Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie- testuję ostatnio pauzę- i myślę, że ma ona sens przy małej histerezie albo przy dużym poborze ciepła- gdy szybko spada temp po wygaszeniu. Przy ustawieniu 72/15 i tylko podłodze jak u mnie- gdzie na podłogę idzie 27, to zejście o te 15st. zajmuje kotłowi dużo czasu, na pauzie się raz pali - raz tylko kopci... ostatnio całkiem zgasło 1st przed zejściem do temp ponownej modulacji/odpalenia. Na "standardowych" ustawieniach wg mnie bez sensu przy samej podłogówce. Albo duża temperatura i duża histereza, albo duża temperatura, mała histereza (5-10st max) i pauza- może wtedy ma to sens.

Ja jak mam dodatkowo ustawione "obniżenie temperatury zasilania" do 22 po osiągnięciu zadanej w domu, to praktycznie tłoczy tą samą wodę w układzie, bo powrót z podłogi wraca i ma ponad 22. Przerwa trwa na tyle długo, że bez sensu kopcić godzinami dając po 2-3 "granulki" do palnika. Może dam pauzę na większej mocy (np 20%, żeby się paliło) i poobserwuję. Znowu jak kocioł będzie na zasilaniu 27 to się przyda, ale jak będzie akurat na "obniżeniu" temperatury to nie.

Przydało by się kilka rozwinięć takich opcji, żeby minimalizować spalanie- ale ile % użytkowników by z tego skorzystało? Pauza przy zasilaniu, brak pauzy przy temp. obniżonej... itp   Ja na pewno :)

Takie moje zdanie.

parametry, dla lepszego zobrazowania mojego przypadku:)

125m2 podłogówki. Grzejniki 0szt

Stała pompa- temp zasilania 27, obniżenie temp zasilania o 5st po osiągnięciu w domu 21,5.

Na noc 21,2. Piec wygaszony pomiędzy 24-2/3 nad ranem (różnie ustawiam)

Pompa kotłowa ustawiona na ładującą- czyli chodzi zawsze jak chodzi jakaś pompa (CO lub CWU)- czyli jak jest ustawione na stałą, to pracuje cały czas.

Edytowane przez MAJSTER1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MAJSTER1234To masz prawie idento jak u mnie, ja mam 130m podłogówki bojler 140l jedna drabinka w łazience. Ja mam na auto i histereza na czujniku pokojowym 0,2st. Kocioł ustawiony na 80-100% mocy a podawanie 2,6. Kocioł spala teraz przy 4 osobach w domu i 22,5 w domu ok 15kg/doba, nic nie kombinuje już bo chyba niema tragedii. gdy było na dworze 0-10 stopni spalał ok 10 kg, u mnie szczere pole i często teraz na termometrach -6 do -9 stopni w nocy. Nie ustawiam czasu pracy kotła, pracuje jak temp spadnie o histerezę, lub do zagrzania bojlera. Gdy wieje zauważyłem że idzie więcej w komin, i chyba na następny sezon zamontuje RCK. Palę Olczykiem. Na stałej pompie chodził cały czas i przekraczał zadaną temp ok 0,5 stopnia i odpuściłem, pauzy nie testowałem.

Edytowane przez Pumping
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś rok temu kupowałem. Napisałem do działu zamówień Tekli. Szybko przyszła. A zanim nowa przyszła, to starą w miejscu dziury owinąłem 46 razy szkotem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też musiałem owinąć :) guma , którą jest pokryta sprężyna traci elastyczność z biegiem czasu....strzeliła przy otwieraniu drzwiczek.....  no cóż trzeba do nich skrobnąć 

Mógłby ktoś zmierzyć średnicę rury spiro

Edytowane przez Kriss12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się stopiła i poszła cofka. Albo poszła cofka więc się stopiła. Do teraz nie wiem co było przyczyną, a co skutkiem. Efekt był taki, że temperatura palnika przekroczyła alarmową i nastąpiło wygaszanie. I tak kilka razy, dopóki się zorientowałem, że rura jest dziurawa. Od tego czasu co kilka dni wyjmuję tą rurę i czyszczę odkurzaczem te miejsce gdzie wpada pelet do palnika, bo ta kratka zatyka się pyłem. Aha, ja nie mam palnika w drzwiach, więc rura nie była wcześniej ruszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 13:31, Gregory2203 napisał:

Pumping jaki ty masz piec ? Ile kw ?

12kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCK, regulator ciągu kominowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ta nastawa nie jest do zabawy. Jest zaszyta w menu "drugim" instalatora które nie powinno być dostępne każdemu użytkownikowi. Taką wartość interwału Estyma przyjęła za odpowiednią, użytkownik powinien mieć dostęp tylko do menu "pierwszego" a tam jest tylko nastawa "Podawanie max"

Zmieniając interwał trzeba odpowiednio korygować podawanie.

Faktem jest że Estyma nie postarała się w odpowiednim zabezpieczeniu dostępu do menu 2 bo ja np. odgadłem za pierwszą próbą.

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega widocznie za dużo się bawi... Poprawianie fabryki w poszukiwaniu mniejszego spalania często przynosi odwrotny skutek.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nastawa nie jest do zabawy. Jest zaszyta w menu "drugim" instalatora które nie powinno być dostępne każdemu użytkownikowi. Taką wartość interwału Estyma przyjęła za odpowiednią, użytkownik powinien mieć dostęp tylko do menu "pierwszego" a tam jest tylko nastawa "Podawanie max"
Zmieniając interwał trzeba odpowiednio korygować podawanie.
Faktem jest że Estyma nie postarała się w odpowiednim zabezpieczeniu dostępu do menu 2 bo ja np. odgadłem za pierwszą próbą.
Ja mam w instrukcji dla instalatora. Tam na pierwszej czy drugiej stronie pin do ustawień . Ale dzięki temu sam pozwoli rozkminiłem całe sterowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.