Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Robik, gdzieś pisałeś o zmianie ustawień podtrzymania pod kątem zmniejszenia wydzielania sadzy. Możesz napisać jak u ciebie to wygląda? Jakie parametry mają na to wpływ i czy faktycznie można to ograniczyć?

zaloguj się na platformę i Daj dostęp zerknę :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dziś w nocy wygasił mi się piec na podtrzymaniu i cały palnik był zawalony peletem nie wiecie jaka może być tego przyczyna?

wyślij mi wszystkie pliki tylko jak będziesz zgrywał to na koniec - zaawansowane - karta pamięci  , musi pokazać się napis wysuń kartę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie wybierz moc - maksymalna

 

Dla mocy maksymalnej ustaw

Palenie

2/12

Wentylator 38

Czas postoju rusztu 10

 

Na piecu ustaw 58-60stopni

 

 

No i ile Ci spaliło,że za dużo?

Od 15 do 22 worek

Jak mam wlaczone sterowanie cz.pok plus cz.zew to gdzie ustawoc na temp kotle bo pokretlem zmieniam temp w pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie wybierz moc - maksymalna

 

Dla mocy maksymalnej ustaw

Palenie

2/12

Wentylator 38

Czas postoju rusztu 10

 

Na piecu ustaw 58-60stopni

 

 

No i ile Ci spaliło,że za dużo?

A jak masz przy minimalnej mocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ustawiłem modulację pompy na 20 min pracy 10 postoju na podłogówką nie wiem jak to ma działać bo pompka cały czas chodzi bez przerwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ustawiłem modulację pompy na 20 min pracy 10 postoju na podłogówką nie wiem jak to ma działać bo pompka cały czas chodzi bez przerwy ?

Bo modulacja chyba działa dopiero wtedy jak czujnik pokojowy albo termostat osiągnie zadaną temperaturę to wtedy zacznie działać ta modulacja , chyba że się mylę ale gdzieś to wyczytałem w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo modulacja chyba działa dopiero wtedy jak czujnik pokojowy albo termostat osiągnie zadaną temperaturę to wtedy zacznie działać ta modulacja , chyba że się mylę ale gdzieś to wyczytałem w instrukcji.

Tak ja również to sprawdziłem i potwierdzam, że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo modulacja chyba działa dopiero wtedy jak czujnik pokojowy albo termostat osiągnie zadaną temperaturę to wtedy zacznie działać ta modulacja , chyba że się mylę ale gdzieś to wyczytałem w instrukcji.

no tak ale ja mam podłogówkę ustawioną na sterowanie ręczne i chodzi cały czas chciałem ustawić modulację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo korzystania z krzywej grzewczej, ster  może dodatkowo obniżać lub podnosić temp wody obserwując wskazania czujnika wewnętrznego.

Tym parametrem ustawiasz jaki wpływ na temp wody ma to wskazanie.

Dla grzejników można ustawić max (+80%), ja dla podłogówki mam +10% chociaż zalecają (-80%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo korzystania z krzywej grzewczej, ster  może dodatkowo obniżać lub podnosić temp wody obserwując wskazania czujnika wewnętrznego.

Tym parametrem ustawiasz jaki wpływ na temp wody ma to wskazanie.

Dla grzejników można ustawić max (+80%), ja dla podłogówki mam +10% chociaż zalecają (-80%).

 

Ok, czyli podnosi lub obniża całą krzywą grzania o zadany % (praktycznie to samo co zmiana charakterystyki pogodowej w górę lub w dół ?)

Czy jestem w błędzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie przesuwanie całej krzywej tylko korekcja, taka namiastka autoadaptacji.

I raczej nie o zadany % tylko jest to jakiś współczynnik który ster przelicza, czym więcej ustawisz tym większy wpływ na wodę ma odczyt wewnętrzny.

Moim zdaniem bardzo przydatny parametr :).

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie przesuwanie całej krzywej tylko korekcja, taka namiastka autoadaptacji.

I raczej nie o zadany % tylko jest to jakiś współczynnik który ster przelicza, czym więcej ustawisz tym większy wpływ na wodę ma odczyt wewnętrzny.

Moim zdaniem bardzo przydatny parametr :).

Potwierdzam co napisał kolega Krisgie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie przesuwanie całej krzywej tylko korekcja, taka namiastka autoadaptacji.

I raczej nie o zadany % tylko jest to jakiś współczynnik który ster przelicza, czym więcej ustawisz tym większy wpływ na wodę ma odczyt wewnętrzny.

Moim zdaniem bardzo przydatny parametr  :).

 Ok. Sory, że tak dociekam ale chcę to  dobrze zrozumieć (przełączyłem się aktualnie na pracę bez termostatu tylko czujnik zew+czujnik wew)

Myślę, że chodzi o temperaturę obiegu a nie pieca.

 

Np jeżeli charakterystyka pogodowa ustawia temperaturę obiegu CO przy 5* na 45* to ustawiony wpływ temp wewnętrznej np 60% zwiększy temperaturę obiegu jeżeli pomieszczenie jest niedogrzane np po nocy i jeżeli temperatura się podniesie to automatycznie temp. obiegu zostanie zbliżona do temperatury wynikającej z charakterystyki czyli do 45* (pomieszczenie szybciej zostanie dogrzane do zadanej temp. i to by miało sens)

Dobrze kombinuję ?

Edytowane przez KrzyMol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Np jeżeli charakterystyka pogodowa ustawia temperaturę obiegu CO przy 5* na 45* to ustawiony wpływ temp wewnętrznej np 60% zwiększy temperaturę obiegu jeżeli pomieszczenie jest niedogrzane np po nocy i jeżeli temperatura się podniesie to automatycznie temp. obiegu zostanie zbliżona do temperatury wynikającej z charakterystyki czyli do 45* (pomieszczenie szybciej zostanie dogrzane do zadanej temp. i to by miało sens)

Dobrze kombinuję ?

 

Ster reaguje w czasie rzeczywistym a nie z opóźnieniem (np po nocy), u mnie jest tak:

- obniżenie temp pokojowej o 0.1C powoduje wzrost temp wody o 1C

- podniesienie temp pokojowej o 0.1C powoduje spadek temp wody o 1C

 

Ten 1C jest dla mojej instalacji, mojej krzywej dla podłogówki i moich ustawień.

Dla grzejników oraz innych ustawień mogą to być inne wartości.

 

Układ cały czas moduluje i pływa wokół krzywej grzewczej a czym wyższy parametr ustawisz tym odchyłki od krzywej powinny być większe.

Więc nazwa tego parametru dobrze obrazuje jego istotę.

 

A w ogóle to sorry że zabieram głos w temacie dla pelletowców :).

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne, że na temat ;) u mnie właśnie tak to pracuje jak opisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

 

Tomasz z Ustrzyk Dolnych

 

Posiadam kocioł Sas bio slim 17kw sterownik recalart, regulator pokojowy auraton. Zawór 4D z siłownikiem.

 Dom od sierpnia jest niezamieszkały, wyjechaliśmy za granicę. Proszę o pomoc w ustawieniach pieca aby utrzymywał w pomieszczeniach temperaturę około 10 stopni. Wydaje mi się że taka jest "dobra" aby nie dopuścić do zawilgocenia domu powstania grzyba itd. Piec ma pracować palenie/wygaszanie czy może lepiej w podtrzymaniu? Jakie pozostałe parametry. I czy możliwe jest zdalne rozpalanie i wygaszanie za pomocą platformy emultifun? 

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ster reaguje w czasie rzeczywistym a nie z opóźnieniem (np po nocy), u mnie jest tak:

- obniżenie temp pokojowej o 0.1C powoduje wzrost temp wody o 1C

- podniesienie temp pokojowej o 0.1C powoduje spadek temp wody o 1C

 

Ten 1C jest dla mojej instalacji, mojej krzywej dla podłogówki i moich ustawień.

Dla grzejników oraz innych ustawień mogą to być inne wartości.

 

Układ cały czas moduluje i pływa wokół krzywej grzewczej a czym wyższy parametr ustawisz tym odchyłki od krzywej powinny być większe.

Więc nazwa tego parametru dobrze obrazuje jego istotę.

 

A w ogóle to sorry że zabieram głos w temacie dla pelletowców :).

Ok. Dzięki sprawdziłem jak to działa i widzę, że piec jest bardziej elastyczny np nie przechodzi tak szybko w tryb wygaszania.

Podnosi sobie temperaturę kotła i oczywiście temperaturę podawaną na grzejniki.

Śledzę to forum od początku zamontowania pieca u siebie.

Jest to mój pierwszy sezon grzewczy mam małą wiedzę na temat pracy kotła oraz całej instalacji więc część zadawanych pytań może być dla Państwa śmieszna.

Dzięki temu forum szybciej można zrozumieć zasadę działanie pieca.

 

Jeżeli mogę zapytać to proszę jeszcze o podpowiedz z jaką mocą ma pracować piec aby praca była ekonomiczna:

- mocą minimalna

- macą max

- automatyczną (aktualnie mam tak ustawione, piec dość długo się rozgrzewa do zadanej temperatury ponieważ pracuje na 25% mocy bo tak mam ustawione dolne ograniczenie mocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.