Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie tak, ale u kolegi też musi, tyle że nie widzę za bardzo gdzie jest wentylator. Ale skoro tak podnosi się temp. u kolegi to chyba jednak żar się cofa. Ja bym wypchnął i spróbował tak ustawić podawanie i powietrze żeby mieć pewność że żar idzie w dół, chyba że to jakaś wada tego palnika.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te piece  miały taką wadę przez jakiś czas, była szczelina między kanałem powietrznym a węglowym na połączeniu palnika z piecem, ja kupowałem piec w maju i już jest to poprawione, było to opisywane na tym forum, piec to Witkowski, ktoś miał z tym problem, ale to dotyczyło palnika z firmy żeliwny. Może w tym wypadku jest podobnie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czarekurb napisał:

W tym roku pierwszy raz użytkuje sterownik SKZP-02. Ciekawi mnie jedna sprawa, ustawiłem go na tryb automatyczny, zauważyłem że sterownik moduluje od wartości minimalnej do maksymalnej skokowo i tylko te wartości przybiera plus czuwanie. Czyli ustawiam modulacje max 709 min 15 i sterownik pracuje na tych wartościach nie moduluje na wartościach pośrednich. Sterownik w zabudowie w wersji 2.08. Czy sterownik nie powinien modulować na wartościach pośrednich i nie wchodzić na max wartości skoro teraz jest pogoda że wystarczy modulacja 25 % ?

Instalacja skopana i tyle a nie wina sterownika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie opinie bez wglądu w instalacje są g.... warte. Po prostu piec na razie chodzi na minimum bo jest lekko przewymiarowany. Pogoda jeszcze taka że nie trzeba dużo ciepła. Po korekcie powietrza piec zaczął modulować. Brakuje mu ciepła to gonił żeby ja wyregulować po trochu dochodzę o to w tym chodzi. A takie odpowiedzi nic nie pomagają, żadnej podpowiedzi czy pytania tylko zganianie na instalacje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego idzie na max moc ? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest pora kąpieli, wody CWU brakuje, jest ochrona powrotu, spada temperatura mocno i piec to nadrabia, tym bardziej że ze powodu temperatury powyżej zera ustawiłem piec na 25 % max modulacji. Piec reaguje prawidłowo i goni z podgrzaniem. Bez pytań jaka jest instalacja, jaka moc, jaka powierzchnia grzania itd, pisanie wprost że instalacja jest zła to można pomyśleć tylko jedno: jasnowidz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.a6349e9fe8e5794609403c919d935689.png

zobacz sobie na wykres około godziny 21 masz pobor cwu (ta niebieska kreska) jak widzisz po wykresie spalin podbil nieznacznie moc, temperatury CO (ta czerwona kreska) oraz powrotu (żółta kreska) nawet bardzo nie zlamał, wiec proszę .... jak chcesz wykres z wiekszym rozbiorem CWU to moge Ci go w kazdej chwili dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się ale nie interesuje mnie praca twojej instalacji, zadałem pytanie i oczekiwałem podpowiedzi ludzi którzy mają doświadczenie. Ja w tym roku pierwszy raz odpaliłem piec z tym sterownikiem. A odpowiedź że jest skopana instalacja trochę mnie zniesmaczyła, wiesz czym palę ? Nie ekogroszkiem to też ma wpływ jak 1000 różnych zmiennych, na przyszłość kolego jak już odpowiadasz na jakieś pytanie to staraj się pomóc a nie chwalisz się swoimi wykresami, bez urazy. A dla innych co czytają palę odsiewką z ekogroszku którą kupuję za połowę ceny ekogroszku i widzę że palę tyle samo co inni ekogroszku. Dla mnie oszczędność jest ważna, w domu 24 stopnie i woda ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadales pytanie, to Ci odpowiedzialem, a wkres Ci pokazalem zebys sobie uswiadmil jak powinna pracowac prawidlowo instalacja, a czy ty palisz peletem, pestaki, owsem oraz jaka kubature ogrzewasz to nie ma znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karol1232705 napisał:

Panowie mam pytanie czy ktoś z was miał problem z utrzymaniem temperatury na podajniku. U mnie temperatura dobija do 60 stopni i nie mogę tego zbić!!!  Powietrze zmniejszyłem do min 2 max 40 bez dodmuchu. Podawanie w auto 3. Ma ktoś jakiś pomysł.

a czemu masz czujnik w miejscu "strazaka "wlozony...ja  mam po 2giej stronie mniejsza kieszonke na czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grono palaczy ze sterownikaiem Skzp -02 . Zmodernizowalem starego Hefa dając mu nowe życie . Piec zamontowany w starym domu nie ocieplonym pow. okolo 260 m2 . Stara inst.Duze przekroje rur grzejniki bez zaworów i dlatego się trzyma te 40 st. bo wyżej było by za gorąco . Modulacja czyma się dość wysoko 75/80 % macie pomysł by ja coś obniżyć czy dać sobie spokój bo nic więcej się nie ukręci przy starej inst.Zdjecia do wglądu jak to jedzie .

311780EB-4643-4950-9FED-0B072CCE6AD0.jpeg

3AFC80A6-707A-4D5E-96FF-CAC5D606AAD0.jpeg

4C22D2FD-A3B7-47A3-AF34-472D30A81B6D.jpeg

1B032891-239A-4496-ADB4-41180B17233B.jpeg

66B50432-C3E0-43CA-B7C9-F24201F92050.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 25 kw moc ustawiona na 12 kw i korekta dawki paliwa +20 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze powinieneś wpisać wszytko poprawnie do sterownika. Bo gdy zacznie się zima i -15 to nie starczy ci skali w korekcie dawki. Przydałby ci się czujnik pokojowy wtedy byś nie miał "za gorąco"

A jak sytuacja na palniku? Wrzuć zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kijasr napisał:

A czemu by miał tyle spalić

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Jak jest mniejsza moc w sterowniku wpisana to sterownik dokładnie wylicza dawki paliwa częściej podaje ale dokładniej i precyzyjniej oblicza ,druga sprawa to to ,że na wysokiej modulacji dmuchawa szybko się kręci i jej dynamika jest szybsza niż ma startować od dołu modulacji i wkręcać się na obroty bo w wysokiej modulacji ona dynamikę już osiągnęła można by porównać do momentu obrotowego w samochodzie .Oczywiscie Marek i wszyscy są gospodarzami w swoim domu i mogą ustawiać do woli sterownik wedle swojego uznania .

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest większa moc wpisana, to sterownik wylicza dawki paliwa niedokładnie....??? Wolniej podaje i mniej precyzyjnie oblicza?

Jeśli palnik pracuje w danej chwili z mocą 10kW w modulacji 100% lub 10kW w modulacji 50% z mocy ustawionej na 20kW, to na palnik będzie podawana ta sama ilość paliwa.

Jeżeli dla tej przykładowej mocy 10kW, powietrze jest podawane z siłą dmuchawy np.36% i pali się właściwie, to bez względu na to, czy to będzie 100% modulacji z 10kW, czy 50% z 20kW, to ustawione powietrze dla mocy 10kW powinno mieć tą samą przykładową wartość i dmuchawa będzie się kręcić tak samo szybko, przy tej określonej mocy bez względu na wartość modulacji.

Ten określony zakres powietrza trzeba tylko odpowiednio ustawić w stosunku do określonej mocy.

 

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie będzie tyle samo spalał takie jest poprostu zapotrzebowanie. I to jest tak ja jockey napisał

Jak jest mniejsza moc w sterowniku wpisana to sterownik dokładnie wylicza dawki paliwa częściej podaje ale dokładniej i precyzyjniej oblicza ,druga sprawa to to ,że na wysokiej modulacji dmuchawa szybko się kręci i jej dynamika jest szybsza niż ma startować od dołu modulacji i wkręcać się na obroty bo w wysokiej modulacji ona dynamikę już osiągnęła można by porównać do momentu obrotowego w samochodzie .Oczywiscie Marek i wszyscy są gospodażami w swoim domu i mogą ustawiać do woli sterownik wedle swojego uznania .


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie na ciepło to jest jedna sprawa a dokładne dawkowanie paliwa to druga sprawa obie te sprawy można pogodzić i tyle w tym temacie .

Mam nadzieje że pan Tomek to przeczyta i rozwieje wątpliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, abcde napisał:

a czemu masz czujnik w miejscu "strazaka "wlozony...ja  mam po 2giej stronie mniejsza kieszonke na czujnik.

Tak mi założył instalator. W instrukcji nie mam tego wskazanego. Mam też tą małą kieszonkę z tył i przełożyłem tam (temperatura 44 stopnie)

A u ciebie Klaudiusz jak masz????

Kolego abcd masz może w pdf instrukcje tego kotła  z wskazaniami miejsc czujnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.