Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Tego raczej ci nikt nie powie bo to nowy sterownik. Wygląda fajnie, pytanie czy wprowadza jakieś nowe zmiany poza wizualnymi.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo wyłączonych pomp i zamkniętego 4d jakimś cudem pchalo grawitacyjnie ... pomogło zamknięcie zaworów na pionach przed pompami... objawy identyczne spadała temp na kotle i mimo wysokiej temperatury zewnętrznej kociol się odpalal... brak ochrony powrotu w sterowniku....

 

Dziwne rzeczy tutaj piszecie. Ja wiem, że nie znam się na instalacjach, na grawitacji, na pchaniu. Ale nie powiesz mi, że grawitacja wkradła się do softu sterownika, wgrała wirusa i przeprogramowała go tak, że w środku lata odpalała piec, żeby ogrzać C.O.? Będę się trzymał zdania, że przy automatycznym trybie pracy kotła i wyłączonym grzaniu C.O. i C.W.U. nie ma bata, żeby palnik dostał cynk, że ma nasypać peletu i go podpalić. Ja tak miałem całe lato: kocioł włączony do sieci, żeby mi działał Vide Room, programy C.O. i C.W.U. wyłączone i jedynie co robił, a czego nie chciałem, to przy zaniku zasilania, jak prąd wrócił, to uruchamiał czyszczenie.

 

Co do ochrony powrotu i wymuszanego odpalania w tym celu kotła... Po co przy braku ognia w kotle powrót ma być ciepły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto do Bio Compact 12kw domówić ten moduł samoczyszczenia? Dostałem piec z dofinansowania i ma tylko sterownik estyma. Do komfortowego działania pewnie potrzebuję regulator pokojowy (najtańszy to CTP-02), bo inaczej to piec nie będzie się ustawiał wg temp która jest w domu? Myślałem o tym autoczyszczeniu bo chyba wtedy odpada problem gorszego pelletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne czyszczenie palnika zwiększa komfort użytkowania. Jednak nad użyciem tańszego (zrobionego z byle czego) pelletu poważnie bym się zastanowił. Ponieważ im gorszy pellet tym mniejsza jego kaloryczność i możliwość, a raczej pewność pojawienia się spieków.

Decyzja i tak zależy od użytkownika, choć czasem pomimo że chce kupić dobry pellet sprzedający wciśnie dziadostwo. Ale to osobny temat.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem na próbę kilka worków pelletu MX plus z Żuromina. Zobaczymy jak będzie, cena ok 700, choć potrzebuję ok 5 ton, najlepiej w big bagach i może producent da mi jakiś upust w stosunku do ceny lokalnego sprzedawcy. Ogólnie kupując ten system samoczyszczenia, liczyłem że wyeliminuje on problem spieków a ja skupię się na znalezieniu paliwa o najlepszym stosunku ceny do wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym odradzam zakup w big bagach, nie wygodne i duże prawdopodobieństwo ze ci zawilgnie.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, temp tylko wzrasta o około 5 stopni czyli niegroźnie. Kiedy będzie u ciebie ten serwis producenta?

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 

serwis był i nic z tego nie wniknęło- po ich ustawieniach kocioł zaczął się rozpalać i wygaszać po 5-6 razy na godzinę i twierdzą, że to normalne...

 

ale chyba najgorsze jest to przegrzewanie po wygaszeniu- nie można tego opanować, piec podbija temperaturę o 30C!

 

Wpakowałem się w niezłe G z tą Teklą Tytan BIO i z całego Serca nie polecam tych kotłów...

 

Najlepsze jest, że ja swoje, a Serwis Tekli swoje. Jak się ma *** kocioł nie przegrzewać jak ma 25l pojemności, a po osiągnięciu temp zadanej pompa przestaje chodzić i zawór 4D się zamyka...a palnik w pelcie to nie płomień gazowy, że zniknie i nie grzeje, musi się dopalić- więc dla mnie to albo sterownik jest do dupy, albo ktoś nie przemyślał sprawy projektując ten kocioł.

 

W tym tygodniu uderzam z pismem (rękojmia) do instalatora, bo z Teklą nie mam już co dyskutować.

 

Szukam także rzeczoznawcy od CO - znacie kogoś takiego na Śląsku? 

Będę występował na drogę sądową. Jeśli uzna, że to wina kotła to przeciwko Tekli, a jeśli, że instalatora to przeciw niemu...

 

czas mam, na szczęście nie powinienem zmarznąć w zimę (dwa kotły mam)

post-72775-0-93870200-1506181373_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mojego sąsiada kocioł już ponad tydzień chodzi. Jestem u niego codziennie bo sam mu poleciłem Tekle i pomagam mu go opanować. Trochę problemów z ustawieniami było, ale to same drobne bzdury, które dało się wyeliminować. Nic takiego jak przegrzewanie nie następuje. Też ma zawór z siłownikiem ale kocioł zdąży się wygasić zanim zawór się zamknie. Moim zdaniem warunkiem jest stała pompa na C.O. Narazie nawet czujnika temperatury wewnętrznej nie ma.... jest w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam stał pompę, ale to nic nie daje, bo zawór się zamyka, więc obieg kotłowy jest zamknięty, a pompa działa wtedy na obiegu co, więc jak niby ma pomagać kotłowi w nie przegrzewaniu się?

 

druga sprawa- skoro sąsiad nie ma czujnika temperatury w pomieszczeniu to pewnie to jest powód- kocioł nie dostaje sygnału po dojściu do zadanej temp w stylu wyłącz pompę i zamknij zawór, teraz ja się tylko dogrzeję i wygaszę...

 

nie wiem, głośno myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz mieszacz? Chodzi mi o czas może założony je za mały? Też głośno myślę. A serwis proponował aktualizacje sterownika? Moze jest jakiś błąd.

 

PS teraz zobaczyłem ze masz 140s tak jak u mnie....

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Chojrakrock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze się wtrącam bo nie mam ani takiego kotła ani sterownika ani instalacji.

Mam jednak podobne doswiadczenia bo mam instalację z wymiennikiem płytowym i w krótkim obiegu mam 68l wody w kotle plus kilkanaście w rurach i wymienniku.

Jak kocioł doszedł do zadanej 60C i wylaczylem pompę krótkiego obiegu to potrafił w podtrzymaniu dobić do ponad 80C i nic w tym dziwnego.

Ty masz mniej wody wiec tym bardziej przebije.

Nie czytałem całego wątku i nie wiem jaką masz instalację i sam tez nie jestem instalatorem zeby doradzać ale moim zdaniem po zamknięciu zaworu i tak małej ilości wody w kotle to całkiem normalnie to się zachowuje.

Moim zdaniem potrzebne Ci rozwiązanie które wprawi w ruch wodę w krótkim obiegu po zamknięciu mieszacza. Może wystarczyła by pompka na powrocie z mieszacza do kotła działająca w trybie ciągłym albo jakieś zbliżone rozwiązanie, nie mniej jednak przy tak malej ilości wody trudno mieć pewność.

A powrót stoi w miejscu jak przebija zasilanie czy tez rośnie?

U mnie prawie stał a zasilanie przeijało jak pisałem.

Jeśli juz to przecwiczyles (nie czytałem) to zignoruj to co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze inne rozwiązanie bardziej tymczasowe ale zawsze cos, ustaw pompę cwu na stałe dzięki temu nadmiar ciepła powinien odebrać ci bojler. Nie przegrzeje się piec a i ciepła nie stracisz.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest test pompa i działa tak samo. Szkoda ze nie ma żadnego bojlera to by pomogło.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy pisałem już, że u mojego sąsiada taki sam piec chodzi normalnie i nic nie przegrzewa....tam na bank musi być coś z instalacją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O CWU też myślałem ale przeczytałem ze nie ma.

Trzeba sprawdzić jeszcze czy sterownik posiada opcję Minimalna temp za zaworem, wtedy można by ustawić taką by zawór nie zamykał się na 100%.

A jak nie to przeróbka instalacji, tak mi się zdaje.

Edit.

Albo Minimalne Otwarcie Zaworu będzie lepsze bo minimalna temperatura za zaworem działa chwilowo, tzn po nagrzaniu wody po stronie instalacji ta ustawiona może być juz za mała i zawór znowu się zamknie.

Tylko czy są takie opcje?

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich opcji, masakra z tym kotlem , znow alarm (kociol dobil do 83c przy wygaszaniu przy zadanej 60c)

 

A serwis tekli tego nie rozumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaka moc ci maksymalnie chodzi piec? Moze ograniczyć mu max modulacji?

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz rzuciła mi się w oczy dziś. Mam czujnik temp powrotu, ale tylko wyświetlanie wartości temp, bez wpływu na działanie kotla. Kocioł dobił dziś do 84c,ale na powrocie było 70...dobrze to rozumiem, przecież zawor jest zamknięty to wtedy to jest obieg kotłowy, to temp powinna sie wyrównać w nim, skoro jest on faki krótki ? Może pompa przewalowa by jednak pomogła? 14c różnicy to bardzo dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy pisałem już, że u mojego sąsiada taki sam piec chodzi normalnie i nic nie przegrzewa....tam na bank musi być coś z instalacją....

A pisałeś o braku czujnika temp w domu, a to robi dużą różnicę

 

Prawdopodobnie kociol nie dostaje sygnału z czujnika o osiagnieciu zadanej temp w domu i nie ma akcji stop pompa i zamyjanie zaworu. Jestem ciekaw co będzie jak go zalozy

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czujnik jest zamówiony i w tym tygodniu będzie zainstalowany, ale czy to zrobi taką różnice, że kocioł będzie się przegrzewał to zobaczymy. W tej chwili gasi się gdy temperatura dojdzie do 65 ale w czasie wygaszania temperatura jakoś wyraźnie się nie podnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.