Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie wstepnego kryzowania grzejników


Msz

Rekomendowane odpowiedzi

na wkładce tam masz taki czerwony kapurek jeli myslimyo tym zamym zaworze i zboku na kapturku masz małe wklesniecie i pokrec tak zeby jakas cyrfra była na tym wklesniaciu nie wiem co dolega czy za słabo czy za mocno gtzeje 1 to min 7 max

pozniej załoz głowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przed robotą troche jeszcze ćwiczyłem regulacje te pierwsze 3 grzejniki położone najbliżej pieca na zaworze skryzowalem na max czyli na1 oczywiście byly wieksze szumy ale po dokreceniu dolnych zaworów na powrocie szumy ustały albo sa minimalne.I teraz wypadalo by grzejnik w 1 pokoju tam gdzie jest sterownik ustawic mu kryze na 2 lub 3 i jak wystąpia szumy to troche go przykrecic na dole na powrocie tylko jest pytanie czy nie straci ten grzejnik na mocy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w momencie jak pojawiaja sie szumy to traci grzejnik ma grzac a nie grac!!!!!!!pojawienie sie szumu oznacza ze masz przynajmniej 50% mocy na grzejniku urwane oczxywiscie mowimy tu o instalacji z takim piecem jak iu ciebie w masówce np w blokach szumy oznaczaja cos innego nie urarzajac nikogo ale tu u nas ludzie reaguja bardzo szybko na takie niedogodnosci tym brdziej jak juz wiedza co jest grane a tu jakos....... wymien te zawory i przestan sie meczyc a zamiast na forum to znajdzieszczas zeby z żoną porozmawiac..... no chyba ze juz nie rozmawaiasz hihihi pozdrawiam serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wkładce tam masz taki czerwony kapurek jeli myslimyo tym zamym zaworze i zboku na kapturku masz małe wklesniecie i pokrec tak zeby jakas cyrfra była na tym wklesniaciu nie wiem co dolega czy za słabo czy za mocno gtzeje 1 to min 7 max

pozniej załoz głowice

Dzięki! Na grzejnikach wszystko jest OK. Nic nie szumi i grzeją. Jest wszystko to o czym piszesz. który numer ustawić na wkładce przed założeniem głowic. Może nic nie zmieniać skoro jest dobrze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada prosta opisze ją ostatni raz wychadzasz cała instalacje do przysłowoego 0 czyli do temp otoczenia właczasz piec i takmusisz ustawiac zeby kazdy grzejnik był na dole ciepły w takim samym stopniu i wtym samym czasie pozniej zakłada sie głowice ireszte reguluje juz głowica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzxinie czy dwóch to czekało sie kiedys na układ grawitacyjny ,

na dzis dobiera sie grzejniki do pomieszczenia i maja grzac w takich samych warunkach ustalonych i w tym samym czasie nie chodzi o sek ale co do min to musi dzialac wtedy mozna mowic o ustawieniu instalacji i przeplywu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem z szumiącymi zaworami i dziś przykręciłem nastawę wstępną zaworów przy głowicach termostatycznych tak na 3,5 i szum znacznie ucichł, grzejniki grzeją dobrze i teraz czekać trzeba na zimniejsze dni czy dadzą sobie radę z takim przepływem... głowice mam schloosera wiec chyba nie takie złe a jednak szumiały tak że spokojnie wiedziałem kiedy CO działa a kiedy nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. A co byście zaproponowali przy instalacji zamkniętej (na wymienniku). Dwa pierwsze grzejniki (zasilanie dolne) szumią niemiłosiernie. Nawet jak nastawa wstępna otwarta jest na max. Nie mogę przykręcić na powrocie bo mam zwykły zawór odcinający. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już tu o nastawach wstępnych a nawet wyliczałem. Nie jest to trudne.

Przykład doboru nastawy wstępnej.

 

Dane:

 

zapotrzebowanie ciepła

Qc = 1160 Wat

różnica temperatur

Δt = 20 K (80/600C)

strata ciśnienia

Δp = 6 kPa = 6000 Pa

stała przeliczeniowa

C = 1,163

 

Obliczenia:

 

przepływ masy

q = Qc/ C *Δ t = 1160/( 1,163 x 20) = 50 kg/h

 

Później z nomogramu od zaworu odczytujemy nastawę wstępną.

jeśli to nie pomoże trzeba dodatkowo zamontować na instalacji c.o. na powrocie lub zasilaniu zawór regulacyjny w celu obniżenia dyspozycji (różnicy ciśnienia) pomiędzy zasilaniem a powrotem, lub upustowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z nastawami wstępnymi już kombinowałem i nic z tego. Obawiam się natomiast że jak zamontuje za pompą i wymiennikiem zawór regulujący ciśnienie to ostatnie grzejniki mogą mi grzać bardzo słabo lub wcale. Instalacja nie jest na rozdzielaczu lecz posiada kilka obiegów grzewczych. Najlepszym rozwiązaniem byłoby móc zmniejszyć ciśnienie tylko na kilku grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się tego. Po to właśnie ustawia się nastawy wstępne aby woda przepływała przez wszystkie grzejniki. W tym przypadku może okazać się potrzebna korekta, ale nie koniecznie. Nie wiem też jak masz ustawiona pompę czy na I biegu , czy tez na innym. Nie jednokrotnie przy tego typu instalacjach trzeba wyregulować wszystkie obiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam i wszystkiego najlepszego w nowym roku!!!!!!!!!!!!!!!

Doszedłem do wniosku ze jednak pozbede sie głowic termostatycznych z grzejników ten szum poprostu mnie przeraza

Moje pytanie brzmi jak poprawnie pokryzowac zawory termostatyczne jaka liczba odpowiada jakiej temp.

 

Ja bym najpierw ustawił prawidłowo kryzy na grzejnikach przy powrocie jeżeli ma Pan zainstalowane zawory kryzujące.Bardzo często polscy projektanci i monterzy zapominają i montują zawór odcinający. Musi Pan wyrównać ciśnienie w całej instalacji. Prawdopodobnie może Pan mieć niedobraną pompę do tej instalacji co. U Pana prawdopodobnie jest za dużą prędkość wody co daje takie efekty. Jeżeli Pan wyrzuci zawory termostatyczne a nie ma Pan zaw. kryzujących na powrocie to będą niedogrzane ostatnie grzejniki, a szum jak był tak będzie dalej.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w nowym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem tutaj nowy więc może znajdę rozwiązanie problemu, posiadam piec kondensacyjny vaillant ecotec plus vc 186 3-5 + regulator pogodowy calormatic 400, dowiedziałem się że temp. powrotu powinna byc jak najniższa wtedy i sprawność pieca jest większa lecz w tym piecu jest bypass i jak sprawdzałem to temp rurki powrotnej wchodząca do pieca jest o jakieś 6 stopni niższa niż tej w piecu i teraz moje pytanie czy powinieniem zmniejszyc wydajność pompy żeby ta woda mogła swobodnie krążyć przez cały układ czy też zwiększyć kryzy na grzejnikach. Jak dowiedziałem się właśnie od serwisanta to woda krąży przez ten bypass jeśli opory w instalacji są większe niż nastawa tego zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pompie nie ma żadnych ustawień jedynie w piecu jest śruba regulacyjna od wysokości podnoszenia pompy mogę jedynie tym zmniejszyć, pompa jest ustawiona na piecu pod kodem diagnostycznym na 1 bieg. Jedno co mnie dziwi to dlaczego woda krąży przez ten bypass skoro jeden kaloryfer i tak mam na maxa otwarty w tym pomieszczeniu gdzie jest regulator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.