Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie wstepnego kryzowania grzejników


Msz

Rekomendowane odpowiedzi

toile ty metrów grzejesz 200?

przeciez z tego co pamietam to ok 100masz. ja spalam ok 16m gazu przy temp ok 0 na zew ????????opisz jeszczeraz a co do lkominka i CO to daj sobie spokój z tym roziazaniem wstaw zwykły kominek nie podłaczajac do CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta gazem ale cos masz s...lone ja pale 16m gazu na 300m powierzchni niby nieocieplonego domu przy 0 na zewnatrz teraz wczoraj i dzis przez dobe 25m a w nocy -12 piec odnotował -11 wiec jest ok ty na o twoje mieszkanie to maks 10m przy trzaskajacych mrozach norma to to ok 7-8m przy dzisiejszych temp chyba ze dom masz z ulanego betonu podaj mi dokładny symbol tego twojego piecyka bo juz te szumy mnie przeraziły niejest to jakis niemiecki wynalazek?????????????

 

Administrator: Kolego - nie przesadzaj ze słownictwem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieck to wiszący Vaillant turbo tec plus 8/24kw dwufunkcyjny z zamknieta komora spalania.

Powiedzcie mi czy to jest normalne zajwisko zakrecam wszystkie grzejniki oprócz ostatniego połozonego najdalej od pieca jest to około 12metrow piec grzeje ten grzejnik przez 6 sek i sie wyłancza ale grzejnik jest letni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zawór w wersji 1001 (fi22) zamontowany od miesiąca i już są problemy. Zawór ulega zawieszeniu. Tłoczek w środku (rozbierałem) ulega zawieszeniu na trzpieniu prowadzącym. W efekcie zawór nie zamyka się przy spadku ciśnienia. Drugi raz już nie kupiłbym go. Szumy rzeczywiście osłabły, ale w dalszym cięgu są słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieck to wiszący Vaillant turbo tec plus 8/24kw dwufunkcyjny z zamknieta komora spalania.

Powiedzcie mi czy to jest normalne zajwisko zakrecam wszystkie grzejniki oprócz ostatniego połozonego najdalej od pieca jest to około 12metrow piec grzeje ten grzejnik przez 6 sek i sie wyłancza ale grzejnik jest letni

tak bo by pas w piecu robi mały obieg i temp pieca go wyłaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem co sie stało pisałem i nie ma tej wypowiedzi zaduzooooooo!!!!!!!! tego gazu 7-8m na dobe to maks przy tych temp ja na 300m domu pale ok 16m na dobe przy 0 na zewnatrz wczoaraj spaliłem przy -11 23,78m gazu dom nieocieplony pozny Gierek dzis pale weglem bo mi przywiezli jest problem i nie wiem gdzie czy mozesz ten swoj smieszny sterownik odpiac od pieca i przejsc na sterowanie włacz wyłacz na eurosterze przy temp nastawionej 70 st na dzien dzisiejszy problem prawdopodobnie lezy w tym ze czesto sie włacza i pracuje na niskiej temp co powoduje duze straty w komin i jeszcze ta pompa nieregulowana juz dawno tego wynalazku nie montowałem miałem wisielca w poprzednim mieszkaniu wiec wiem ze euroster jest lekiem na całe zło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apisze tak wszyskie kłopoty zaczeły sie po zamontowaniu tego ostatniego grzejnika bez niego spalal mi 7lub 8 m3 gazu

z gotowaniem a teraz to sam widzisz.Regulator moze pracowac w trybie praca ciagła i tu wariuje spalajac 16m3 gazu dzisiaj przełaczylem go na prace dwustawna tzn włacz /wyłacz zobaczymy jak bedzie piec mam ustawiony na 10kw

Jescze jedno temp na piecu mam ustawiona na max czyli 75st ale jak piec grzeje to najczesciej wyłancza sie na 52 st54 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez go spala wiecjak ma brac wiecej

???????????

tez to przerabiałem usaw tak i daj znac wysoka temp i krutka praca co poł godziny powina wyjsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i udało sie cos sensownego poustawiac ?

Powiem szczeze ze nie zabardzo był chydraulik ale co stwierdził że te szumy spowodowane są zaworami poprostu sa kiepskie chińszczyzna.

;) sam niewiem co zrobic hydraulikiem nie jestem

Doszedłem tylko do tego co jest spowodowane że tak duzo pali gazu

Jest problem z ostatnim grzejnikiem oddalonym 12m od pieca,po zakreceniu jego piec spala 8m3 gazu na dobe a z nim 15m3 gazu dziwna sytuacja bo jest w nim tylko 7litrow wody ale zanim ta woda wroci do pieca z tego ostatniego grzejnika upływa około 1 min co objawia sie spadkiem temp na piecu o kilka stopni przez co wydłuza się czas grzania noi oczywiscie przekłada sie na wysokie zuzycie gazu.

I jescze jedna sprawa ze te pierwsze od pieca bardziej grzeja a dwa ostatnie słabiej i jest tam chłodniej.

Zacząłem troche eksperymentowac z kryzowaniem te pierwsze trzy najblizej pieca przykreciłe kryzami na zaworach na 1 a pozostałe w kolejnosci 1pokój kryza 3,5 tam jest regulator pokojowy pokój2 kryza5 i ostatni nieszczęsny pokój rozkrecony na maxa zwiekszyłem jednak wydajnośc pompy na 300mbar i dolałem wody do instalacji tak aby przy rozgrzanym piecu było 2.3 bar.

Efekt taki ze zużycie gazu spadło o 3 m3 zawsze już cos :P ale jescze nie jest dobrze ? Planuje troche pozmieniac w instalacji tzn wymienic zawory termostatyczne na jakieś lepsze i tutaj prosze o rade które sa najlepsze?Mysle czy niedac odpowietrzników pomiedzy piecem i rozdzielaczem na tych kolankach czy wyniesc je nad piec aby to był najwyższy punkty instalacji .I jescze chce zmienic zawory kulowe na rozdzielaczu na jakies do regulacji bedzie wtedy mozna kombinowac z przepływami rownież na rozdzielaczu,zainstalowac separator powietrza.Powiedzcie mi czy dobrze mysle ? I jak to wszystko poskładac.

Czy jest na forum hydraulik z okolic Radomska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz chcesz zmieniac zawory to polecam heimeier napewno bedzie cicho ale niech jeszcze ktos to potwierdzi byle nie danfoos bo to dopiero orliestre bedziesz mał w domu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy w instalacji na pewno spowodowane sa jak koledzy wczesniej powiedzieli zbyt dużą prędkocia przepływu prze nie (za duże cinienie na tloczeniu pompy)

 

1. Jesli wymienisz korpusy zaworów na te z mniejszymi oporami przepływu troszkę poprawisz sytuacje holewey jest bardzo dobrym wyborem. Jednak powinienes zacząć od krywowania układu ale nie na termostatach tylko po drugiej stronie z mojego dowiadczenia daje to dużo leprze wyniki.

 

2. Kryza na pierwszych grzejnikach to otwór ok. fi 3 mm a więc bardzo mały (nie bój się takiego ustawić). Najlepiej zrób tak jak ja a więc gdy uklad zaczyna się rozgrzewać zobacz który grzejnik pierwszy robi sie gorący i go przydław w końcu dojdzież do sytuacji że wszystkie grzejniki rozgrzewają sie jednoczenie i to jest koniec kryzowania nie potrzebne żadne skomplikowane obliczenia.

 

3. Jak już to zrobisz i nadal gwiżdze to patrz punkt 4. oraz zmniejsz wydajnoć pompy do tego stopnia żeby przepływ był na tyle duży aby swobodnie rozgrzewał grzejniki. (zmniejsz wielkoć pompy po co tracić prąd )

 

4. Częstą przyczyną szumów jest powietrze musisz mieć pewnosć że układ jest odpowietrzony. Pamietaj że układów otwartych praktycznie nie da sie raz a dobrze odpowietrzyć gdy nie są zachowane spadki instalacji (instalacja sama grawitacyjnie powinna się odpowietrzyć). Ale jeli masz kocioł gazowy to instalacja na pewno jest typu zamkniętego.

 

Nawet małe iloci powietrza przy dużych prędkociach przepływu bardzo gwiżdzą (pęcherzyki powietrza cały czas krążą), w takim przypadku instalację możez odpowietrzyć tylko przy wyłączonej pompie ale w każdym najwyzszym punkcie musi być odpowietrznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leinad odnosnie twojego 1 punktu aby kryzowac z drugiej strony tzn gdzie na rozdzielaczu czy na zaworach powrotnych przy grzejnikach napisz cos więcej ;) Prośba mógłbys podać konkretny model zworu i głowicy termostatycznej.Juz nie mam sily co hydraulik to inaczej ustawia ostatni to tak ustawił ze palił 16m3 gazu a wdomu ziąb pomóżcie może cos zaradzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi czy przez ten czs przynajmniej zmieniłes ten zawór w pokoju ze sterownikiem ??????

kyzowanie na powrocie działa tylko w pewnym zakresie i nikt nie bedzie krecił co chwile ,na tym ostatnim grzejniku załowz sobie zaqwór przystosowany do układów grawitacyjnych z czarnym kapturkiem techniczym i do tego głowica heimeier ,co z tego bedziesz miał :cisze w pozostałych grzejnikach ,wiekszy przepływ wody przez ostatni grzejnik ,stabilnosc instalacji pod wzgledem temp inwestycja w dwa zawory tego typu to ok 60zł i głowice drugie tyle robota razem z zrszuceniem wody 15min i spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie zmieniałem bo poprostu niemam fachowca hydraulika który by mógł to wszystko poustawiać dostałem nr telefonu od kumpla do hydraulika podobno dobry, dzisiaj spalił juz 6m3 od 9do 17.30 a w domu zimno 18st tylko tam gdzie sterownik jest 20 ale wszyscy w nim siedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO PIERSZE TE ZAWORY POZMIENIAJ i bedziesz miał spokoj ja takietez montuje przy małych instalacjach a sterowanie tego pieca to przestaw na 0-1 dosłownie temp na piecu 70st i sterownik pokojowy najlepsze sterowanie i najbardziej ekonomiczne sprawdzone pozdrawiam włacza przy 22 wyłacza przy 22,5 w nocy 20 wuyłacza przy 20,5 i swiety spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.