Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie wstepnego kryzowania grzejników


Msz

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde jestem tak wk..........y że nie jaze co piszesz na jakie zawory i głowice zmienic podaj konkretny model bo znowu wcisna mi jakis badziew

Sterowanie piecem steruje nim regulator colormatic 392f co znaczy przestaw na 0-1 jak dam temp 70 to i tak nie grzeje do niej tylko jak chce raz do 50 raz do 60 piec chodzi a wdomu zimno

Nabazgrałem mały schemat podłaczenia do pieca gdzie powinny być odpowietrzniki jescze

post-5017-1231952235_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz na strone heimeier i tam sobie zobaczysz zawory z czeronym kapturkiem z białym i czarnym tez czernym maja najwieksze przepływy nie powodujea zadnych szumów ,a dobre sate z białym wtedy mozesz nastawic przepływy i do tego głowica dx bardzxo prosta i skuteczna co prawda cieczowa ale naprawde dobra ,a najgorsze jest to ze masz rozdzielacz a ja wiem to dopiero dzis musisz na tym smiesznym piecu ustawic przepływy na maks niestety ,czyli jak dobrze pamietam to musisz tam cisnienie w mbar na makscos tam ostatnio zmniejszałs do 300 czy cos to zwieksz to ,

 

a tak na marginesie to nie rozumiem jak mozna oddac instalacje do uzytku przez hydraulika bez sprawdzenia na min i maks i czy rowno grzeje wstyd mi za ludzi po fachu a i to sterowanie wywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że nie mówilem hdraulikowi co robil instalacje o tym to wysmiał mnie grzeja grzeją co pan chce taka była jego odpowiedź. I zostałem ze spiepszona instalacja i do tego przewymiarował mi instalacje o 30procent albo wiecej

To mówisz żeby zwiększyc ciśnienie na pompie?

Mam pytanie czy może przerobić ta instalacje na dwururowa i zlikwidować rozdzielacz było by lepiej?

To wybrac zawory z białym kapturkiem?

post-5017-1231958482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby taka rzecz stwierdzic to trzeba zobaczyc podotykac posłuchac około dwoch godzin diagnozy precyzyjnej i mozna wtedy cos na ten temat powiedziec mysle oczywiscie o przerobce instalacji niewiem co tam sie kryje i w tym momencie to tak jakbys zadzwonił do lekarza i powiedział ze głowa cie boli jak dotykasz palcem a okaze sie ze to złamany palec wiec mniej wiecej tak to wyglada ile mogłem to pomogłem zawory napewno ale diagnoza obowaiazkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nonieznam tego kotła nie miałem znim stycznosci zreszta omijam ta firme z daleka no nie umiem nic podpowiedziec co do ustawien kotła nurtuje mnietylko to czy mozna przejsc na strerowanie zał wył przy nastawionej temp pieca no tak powinnobyc kazda firma ma taki sposób sterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przejśc na takie sterowanie poprostu odłaczyc sterownik poikojowy i bedzie chodził włacz wyłacz według nastawionej temperatury ja tak ustawiłem to tez brał 15m3 gazu

Byłem dzisiaj u sasiada ma piec junkersa i u niego chodz 1min 5min postoju a u mnie 8min postoju a grzeje 12min

niewiem ale u mnie to bardzo wolno podgrzewa wode i tu jest cały problem czy poprostu mam za bardzo przewymiarowana instalacje do tego źle wyregulowane przepływy nawet sam serwisant powiedział że powinien palic w duże mrozy 9/10m3 gazu piec skontrolował wszystko w porządku z piecem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeli przewymiarowana to dobrze jeszczenikomu nie szkodziła taka instalacja ,a spalanie to fakt powinienes sie zmiescic wtych 10m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeli przewymiarowana to dobrze jeszczenikomu nie szkodziła taka instalacja ,a spalanie to fakt powinienes sie zmiescic wtych 10m

sam niewiem 25 żeberek na 21m2 czy to dobrze

Nawet jak by przyjął że instalacje robimy 75/65/20 i na kazdy metr szścienny damy 50w/m3

21x2.60=54.6x50wat=2700wat jedno zeberko przy zasilaniu 75st ma 120wat 2700:120=22 żeberka

Niewiem czy dobrze licze ale w całej instalacji powinienem usunac okolo 12 żeberek

Problem poprostu polega na tym że zadługo podgrzewa wode i teraz co jest przyczyna instalacja czy piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki nie grzały pełna moca w pokojach dopiero po odkreceniu termostatów w drugim pokoju i ostatnim na 5 zaczął grzac ten w 1 pokoju pełną mocą gdzie jest sterownik noi zrobiło się ciepło ;) żeby były takie komplikacje z tak mała instalacja jescze znalazlem cos takiego czy mozna to zastosowac u mnie

post-5017-1232008890_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie to nie jest tobie potrzebne to stosuje sie w wielkich obiektach powyzej 100 gdzejniów szpitale przychodnie tego typu załoz tez zawory przeciez zawory to nawet sam dasz rade wymienic bo nakretka przy grzejniku zostaje tylko trzeba go z gwintu ze siany wykrecic podwinac teflonem i zakrecic izałozyc grzejnik i poskrecac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadea prostaprzy małych instalacjach poprostu zimna isnstalacja wlaczas piec i najlepiej robic to w trzy osoby czyli grzejnik ktory pierwsy sie nagrzewa nalezy kryzowac patrzymy na grzejnik od dolu i musisz tak dlugo cwiczyc az bedzie tak zepo odpaleniu pieca wszystkie grzejniki musza sie ruwno rozgrzewac tzn powroty w tym samym czasie dopiero po takiej regulacji mozesz załozyc głowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy robisie tak jak pasuje jesli nie trzeba krzyzowac rur wpodłodze to podlacza sie pokolei i to głowny czynnik dla szeregu połaczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyk powiedz mi jedną rzecz bede i tak przerabiał instalacje czy jak zastosuje taki rozdzielacz do podlogówki

łatwiej bedzie mi wyregulowac przepływy bo poznałem goscia który ma taki rozdzielacz założony i same grzejniki i instalacja mu ładnie chodzi !!!!!!!

http://www.allegro.pl/item502300059_rozdzi...mi_komplet.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyk powiedz mi jedną rzecz bede i tak przerabiał instalacje czy jak zastosuje taki rozdzielacz do podlogówki

łatwiej bedzie mi wyregulowac przepływy bo poznałem goscia który ma taki rozdzielacz założony i same grzejniki i instalacja mu ładnie chodzi !!!!!!!

http://www.allegro.pl/item502300059_rozdzi...mi_komplet.html

 

to jest tak mała instalacja ze jak dosłownie polozyłbys waz od polewania ogrodu i wszystkie takim wezem polaczył to zadnej regulacji to tak na marginesie ... załoz tezawory co pisalismy i problem zniknie a nawet tez czarym kapturkiem bo zima sie skonczy inadal w miejscu szkoda ze tak daleko boproblemdo rozwiazania w trzy godziny z robota regulacja i flaszką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarne maja maks przepływ wiec nie mozna wyregulowac alemozna delikatnie na powrocie przykrecic a szumu napewno nie bedzie

a głowqica poradzi sobie z reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Automatyk. Powiedz proszę, w którym miejscu robić to kryzowanie. W grzejnikach mam zasilanie dolne i tam są zawory na klucz imbusowy. Po prawej stronie u góry grzejnika jest jest wkładka zaworowa termostatyczna z podziałką od 1 do 7. I gdzie kryzować przed założeniem głowic? Na zaworach dolnych czy na tym górnym (tzn. wkładce zaworowej termostatycznej)?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.