? ... zobaczymy ;)
  4. Zakleiłem wczoraj pierwszą od podajnika szczelinę dmuchawy w palenisku (kocim żwirkiem za 7zł :) ) i widzę, że miejsce spalania przesunęło się tam gdzie zawsze chciałem. Pomimo że mam dalej niesprawne palenisko, popiół wydaje się drobniejszy ... lepszy. Mam poprzycinane blachy i dziś pospawam deflektor. Jak są uda w czasie wyrobić to może jeszcze dziś zamontuję. Ciekawy jestem co da obniżenie komory paleniska i jak sprawi się deflektor.
  5. Masz rację, nie zaszkodzi przetestować ... tym bardziej, że spec od pieca, pojawi się raczej nie za prędko. Dziś z wymiaruję wszystko, bo zamierzam wygasić piec, by zapaćkać te dwie pierwsze szczeliny. Dam sobie taką blaszkę dociąć w stal-hurcie (czy jakoś tak), resztę pospawam sobie w domu sam i zobaczymy. Może mi się uda kupić nawet grubszą blachę. Jak wspominałem dziś też zapaćkam szczeliny (kupię koci żwirek, może jakoś go ukryję w domu, żeby mi nie powiedzieli iż już zwariowałem w tej kotłowni :-D ) PS: ja nie mam kota, przynajmniej nie takiego co śpi przy piecu :-)
  6. Ale która uszczelka? Ta na zbiorniku? Wczoraj dociągnąłem podajnik na nakrętkach (też pod wpływem ciężaru i ładowania ciągłego się popuszcza), siadło wydaje się dobrze, a dymi dalej. Sprawdzę dziś czy nie jest uszczelka na klapie uszkodzona i czy dolega na całym obwodzie, coć nie widziałem tam problemu, ale sprawdzę. Postaram się kupić dziś Bentonit i zakleić 2 pierwsze szczeliny. Może coś to poprawi. Co do opału to faktycznie, mam o grubszej frakcji, pomieszany wraz z drobnym i to też może mieć wpływ na dymienie w zbiorniku. (Czy ten Bentonit / glina, to jest to samo co wędkarze używają do sklejania zanęty, czy to tylko podobne nazewnictwo?... :-) ). Jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa, czy może ktoś polecić jakiś sterownik do pieca? Wiem że ST'ki są dobre - ale do starszego już pieca nie zapłacę za komputer 600 zł.(!) Może, ktoś z doświadczenia i praktyki poleci jakiś powiedzmy w cenie 100 - 200 zł ?
  7. WITAM. Co do regulowanych obrotów na wentylatorze, to nie ma najmniejszego kłopotu z zamontowaniem. U mnie zastosowany sterownik obrotów działa wyśmienicie, ale na razie nie mogę powiedzieć czy daje to coś w samej metodzie palenia. Niestety szamotki nad paleniskiem całkowicie się przepaliły i prawie w całości już powypadały, co spowodowało kompletny brak prawidłowych parametrów spalania. Niestety muszę tak "dojechać" do wiosny (i pilnować codziennej obsługi pieca, co dowodzi że "zarastanie" sadzą leży po stronie złej (za wysokiej) konstrukcji paleniska. Natomiast inwestycja w dmuchawę z klapką domykającą kanał powietrzny ... no to była prawidłowa decyzja. Teraz palenisko w stanie czuwania, nie jest tak rozpalone jak do tej pory. Mało tego, wentylator jaki zastosowałem, nie idzie na max obrotach od samego startu, a dość wolno się rozkręca, co też wydaje się być pożądane. Tak czy inaczej, czekam na sposobność remontu wkładu szamotowego i ostro się zastanawiam nad wymianą sterownika, na lepszy. Zastanawiam się jeszcze, czym może być powodowane dymienie w zbiorniku na opał ... ostatnio jak otwieram klapę aby uzupełnić węgiel, bucha na mnie dym. Domyślam się, że może to być właśnie wina rozwalonego paleniska i paliwo nadmiernie się rozpala mimo wszystko, ale pewności nie mam. W najbliższych dniach chcę też pokombinować z zaklejeniem jednej / dwóch szczelin w ruszcie, gdzie jest doprowadzone paliwo. Tych od strony podajnika, tak by "odsunąć" żar od zbiornika.
  8. WOW - Jestem w domu :) DZIĘKI ZA FOTKI! Nadchodzący weekend szykuje się pracowity. Dziś dostałem wentylator z przepustnicą i reg. obrotów i od niego zacznę. Następnie muszę wymyśleć jak pozbyć się zabezpieczeń na szamotwej półce. Trochę mam strach to ciąć zwykłą kątówką. Zastanawiam się nad zakupem szlifierki prostej - palcowej, ale czy poradzi sobie z taką grubą blachą? (narzędzie zawsze się przyda) Wracając do samych szamotowych cegieł, to mam w planie kupić kilka o wymiarach zdaje się zwykłej cegły i powycinać z nich coś na kształt - jak na foto. OBRAZEK CEGŁY Mam jeszcze pytanko dotyczące PW. To jest powietrze podawane nad żarem wprost do paleniska, tak? Możecie podesłać jakiś konkretny link do tego tematu, bo jak na razie znajduję same pobieżne herezje. Jeszcze raz - WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC - Adam.
  9. Troszkę się zmartwiłem tym wycinaniem ;/ , ale tak czy inaczej będę musiał się z tym zmierzyć. Po dołożeniu szamotu, jaką masz mniej więcej wysokość paleniska na początku szamotki (od strony popielnika), do rusztu? Najbardziej mnie wnerwia bram możliwości ustawiania .... czegokolwiek poza temp. i posuwem. Wentylator tak daje, że aż chyba o połowę za duże ciśnienie robi. Ale dziś postanowiłem zmodyfikować szpyrkę o wentylator ze sterownikiem i klapką w gardzieli . Mam nadzieję, ze pozwoli mi to polepszyć parametr spalania / dopalania węgla, a może i uda się ograniczyć zarastanie pieca. Co do napraw od 2007 roku, to: -wymiana / wypalenie się sznura pomiędzy paleniskiem, a zbiornikiem. - wymiana tej blaszki ograniczającej dopływ paliwa. - regeneracja paleniska - SITO, piec zalała woda - mnie krew. - wymiana zbiornika na paliwo, (wiosna tego roku). Cena nowego 700 + 150 wymiana! stary nawet na złom się nie nadawał, takie sito. - teraz 180 wymiana wentylatora Ciekawe co jeszcze? Też mam powoli dość tego cudaka, który nawet nie został wykończony jak należy. Żaden otwór w poszyciu nie został wykończony ramką, tylko zostawiona została ostra blacha ... 2 lata temu, miałem wrażenie, że znowu uszczelnienie szlak trafił, ale "miła" małżonka Pana Feliksa, nie raczyła mi nawet podać numeru na kom, aby z nim porozmawiać - stwierdziła jednoznacznie, że to nie możliwe i nie jest konieczna ich wizyta u mnie w domu. Potem piec się rozciekł i uszczelnienia zostały wymienione (stare były wypalone ...) Czy mogę liczyć na jakieś małe foto, ze strony furtki, na palenisko? Zależy mi podejrzeć jak u Ciebie wygląda komora spalania (szamot). Pozdrawiam.
  10. Dokładnie WUWU. Czy możesz mi udzielić kilka wskazówek, jak poprawić piec? Najbardziej mnie interesuje wymiana i ulepszenie tej szamotki z nad paleniska. Jak zrobiłeś zawirowywacz i gdzie go umieściłeś? Można jakiś lepszy sterownik zamontować do tego kotła?
  11. Witam i pozdrawiam. Chciałbym odświeżyć temat, gdyż mam już dość walki ze "Spyrą". Czy ktoś tu z obecnych użytkowników forum jest w stanie napisać mi mały manual do: - wymiana płyty szamotowej nad paleniskiem + jej modyfikacja na grubszą (bardzo mi zależy) - jak wygląda i jak zrobić zawirowywacz w komorze spalania - jak wymienić sterownik na lepszy, jaki polecacie do KWKMP 25kW (tłokowiec) Bardzo proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję! Pozdrawiam - ADAM.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.