Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dzisiaj był Pan z serwisu na przeglądzie po roku. Zajął się głównie palnikiem, rozebrał wyczyścił pytał jak działa itp. U mnie akurat wszystko jest ok więc nie miałem się na co skarżyć. Pytałem o wytrzymałość grzałki to powiedział, że wytrzymują od roku do trzech i to mnie trochę zmartwiło bo chciałbym mieć w zapasie w domu taką grzałkę aby w razie czego nie czekać na dostawę w mroźne dni. Wymieniał już może ktoś zapalarkę u siebie? Jak ona wygląda bo w necie są różne modele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dostałem informacje z serwisu ze nie ma nowego softu do igneo slim i vide room....

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj był Pan z serwisu na przeglądzie po roku. Zajął się głównie palnikiem, rozebrał wyczyścił pytał jak działa itp. U mnie akurat wszystko jest ok więc nie miałem się na co skarżyć.

 

Ile płaciłeś za taki serwis? Czy darmowy?

 

 

 

Ja dziś dostałem informacje z serwisu ze nie ma nowego softu do igneo slim i vide room....

 

Robert wklej proszę fotkę twojego Vide Rooma, gdzie widać temperaturę zewnętrzną.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy górny róg obok godziny. Kto tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam, pokaż swoja wersje softu.

Nie patrzeć na alarm, brak opału hehe7733db844f2eff8c79fd210cf8a794d1.jpgb1fd2b5f02272fa30af98422e2ebc901.jpg

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.15 tak, jak Robert. Ale ja nie mam temperatury zewnętrznej, bo mam sterownik Igneo Slim, a Robert ma Igneo Touch.

Jako, że Vide Room z założenia nie jest zależny od modelu sterownika (kupując Vide Rooma nie zobowiązywałem się do posiadania zawsze najnowszego sterownika), to Estyma powinna wydać aktualizację sterownika Igneo Slim, żeby działały aktualizacje Vide Rooma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę ich scignac o nowy soft

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na temp zew, według mnie brakuje tam jeszcze mocy modulacji palnika.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igneo slim i pewnie się nie uda... chyba ze najnowsza wersja już to obsługuje

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wyżej pisałem: póki co ta aktualizacja działa tylko przy Igneo Touch. Póki co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co za problem dodać to do softu... tam samo jak moc modulacji

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pado

Skoro już masz winowajcę, to życzę Ci powodzenia w bojach z producentem  :D

Twoja kasa, możesz robić co chcesz ;)

 

Update taki krótki:

czekam na wizyte serwisu producenta.

upierają się, że to ja namieszałem w ustawieniach

ja swoje, oni swoje...

zobaczymy co z tego wyniknie- na szczęscie mam wiele możliwości prawnych w ciągu dwu lat ... oficjalne pismo już poszło do producenta, więc ewentualną historię "procesową" już mam. Mam także rękojmię sprzedawcy...

 

jedno jest pewne- sterownik przy osiągnieciu temp zadanej w pomieszczeniu zamyka zawór 4D i wyłącza pompę...piec dązy wtedy do zadanej temperatury i zaczyna się wygaszac-ot normalna procedura...ale to nie płomień gazowy, że zgaśnie i nie ma oddawania ciepła...i tak piec zanim skończy podbijac temperature w obiegu kotłowym (jakby nie było małym, bo ok 30l, piec żeliwny) to podnosi ją do powżej 85- 90c,  a może i wiecej (wtedy recznie otwieram zawór i włączam pompę, żeby nie czekac do 100C)

 

ja się na tym nie znam, nie muszę. a może czegoś nie rozumiem, ale dla mnie logiczne jest, że niezaleznie czy miałbym nową instalację, starą, hiper grzejniki i inne cuda, to jak zawór zamyka obieg i zostaje tylko mały obieg kotłowy to nie ma bata i woda w nim będzie się gotować...

A może czegoś nie rozumiem...może tak byc...

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony dziwi mnie jeden fakt - nie jestem pierwszym użytkownikiem tego pieca...problemy powinni miec wtedy wszyscy chyba, skoro to dotyczy zamknietego obiegu kotłowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bierzesz pusty worek peletu.

2. Wyłączasz sterownik na czerwonym przycisku wyświetlacza.

3. Wyciągasz tą "rurę" którą leci pelet z zasobnika do palnika i zamiast do palnika, to wkładasz ją do worka.

4. Zerujesz stoper w telefonie.

5. "Palnik -> Serwis -> Test podajnika -> Tak".

6. Uruchamiasz stoper w telefonie.

7. Po 30 minutach "Palnik -> Serwis -> Test podajnika -> Nie".

8. Ważysz worek z nasypanym z zasobnika peletem i mnożysz razy dwa.

9. Wynik wpisujesz do "Palnik -> Serwis -> Ilość paliwa test".

 

Co do punktu 2, to proszę o potwierdzenie kolegów z forum, bo nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.