Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie zawór przy piecu


MixerMikolaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znam sie kompletnie na kotłach CO, użytkuje takowy pierwszy rok. Cieknie mi z zaworu na piecu, co to oznacza? Za dużo wody w obiegu? Coś innego? Czy tez awaria? 
 

zaznacze ze jak co weekend czyściłem piec i dolewalem wody na zimnym kotle, nie widziałem tego wcześniej bo piec był zastawiony workami z pelletem 

Po czasie ustało, są powody do zmartwień ?

DD92568D-9B8D-4B83-957E-0E41B4600C0D.thumb.jpeg.11d8b9ff6cdc4d5e43befb5ceb9af159.jpeg
z góry dziękuje, pozdrawiam 4715C582-DB7B-4284-8D51-2CE7D9FF2C65.thumb.jpeg.32afd83bda31124079cf3785ec6ec910.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpowietrznik automatyczny. Czasem kilka kropel z niego poleci jak odpowietrza, np. kiedy dopuszczasz wody do obiegu. Patrząc na zdjęcie, to tej wody wypuścił sporo. Ja bym go wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest gwarancja na instalację to powinni uznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym odpowietrzniku tak naprawdę powinna być nakrętka. Wszystkie z czasem przepuszczają małe ilości wody po trochu.  Odkręca się nakrętkę raz na ruski miesiąc, coś tam poleci lub nie i tyle. Przy napełnianiu itp. więcej się dzieje w instalacji to trzeba do niego częściej zaglądać. 

Poszukaj nakrętki na niego i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie jakiś czas temu zauważyłem spadek ciśnienia w instalacji. Jako że nie było to związane z temperaturą w układzie, zacząłem szukać wycieku. Podobnie jak u Ciebie przyczyną był przepuszczający odpowietrznik automatyczny. Po odkręceniu (a odkręcić można ręką - przy wykręcaniu specjalny grzybek domyka się dzięki czemu woda nie ma prawa uciekać) i rozebraniu pokazało się, że przez jakiś syf, pływaczek w odpowietrzniku nie podnosił się pchany przez wodę i nie domykał otworu którym ma ulatywać powietrze. Efekt to cieknąca woda. 32zł w Casto, później 30 sekund na wkręcenie nowego odpowietrznika i problemów już nie było. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.