Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Może pompa kotłowa?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że skzp-02 obsłuży zawór 4D? Widzę że obsługuje sterownik mieszacza i czujnik powrotu,  czyli steruje siłownikiem, czy to starcza? Piszecie jeszcze o pompie na powrocie.

Przypuszczam że piec nie mam od smoły przez ten zbiornik na 20l który służy jako ochrona, czy da się to połączyć z zaworem 4D? Czy może lepiej zostawić sam zawór 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiornik to jest wyrownawczy/wzbiorczy on nie chroni kotla A instalacje . Chociaż wiele nie widzę na foto. Taki zapas wody lub gdy się zagotuje pozwala powietrzu szybko uciec z instalacji . Oczywiście jeśli to instalacja otwarta . Zamknieta ma zawory  I jest nieco inaczej zbudowana A naczynie często jest na wysokisci wzroku ,najczęściej nie że zawsze . Ochrona kotła to w skrócie krótka petla od zasilania do powrotu . Rozwiązań jest mega wiele łącznie z ciągłym przepływem przez zbiornik cwu po sterowanie zaworami . Smola w kotle nie oznacza braku ochrony kotla tylko zbyt uboga mieszankę paliwo/ powietrze z naciskiem na brak powietrza . A ochrona powrotu to zaś utrzymanie jak najmniejszej różnicy temperatur pomiędzy wyplywajaca wodą z kotła a wplywajaca . Teoretycznie różnica 10 stopni jest akceptowalna czasem nieco wiecej . Gdy jest zbyt zimna woda wplywajaca do kotła na dolnej części robi się coś ala rosa I to powoduje szybsza korozje kotla. 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damszn trochę trzeba sprecyzować, po pierwsze ten wątek jest od SKZP ustawienia a nie od instalacji CO, zaraz nam admin pojedzie po "wąsach". Skupmy się więc na SKZP. Tak obsługuje siłowniki zaworów mieszających ( nie mylić z zaworami trójdrożnymi termostatycznymi) zarówno 3D jak i 4D ( siłownik taki sam) Sterownikiem SKZP możesz sterować temperatura jaka idzie w układ CO w Twoim przypadku podłogówka. Ale jest pewne ale. Wysterujesz wszystko bez możliwości sterowania poszczególnymi pętlami podłogówki. I możesz mieć jedno pomieszczenie dogrzane ,inne niedogrzane. Potrzebujesz mieć możliwość sterowania każda pętla niezależnie. I tu możesz użyć właśnie zaworów termostatycznych na rozdzielaczu lub rotometrów. Jednak rotometry dadzą stałą temperaturę ( chyba że je przestawisz) zaworami termostatycznymi ( dalej nie mylić z zaworem termostatycznymi trójdrożnym) na rozdzielaczu bez siłowników trzeba ustawiać ręcznie , po dodaniu siłowników na te zawory i paneli pokojowych takich jak zapodales w.linku ( dla każdej pętli podłogówki) możesz ustawiać temp w każdym pomieszczeniu jaką chcesz ( na każdej pętli podłogówki) .W tym wypadku zawór mieszający najlepiej 4 D ( działa podwojnie 1 ochrona powrotu, 2 zapodajesz czynnik grzewczy na.podłogówke o określonej temperaturze wymaganej dla.podłogówki ( zazwyczaj ok 45 st)) W zasadzie nawet nie musi być siłownika doświadczalnie ustawiasz temp.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, przepraszam za następny off top. Nie wspomniałem że instalator mówił o kompletnej grupie pompowej z mieszaczem.

Napisałem że proszę o zawór 4D zamiast 3D jak mówił, dodałem tylko żeby sterowanie zaworem było przez sterownik,  to odpisał:

"Przy zastosowaniu grupy pompowej kompletnej do podłogówki nie trzeba zaworu 4D spokojnie wystarczy 3D zwykły ręczna nastawa którą robi sie raz. Proszę zmienić doradce lub poprosić wcześniejszego wyknawce o poprawienie tego co zrobił Ja na tą chwilę podziękuję"

Czy ma rację? Jak nie to może ktoś zna jakiś fachowców - pod Poznaniem, okolice Kórnika. Szkoda bo umówiłem się z nim 2tyg temu na koniec sierpnia, byle przed sezonem grzewczym. Tylko mieliśmy dograć szczegóły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo widzę ktoś z moich okolic :-) 

Jak byś chciał mogę podać Ci kontakt do hydraulika z Wrześni, mlody chłopak ale ma łep na karku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.26, ale nie mam niestety porównania. Zakupiłem nowy kociołek z tym sterownikiem w maju i wyczaiłem błąd w ori oprogramowaniu. W odpowiedzi dostałem od producenta kotła poprawiony 2.26.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompa kotłowa działa poprawnie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel pokojowy - ostatnia aktualizacja to ta co masz  2.25 . Nie ma potrzeby szukać innej bo już nie trzeba mieć zgodnych właśnie od tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej do producenta: czy sterownik można zaadaptować do współpracy z zapalarką do ekogroszku? coś takiego jak w sterownikach do pelletu. Sterownik rozpalałby kocioł po obniżeniu temp. CWU i wygaszał po nagrzaniu tegoż CWU do ustawionej temp. -znajomy ma taką opcję w kotle defro i w lato 1 worek 25kg wystarcza mu na miesiąc przy grzaniu samego CWU, u mnie dla porównania spala 4 worki/mc -więc jest o co walczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś o tym myślałem ale co zrobisz z kopcącym ekogroszkiem po wygaszeniu kotła bez dostępu powietrza. Tutaj palnik niestety nie posiada dopalania i czyszczenia po wygaszeniu. Zrób start/stop będzie to samo a myślę że się odpali nawet po kilku godzinach przerwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 11:33, Manio86 napisał:

Witam ja wgrałem 2.26 wszystko jest ok
Tylko nie załancza program ( Pompa kotlowa)

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
 

Dzień dobry  proszę mi napisać gdzie mogę znaleśc tą aktualizację 2.26 Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.