Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź , czyli z palnikiem nic się złego nie dzieje . Wolę zapytać zanim wydam 8 tyś. zł. Pozdrawiam Albert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Biawarze i nie tylko , ale jedyni najbliżej mnie serwisanci do kotłów na pelet (palników) i w miarę cyknięci to jeszcze ponoć z Tekli, z tego co się dowiadywałem ( jest kilku wokół mojej miejscowości). Wiesz wszystkie hurtownie w okolicy sprzedadzą mi kocioł jaki chce, ale jak będę miał problem to sobie sam szukam pomocy .Pozdrawiam Albert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sam sobie będziesz szukał... Od tego jest rękojmia czy gwarancja Lachy nie robia... Uderzasz do sprzedawcy piszesz zgłoszenie z rękojmi... Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się... Jak się nie wyrobi twoje żądanie jest uznawane za zasadne... To sprzedawca ponosi koszty i szuka serwisu nie ty... Tylko nie daj sobie wcisnąć zgłoszenia z gwarancji bo wtedy to ty Uderzasz do producenta a sprzedawca tylko pośredniczy i tu tekla czy biawar może robić ile chce sam ustala terminy w regulaminie...

Pzdr

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gural86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem , ale lepiej brać taki gdzie są blisko serwisanci .Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....ale lepiej brać taki gdzie są blisko serwisanci 

Bzdurne założenie i nie prawdziwe.

Przecież kupując kocioł z wyższej półki przez czas trwania gwarancji praktycznie nie potrzebujesz tego serwisu a ponadto serwisy powstają coraz to nowsze,

 

A z kiepskiego kotła to i najlepszy serwis nie zrobi dobrego, gdyż to nie jest w jego interesie.

 

Spytaj się najpierw kolegów ile razy musiał u nich być serwis firmowy - oczywiście po za rozruchem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy że serwisanci Tekli są słabi czy produkty ? . A o np.Biawarze to na inym forum pisali o awarich i wymianie palników , daje do myślenia . Inny producent niedaleko mnie to Enka z palnikami Pellasa , ale w razie czego to ich nie obsługują tylko odsyłają do producenta ( taką odpowiedź otrzymałem ).Albo piec zasypowy + palnik Skiepko vip , serwisant , który to montuje i serwisuje mieszka u mnie w mieście . Wszystkie te zabawki od 8 tyś. w górę i bądź człowieku mądry i wybierz dobrze.Pozdrawiam Albert

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że dopóki jest gwarancja raczej nie będziesz potrzebował serwisu... A wizyta aby poustawiac kocioł taka nawet 2 godzinna nic ci nie da ponieważ dla sprawdzenia poprawności ustawień trzeba więcej czasu i dlatego między innymi spotkaliśmy się tutaj...

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czytam ten wątek o Tekli i użytkownikach , bo wybór z pewnych względów bardzo mocno się zawęził do dwóch piecy , a dokładnie palników ; fireblast i Skiepko.Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że dopóki jest gwarancja raczej nie będziesz potrzebował serwisu... A wizyta aby poustawiac kocioł taka nawet 2 godzinna nic ci nie da ponieważ dla sprawdzenia poprawności ustawień trzeba więcej czasu i dlatego między innymi spotkaliśmy się tutaj...

 

Bardzo dobrze napisane. U mnie sprzedawca był tylko przy rozruchu, podłączył wszystko elektrycznie (zasilanie, czujniki, pompki itd.) i poustawiał coś w sterowniku (pewnie takie podstawy, jak obecność modułów, czy czujników). Cała reszta ustawień, to efekt metody prób i błędów, w sporej mierze też dzięki wymianie doświadczeń na tym forum. Serwis odbiera telefony i odpowiada na pytania, ale generalnie nie ma za bardzo czasu w sezonie (co po części zrozumiałe). Poza tym rozmowa z serwisem jest merytoryczna dopiero po kilku tygodniach świadomego użytkowania i chłonięcia wiedzy. Wcześniej ja osobiście niewiele rozumiałem z tego, co mi pan przez telefon gadał. Teraz doszedłem do etapu, gdzie zaczynam zauważać błędy i niedociągnięcia sterownika, którego działania na początku nie rozumiałem. Inna kwestia to niestety niewielka chęć producenta kotła/sterownika do poprawiania tych błędów/niedociągnięć. Co do awaryjności, to mam Teklę od września i zero awarii.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Teklę z 2014r jeden z pierwszych, zero awarii. Odpalenia darmowego dokonał instalator sprzedawca w jedynym. Koszt pieca wtedy 5300 z vatem, nie jeden palnik kosztował więcej.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny mógłbym prosić cię o wklejenie wykresów z dni, gdy grzejesz samą wodę w bojlerze? Zmieniasz coś w ustawieniach, czy takie same masz, jak w zimie? Ile litrów masz bojler i na ile osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem-prosze o pomoc.

Piec Tekla 12kw, zawor 4 drogowy , pelet od lokalnego dostawcy. Problem sie pojawil gdy nastały cieplejsze dni- a mianowicie: mam ustawioną temperature komfortowa 21 stopni i przez dzien wyłączam piec i właczam go tylko popołudniami. W kazdym razie w chwili właczenia pieca tempetaru w domu spada do powiedzmy 19 stopni, piec ładnie sie nagrzewa , puszcza ciepło na kaloryfery gdy nagrzeje sie do 50 stopni, potem spada temp na piecu bo trafia woda wychlodzona i problem sie pojawia wlasnie wtedy- bo zamiast za wszelka cene nagrzewac pomieszczania to on moduluje z moca np 50% badz 30 -temperatura na piecu dochodzi nawet do 68 stopni i piec sie nawet wygasza a kaloryfery cały czas letnie. Wczoraj chyba siedem godzin zajeło mu zeby z 19 stopni zrobic 21. Co zrobic zeby cale cieplo trafiało na kaloryfery?

 

pozdrawiam 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na okres "cieplejszy" zaimplementowałem "ustawienia Czarnego". Czyli zero-jedynkowe:

- tryb kotła automatyczny (nie ciągły),

- tryb CO ręczny (nie pogodowy),

- temperatura zadana na C.O. 60 stopni,

- stała pompa wyłączona,

- histereza C.O. 0,3 stopnia (za mało),

- histereza kotła 0 stopni.

 

Zero-jedynkowy, bo efekt taki, że piec odpala się tylko wtedy, gdy trzeba nagrzać dom lub wodę w bojlerze. Grzejniki są przeważnie całkowicie zimne, a gdy temperatura w domu spadnie poniżej histerezy, to piec się odpala i napierdziela ciepłem na grzejniki ile fabryka dała, dom szybko się nagrzewa i piec się wygasza. W ostatnich dniach jednak na zewnątrz się zrobiło zimno (teraz u mnie jest na dworze zero stopni) i przez taką pracę komfort cieplny w domu jest słabszy, bo są skoki temperatur. Ale te parę dni już chyba przetrzymam. Nie chce mi się znowu wszystkiego przestawiać na tryb "zimowy".

 

Myślę masterkant, że to miałbyś dobry sposób, jak chcesz na szybko nagrzać dom, wtedy kiedy ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jak wyglada u was zużycie pelletu po zimie. Ile spaliliście . U mnie od 15 grudnia do dzisiaj poszło 3 palety pelletu 3 x 65 worków po 15 kg, no może zostało jeszcze z 5 szt. Dom ok 130 m. Ogólnie nie jest to tanie rozwiązanie , ale wygodnie . Dalsze próby zmian ustawień kotła chyba już nic nie dają. Moje obserwacje są takie że czy ustawicie palnik na małe podawanie czy na duże czy FL bedzie 40 % CZY 80 % czy trochę  mniej czy więcej powietrza to i tak spali mniej więcej tyle samo na dobę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od sierpnia do dziś spalił 5300kg 130m2 pellet fabich premium, dom jeszcze nieocieplony.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od połowy września (kiedy kupiłem kocioł) do teraz poszło 7 ton. Wczoraj przyjechała ósma, mam nadzieję, że zima już odpuściła i do września ona wystarczy.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu przyjeżdża do mnie sprzedawca/instalator ocenić koszty instalacji tekla draco bio 18KW.

Co ciekawe sprzedawca dzwonił do Tekli i...podobno od maja wchodzi nowy sterownik do tego pieca- jakiś dotykowy i bardziej przyjazny użytkownikowi (podobno będzie wybór, który się chce i oczywiście ten nowy będzie droższy)...nie znam szczegółów, ale poznam bo po ocenie kosztów jadę podpisać umowę na kupno i montaż.

Zalecaliście tutaj, aby nie montować zaworu 4D, a tylko 3D - znowu sprzedawca się dziwił, czemu nie chcę 4D... teraz sam nie wiem co mam robić...

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.