Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie znaczenie ma pojemność wodna kotła? Moc to moc i nie rozumiem jaka jest różnica między kotłem 20KW z 25l wody a takim 20KW i 70l wody....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok on ma w instalacji pewnie z 200l

Kocioł coś koło 30 (strzelam)

Kociol ma zadana 65 stopnie ... ma mało wody więc nagrzewa się stosunkowo szybko... ma zawor 4d bo Tekla tak chce...

Kociol dobija do zadanej i wygasza się... ma mało wody więc zanim się wygasi wychladza się na tyle że sterownik już go odpala ... kociol z większą ilością wody działał by plynniej...

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam kocioł TEKLA DRACO BIO 12 KW  250px_draco_bio_2.jpg

50px_bio_1.jpg50px_draco_bio_2.jpg

 

Kocioł zakupiony w czerwcu 2017 roku, pierwsze uruchomienie w sierpniu 2017 roku( był uruchomiony tylko przez 2 dni w celu sprawdzenia przez instalatora), sterownik ESTYMA IGNEO TOUCH, obecnie działa od 18 września do dzisiaj, lecz po około 7 dniach od tej daty zaczął pojawiać się błąd, kod 140 - brak ognia/opału - pellet jest załadowany, zbiornik prawie pełny, po tym błędzie kocioł przestaje pracować i wyświetla w/w błąd, ale kiedy wejdę w historie alarmów i zatwierdzę ten błąd (jest tam okienko zatwierdź) kocioł od razu rozpoczyna pracę. Proszę o pomoc, może ktoś z was spotkał się z takim błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawiają się spieki na ruszcie?

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawiają się spieki na ruszcie?

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Pojawiają się, wcześniej ich nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubertpl kiedy wsypywałeś pellet do zasobnika? Chodzi o ten który się tam obecnie znajduje na dnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pellet wsypywany w sierpniu podczas pierwszego uruchomienia Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego robią się spieki i palnik nie jest w stanie się odpalić. Pellet masz workowany trzymasz go w suchym miejscu? Proponuje wyczyścić palnik, wymienić pellet i powinno być ok

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem błąd i przez 3,5 miesiąca (od 1 czerwca do połowy września) w ogóle nie odpalałem kotła. Efekt był taki, że jak we wrześniu odpaliłem, to po uruchomieniu zapalarki po jakiś 2 minutach wywaliło mi w domu różnicówkę. I dopóki był kocioł włączony do prądu, to nie dało się tej różnicówki włączyć. Dopiero gdy wyjąłem kabel ten, który idzie z palnika do sterownika, to przestało wybijać. Na drugi dzień dzwonię do serwisu i diagnoza: zawilgła zapalarka. Co robić? Wyjąć ją i podłączyć bezpośrednio do prądu na minutę, żeby przeschła. Jak nie pomoże, to wymiana zapalarki. Zbliżał się chłodny weekend, więc nie chcąc ryzykować braku kotła wziąłem urlop (żeby dać sobie czas na wycieczkę po nową zapalarkę), przebrałem się, przygotowałem narzędzia i już chciałem rozkręcać palnik. Do głupot jeszcze raz włączyłem kocioł do prądu, uruchomiłem i... działa do teraz. Przez noc wyschła. Nauczkę jednak mam, że w lecie jednak też trzeba kocioł od czasu do czasu przepalić. Poza tym warto mieć zawsze w zapasie zapalarkę. Swoją drogą dowiedziałem się, że jako urządzenie eksploatacyjne, taka zapalarka nie podlega gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym uruchomieniu pieca Bio compact 12kw. Serwisant stwierdził, że mam za mocny ciąg kominowy, dochodzący do 23 Pa. W instrukcji widzę, że producent zaleca 15-20. Czy takim regulatorem mogę to sobie wyrównać? http://allegro.pl/e-kominy-regulator-ciagu-kominowego-darco-rco-150-i6977238875.html Wmurował bym go w komin powyżej czopucha (czy lepiej poniżej?). Myślałem o wersji z drzwiczkami rewizyjnymi, ale wtedy wypadłyby w innym pomieszczeniu niż kocioł a instrukcja tego zabrania. Ewentualnie inna opcja zmniejszenia ciągu? Komin mam bez wkładu, tylko na górze wychodzi dwuruka z kwasówki. Myślałem o jej zdemontowaniu, może to to by trochę zmniejszyło ciąg ale chyba jednak dynamiczne sterowanie ciągiem, lepsze? Dużo niby nie brakuje i demontaż tej metrowej końcówki z nierdzewki pewnie rozwiązał by temat. Czy lepiej dać ten regulator i ustawić przy dolnej granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotłach na pellet rck jest konieczny (tak kiedyś pisał kolega Sambor, jeśli nie to proszę wyprowadzić mnie z błędu).

Szczególnie kiedy wieje lub nastaną mroźne dni to klapa regulatora jest cały czas otwarta.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi80 dodaj, że zapalarki lubią się psuć w weekend ;)

 

I to przy minus 20 na zewnątrz.

 

 

Ded: przy peletowym kotle komin bez wkładu? Nie zeżre ci wilgoć tego murowanego komina?

 

Ja mam wkład kominowy, przez co RCK dałem sobie na czopuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł peletowy użytkuję od wczoraj, więc nie odpowiem. Wcześniej miałem Zębiec KWKD 22kw i był mocno przeszacowany. Wykastrowałęm go trochę szamotem, ale i tak paliłem zwykle na 40 stopniach i wygaszałem na noc. Teraz mam 12kw i liczę że będzie chodził jak trzeba, celowo brałem taki mały aby spróbować nie dokładać w modernizację kotłowni kolejnych 5 tyś. Zobaczymy jak wyjdzie, obstawiam że po tym sezonie się wszystko okarze. Puki co pytanie, czy lepiej montować ten regulator pod czopuchem czy nad? Wygodniej bym go zamontował nad czopuchem a istrukcja daje dowolność w tym temacie. To bez różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po moim zgłoszeniu awarii reklamacja została uwzględniona (w przyszłym tygodniu wymieniony zostanie ślimak,

przewody oraz obudowa palnika).

 

Zostałem pouczony o tym, aby po dłuższej przerwie pracy palnika został on czyszczony (mimo moich tłumaczeń że

był on czyszczony)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tak zamontuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego robią się spieki i palnik nie jest w stanie się odpalić. Pellet masz workowany trzymasz go w suchym miejscu? Proponuje wyczyścić palnik, wymienić pellet i powinno być ok

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Pellet workowany, spróbuje wyczyścić palnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubertpl jest duże prawdopodobieństwo, że pellet w zasobniku zrobił się wilgotny. Dlatego robią się spieki i trudno się rozpala.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Wszystko jasne, pellet w zbiorniku był wilgotny, właśnie porównałem go z pelletem z worka ma inny kolor, ciemniejszy. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.