Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon 2015/2016 Czy Już Grzejecie


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie poszło 200kg. 

Dziennie ok 10kg. Ale w weekendy czasami jak nie mam co robić to  wygaszam i palę drewnem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 19.00 wystartowałem - Perła na palniku!!! Do rana musze ogarnać parametry bo wyjeżdzam i małżonka sama zostanie.
Puki co ładnie się pali ale ne wiem co było jeszcze na samym ślimaku. Palnik Brucer zmiejszony szamotką i przytkany,Temp - zadana 55, obecnie 51-52 trzyma,  podawnanie 5s, przerwa 50s, nadmuch 5(25), rura spalninowa nie za gorąca i oby tak dalej, zobaczymy co bedzie jak się podłogówka rozbuja mam puszcone 28stC w podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie garść statystyk od początku sezonu. Temperatury raczej pomiędzy 22-23, 21 to już raczej dolny limit.

W połowie października zakończyłem ocieplenie strychu (25-30cm wełny lambda 0,44) i od tej pory znacząco wzrósł komfort cieplny na piętrze.

Na strychu obecnie panują temperatury >10oC

 

 

post-41422-0-62017200-1448642169_thumb.png

 

Ogrzewane jest okolo 190-200m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 

Jak tak u Was oszczędności w tym roku ze spalaniem ?

Ja myślałem że spore, ale jak porównanłem poprzedni rok to póki co jest tak samo,  bo w tamtym roku w październiku poszło mi dużo mniej węgla, widać później się zimno zrobiło i grzeliśmy dopiero od końca października.   Listopad tak samo jak poprzedni rok.  Jedynie teraz grudzień dużo cieplejszy i myśle że tu będzie oszczędność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zużycie gazu w tym sezonie:

- październik 50m3 = 122,43PLN (w tym 3 dni palone w kominku),

- listopad 60m3 = 142,37PLN (w tym 3 dni palone w kominku),

Zużycie zawiera CWU dla 2+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny wynik masz kolego.

 

U mnie 700kg eko-groszku  do dnia dzisiejszego.

 

180m2  domu  i  CWU 250L  dla 3 osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podliczyłem i wychodzi, że od początku sezonu spaliłem 1000kg wungla :) a w złotówkach 650zł. Do tego doszło jeszcze ze 4mp zrębki ale aż z ciekawości muszę zobaczyć ile waży wiadro, które zużywam do rozpalania.

Ciekawią mnie wyniki alternatywnych paliw to jest pelletowców, gaziarzy oraz ekipy od pomp.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki do dziś 2 mp(układane)  sort tyczka mieszanych plus 1mp(układany) osika gruba + rozpałka 0,5 mp cienkie gałęzie. Dom180 m2 +styro ;cwu przepływowe el . Koszt praca własna + paliwo ,olej ,łańcuch +amortyzacja.poz.Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 19 10 do 20 12 : ok 800kg pelletu po 660 i ok 40kg odpadów drewna. w sumie 12,34GJ wraz z codziennym grzaniem 300l CWU

Grzałem głównie na automacie, jak będzie zimniej to będzie praca DS-a, przy +5C nie opłaca się go rozpalać

 

Oczywiście to razem z CWU.

Grzane 240m2 do 21C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też opiszę mój bilans grzewczy, do dzisiaj za mną już 91 dni aktualnego sezonu, w tym 85 rozpaleń i 1840kg zużytego węgla.

Podziwiam charakter górno - palaczy, mnie to prawie codzienne misterium wzniecania ognia już z lekka irytuje, na szczęście z węglem trafiłem w "10", słabiutki, nie syfi,

ale i tak muszę palić cyklicznie bo w domu byłaby sauna ( dla mnie to powyżej 22C).  

Zużyłem ok. 300kg węgla więcej niż w analogicznym okresie 2014r., tyle, że wtedy z kg uzyskiwałem średnio 15MJ/kg a teraz 13,6MJ/kg, cena też jest niższa o 50zł na tonie, 570zł/t.

Gdy pogoda nie sprawi wielkiego  psikusa to 5, 5 t które zakupiłem na ten sezon wystarczą, w tym  0,5t to doświadczalnie potwierdzone ubytki, z wagi, wilgoci itp., w poprzednim poszło równo 5t.

Za to roboty, drewna idzie w trzy..., chyba trzeba się rozglądnąć za kotłem podajnikowym.  

Grzeję, tu się trochę pogubiłem, dotychczas liczyłem, iż ok. 140m2, ale po zaliczeniu strony "cieplowlasciwe" urosło mi do prawie 180m2, no to krakowskim targiem nie będzie ze 150m2 do temp. 20-22C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 mp słabego drewna przez Hermogenes to wynik nad wynikami.A co Ty masz za dom i jak palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom stara kostka 10,5 m X 9,5 m ; 2 kondygnacje po termo modernizacji w 2000 roku praktycznie ściana 4 warstwowa,na ciepło właściwe wyszło 3,5 kW. Proponowali założenie pompy ciepła zwrot po 29 latach :D .dzisiejszej nocy temp spadła o 0,5 C przez 14 h

z 22,5 do 22 C. Palę w brudnym kominku ' Maja' + ceramika na palenisku + 1200 kg ceramiki jako bufor. poz .Hermogenes

 Ps  A ja myślałem że spalam za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom to tradycyjny piętrowy, nie ocieplony "klocek" z lat 70, od kilku lat palę tzw. metodą kroczącą, kocioł Ogniwo S6WC 20kW. 

Próbowałem teraz trochę palić od góry, przecież i tak codziennie muszę powtarzać cały cykl rozpalania, ale przerósł mnie początek, zbyt dużo, drewna, uwagi i czasu musiałem

poświęcać aby mieć pewność, iż rozpalanie się powiodło, może trzeba by dłużej praktykować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do hermogenes, co to znaczy porzädne ocieplenie. Aja mam 110 letni dom z czrw. cegły nie ocieplony i ocieplić nie mogē bo "konserwator zabytków". Do tej pory spaliłem ok 8mp porządnej buczyny w kociołku gs na ds na 140m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0000000000!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zużycie gazu w tym sezonie:

- październik 50m3 = 122,43PLN (w tym 3 dni palone w kominku),

- listopad 60m3 = 142,37PLN (w tym 3 dni palone w kominku),

Zużycie zawiera CWU dla 2+1.

- grudzień 76m3 = 173.80PLN (w tym 4-5 dni palone w kominku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piastun , fajnie to rozpisałeś.

 

 

Październik   180kg   średnia dobowa 10kg.   koszt  147zł     (820zł /tona) październik niepełny miesiąc
listopad       300kg   średnia dobowa 10kg,    koszt 246zł

grudzień      440kg   średnia dobowa 14kg,   koszt  360zł

---------------------------------------------------------------------------------------------------

suma          920kg.   średnia dobowa 11,3kg,   koszt 753zł  + koszty pompy CO.

 

 

W grudniu troche testowałem różnych nowych ustawień i przez to pewnie też poszło troche w komin...  No ale kiedy testować jak nie w taką ciepłą zimę.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podliczyłem. Niestety na dzień dzisiejszy niecałe 1400 kg.   W grudniu poszło ok 550 kg. Cicha nadzieja, że już półmetek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura   w domu 21-22 stopnie 

Miał Piast 23MJ kupiłem z transportem po 400zł tona (obecnie na składzie byłby po 345zł z transp) 

Październik - 260 kg  ( + dużo gałęzi z ogrodu) , 104zł 

Listopad - 734kg , 294zł

Grudzień 804kg , 322zł

Wyjątkowo ciepły grudzień zwykle wychodzi ok 1200 kg czyli było by 480zł 

 

 

... Cicha nadzieja, że już półmetek :)

 

Zrobiłem podsumowanie z moich notatek z licznika na tłoku podającym opał, tak więc opałowy środek zimy wychodził w minionych sezonach:

23.01.2015,   14.01.2014,    22.01.2013,   27.01.2012,  

 

Wszystkim Kolegom z Forum życzę pomyślności w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.