Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

To nie to. Pado już zmniejszył czas podawania do 2,5 sekundy. Efekt jest taki, że podczas modulacji palnik ma za słabą moc i nie potrafi wyciągnąć większej temperatury niż 45-50 stopni (przy 45 pompa się wyłącza). Tak więc podawanie nie jest za duże. Problem jest taki, że jak rozpoczyna się proces wygaszania, to temperatura kotła zaczyna gwałtownie rosnąć, mimo otwartej pompy (ma ustawioną pompę stałą). Sam proces wygaszania przekracza mu nawet 20 minut, co normalnie powinno trwać kilka minut. W tym czasie zawór 4D jest zamknięty. Nie mam uruchomionego jeszcze pieca, więc nie mogę sprawdzić na swoim, czy też przy wygaszaniu zawór jest na zero. Na chłopski rozum, jeśli pompa pracuje, to chyba nie powinien się zamykać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stałej pompie zawór nie powinien się zamykać tylko przymykać aby zmniejszyć temp w zależności od wsp korekcji. Proponuje dobrze sprawdzić mieszacz. Mi jeden padł ze się nie otwierał w ogóle. Ewentualnie odlaczyc mieszacz i ustawić ręcznie.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stałej pompie zawór nie powinien się zamykać tylko przymykać aby zmniejszyć temp w zależności od wsp korekcji. Proponuje dobrze sprawdzić mieszacz. Mi jeden padł ze się nie otwierał w ogóle. Ewentualnie odlaczyc mieszacz i ustawić ręcznie.

 

Inna sprawa, że przecież stała pompa to opcja, a nie konieczność. Przy wyłączonej stałej pompie, gdy temperatura pokojowa zostaje osiągnięta, to zadana na C.O. ustawi się na 7 stopni, pompa C.O. się wyłączy, a piec przejdzie w stan wygaszania, to przecież mieszacz też nie powinien od razu się zamknąć. Estymowski sterownik z tego co pamiętam, przymyka o jedną podziałkę na mieszaczu co minutę. Pado wklej zdjęcie tego swojego mieszacza, bo to jakiś zupełnie inny model niż ten mój Afriso. Może ktoś ma taki, jak ty i wie o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to. Pado już zmniejszył czas podawania do 2,5 sekundy. Efekt jest taki, że podczas modulacji palnik ma za słabą moc i nie potrafi wyciągnąć większej temperatury niż 45-50 stopni (przy 45 pompa się wyłącza). 

 

Chcesz powiedzieć że gdy w palniku się pali to woda nie potrafi nagrzać się do 45-50* a gdy ogień gaśnie to temperatura rośnie do 95*  :blink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Udostępnił nam swój kocioł na VideNet i to widzimy. Zawór zamyka się przy wygaszaniu i nie ma odbioru ciepła, mimo że pompa dalej pracuje. Serwis Tekli już mu przyznał, że jest błąd taki, że przy przegrzaniu się ten zawór nie otwiera. Mi jednak dalej nie podoba się to, że on się w ogóle zamyka. Pado ma Tytana żeliwnego, więc może ten sterownik Igneo Slim go nie ogarnia?

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec ręcznie otwarł zawór bo zbliżało się do 100 stopni.

post-69617-0-06515200-1504941605_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, kilka stron wcześniej, pisalem koledze Pado jezeli nie chce dolączyć do narzekających na tym forum, aby darował sobie 4D a założył 3D, nie posłuchał.

Teraz niech męczy swojego instalatora, to jest bardzo poważna sprawa, szczególnie przy kotle żeliwnym, kilka razy go przegrzeje, kocioł może popękać, a gwarancja tego nie uwzględni.

 

Roszczenie z tytułu rękojmi do instalatora-sprzedawcy. To sprzedawca odpowiada za to czy to co sprzedaje-montuje działa poprawnie. Jak nie potrafi tego doprowadzić do takiego stanu to niech zabiera swoje zabawki zwraca kase. W razie problemów zwracasz się do federacji konsumentów.

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dobrych kilku lat piszę na forum, że zaw 4-D nie są do pelletu a tak w ogóle są rozwiązaniem "do bani", "do kitu" lub "do d...y"

Jeszcze przy zasypowym i nastawach ręcznych mają sens, ale przy podajniku i złym sterowaniu jest  problem z prawidłową pracą instalacji w pełnym zakresie mocy instalacji i kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż zleciłem firmie, nie montowalem sam. Wyraziłem wątpliwość co do zaworu 4d to stwierdzili, że wpisy na forach o jego zlych stronach wynikają z nieznajomości tematu i zlego montażu... Nie znam sie, nie oceniam...

Zawor 4d to takze wymóg gwarancyjny producenta...

U mnie to raczej problem zlego oprogramowania sterownika, w polaczeniu z kotlem zeliwnym i jego mala pojemnoscia wodną. Oczywiście tego tak nie zostawię i zaczynam od producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest do "d....y" to dlaczego zawór 4D jest forsowany przez instalatorów i producentów kotłów???

Po sezonie popieram pogląd Sambora dlatego też przerobiłem instalację i mam teraz 3D ( prawie jak w TV) a nawet dwa po podzieliłem ogrzewanie domu na część północną i południową.

Wszystko fajnie wygląda na animacjach, papier i grafika komputerowa przyjmie wszystko a klient kupi to g....o zapakowane w papierek.

 

Z innej "beczki" ale śmieszne na razie dla mnie, ale się podzielę.

Sąsiad zmienił piec ze starego 20 letniego śmieciucha na taki fajny czerwony 5 klasy na ekogroszek. Instalacja Ok. 3D termostatyczny pompa co na powrocie.

Dotykam czopucha i tak na "oko" 70-80 stopnia komin ze zwykłej cegły, dom stawiany w latach 60-tych. Przecież to się rozsypie od środka!!!

Sąsiad zamówił dodatkowy kontener na śmieci bo nie ma jak ich spalić.

A teraz konkluzja. Na zmianie przepisów na Śląsku korzystają wszyscy oprócz właściciela tego domu. Sąsiedzi bo nie dymi i mniej truje, gmina bo dodatkowy kontener na śmieci wywozi u nas za 240l to 45zł za miesiąc, wiadomo firma instalacyjna i kopalnia ekogroszek kupuje za 740zł, a to tylko retopal z Ziemowita bo Piast zakończył wydobycie, rok temu jeszcze był po 520zł plus 150zł transport za tonę.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapimniałem dopisać, że on narzeka bo 45zł będzie co miesiąc w plecy, a to dwie flaszki. Że ma kilka podkładów kolejowych i co on z tym zrobi, że za zimne grzejniki bo jak wcześniej napalił to aż się woda gotowała w instalacji. Fakt mieli ciepło 26-28 stopni a nad ranem 17-18 ale były ciepłe i jak to może dom nagrzać.

On nie palił tylko zięć więc czas był nie jego.

 

I to nie jest żart.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez robert004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tego tak nie zostawię i zaczynam od producenta...

 

I zrobisz duży błąd, bo producent będzie zrzucał wine na montaż a montażysta na producenta, tak będą się przerzucać a Ty będziesz marznął. 

 

Ty masz umowę z montażystą i sprzedawcą zarazem. Ty nie musisz się znać, zapłaciłeś za towar/usługę i masz prawo wymagać poprawnego działania. To sprzedawca ma się z producentem dochodzić kto zawinił.

 

Pamiętaj nic na gębę, wszystko na papierze, wyszukaj w necie odpowiedni formularz z tytułu niezgodności towaru z umową , wypisz go w 2 kopiach jeden zostawiasz w sklepie drugi muszą Ci podpisać i chowasz do teczki. Sprzedawca ma 14 na wskazanie w jaki sposób załatwi sprawę, z każdej jego wizyty zawsze rób protokół albo notatkę i musi Ci ją podpisać, tylko tak dopniesz swego.

 

Sprzedawca oczywiście będzie Cię od tego mocno odwodził i przekierowywał do producenta, nie możesz dać się zbyć, poczytaj o swoich prawach z tytułu niezgodności towaru z umową  na necie, masz więcej praw niż z tytułu gwarancji

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my sie nie rozumiemy...

Montaż jest poprawny, potwierdzony przez serwisanta. Tu nie ma nic montaz do tego, to sterownik jest niedopracowany.

Owszem, moge zacząć od firmy montazowej, ale zaczne od producenta, z kortym juz bylem w kontakcie... I marznac raczej nie bede bo grzejniki grzeją, problem to wygaszanie pieca , choć po ostatnich zmianach jego ustawien juz przegrzania nie bylo, ale tego tak nie zostawie...

Dla mnie nie logicznym jest (co potwierdza serwis producenta), ze sterownik nie otwiera zaworu przy zbyt wysokiej temp kotla- nie trzeba sie na tym znac, zeby stwierdzić , ze to niepoprawne działanie oprogramowania...

 

 

Ps

Mam w domu dwa kotły, weglowy zostawiłem w układzie na czarna godzine :)

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, gwarantem jest producent. Jesli nie chcesz korzystac z gwarancji to idziesz do sprzedawcy i zglaszasz rekojmie-reguluja to przepisy prawa, a gwarancja to dobrowolnie zobowiązanie producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego producenta interesuje tylko sprawa ochrony powrotu a nie prawidłowego działania całej twojej instalacji, 

Sprawa jest dla ciebie przegrana, gdyż w instrukcjach nie ma nic o prawidłowym działaniu całej instalacji, to należy do projektanta instalacji i i jej wykonawcy.

 

Już to raz przerabiałem dla jednego gościa,  odpowiedź producenta była bardzo zbliżona do tego co podałem wyżej.

Skończyło się wywaleniem 4-D i wstawieniem 2 x 3-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wzywalem i sie zastanawiam czy to zrobię.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że dalej walczycie zamiast siedzieć spokojnie w ciepłym domu:P

Nie wiem z czym macie dokładnie problem, ale u mnie po wygaszeniu temp. kotła nie wzrasta więcej niż 2 stopnie.

pompa działa do temp. 56 stopni i zawór płynnie się przymyka(otwiera) . Nie ma żadnych skoków, przegrzewania itd.

Może macie coś nie tak z ustawieniami, może soft nowszy inaczej tym steruje?? Ciężko powiedzieć.

 

Dziwi mnie że macie tyle problemów z kociołkami. Ja w tym roku rozkręciłem palnik, wyczyściłem, przesmarowałem siłownik i dałem nowe śrubki (gwarancja minęła, więc serwis nie potrzebny). I to chyba na tyle czego kociołek wymagał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo wszystko wyczyszczone i hula. Napisałem tylko do tekli czy wyszedł nowy soft do vide room

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie hula, bo jeszcze nie odpaliłem. W domu mam 24 stopnie, więc po co grzać.

W lecie też czyściłem palnik, z resztą wyżej wklejałem zdjęcia.

Co do Vide Rooma, to jest nowy soft, dzięki któremu widać prawdziwą temperaturę zewnętrzną (nie tą z prognozy). Tylko, że ten nowy soft działa tylko w połączeniu z tym nowym dotykowym sterownikiem Estymy. Jak ktoś ma Igneo Slim, to nie. Podobno mają to poprawić, ale to będzie z kolei wiązało się z aktualizacją softu sterownika, czyli wykręcenie go z kotła i wysłanie albo osobiste zawiezienie go do Pruchnej koło Skoczowa...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.