Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam powiedz kolego ile pali tobie i jaki domek ogrzewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewam dom o pow. ok. 140 m, obieg co1 grzejniki na poddaszu + podłoga w łazience i pralni, CO2 podłogówka na parterze, co do ilości spalanego paliwa to trudno powiedzieć............... pale od niedawna, dom jest dobrze docieplony, dotychczas miałem ustawione paliwo inne, piec chodził w opcji palenie podtrzymanie - niekiedy zdarzało mu się wygasić z powodu jak podejrzewam, nieprawidłowych proporcji w podtrzymaniu, w związku z czym ostatnim czasem miałem ustawioną opcję palenie wygaszanie eco. W związku z tym może któryś z kolegów zaproponowałby mi swoje ustawienie do przetestowania. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje możliwość ustawienia pieca w następujący sposób. Przed sezonem grzewczym gdy ogrzewałem wyłącznie CWU miałem piec ustawiony w opcji palenie wygaszanie eco i program powiedzmy 6:00-10:00. Piec działał bardzo dobrze załączał się tylko w wyznaczonych programem godzinach, następnie gdy włączyłem obieg CO1 (głowice termostatyczne na grzejnikach) i podobnie ustawiłem program tyle ze z godz. np. 16:00- 22:00 oraz CO2 podłoga (ustawiona na ręczne sterowanie obiegiem około 30stopni) z programem w godz. 3:00-8:00 to miałem wrażenie, ze piec nie ogarnia i chodzi cały czas bez wygaszania w godzinach nie objętych przez żaden z programów. Myślę że mimo zawiłości użytkownicy będą wiedzieć o co mi chodzi.

Edytowane przez KrzysiekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewam dom o pow. ok. 140 m, obieg co1 grzejniki na poddaszu + podłoga w łazience i pralni, CO2 podłogówka na parterze, co do ilości spalanego paliwa to trudno powiedzieć............... pale od niedawna, dom jest dobrze docieplony, dotychczas miałem ustawione paliwo inne, piec chodził w opcji palenie podtrzymanie - niekiedy zdarzało mu się wygasić z powodu jak podejrzewam, nieprawidłowych proporcji w podtrzymaniu, w związku z czym ostatnim czasem miałem ustawioną opcję palenie wygaszanie eco. W związku z tym może któryś z kolegów zaproponowałby mi swoje ustawienie do przetestowania. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje możliwość ustawienia pieca w następujący sposób. Przed sezonem grzewczym gdy ogrzewałem wyłącznie CWU miałem piec ustawiony w opcji palenie wygaszanie eco i program powiedzmy 6:00-10:00. Piec działał bardzo dobrze załączał się tylko w wyznaczonych programem godzinach, następnie gdy włączyłem obieg CO1 (głowice termostatyczne na grzejnikach) i podobnie ustawiłem program tyle ze z godz. np. 16:00- 22:00 oraz CO2 podłoga (ustawiona na ręczne sterowanie obiegiem około 30stopni) z programem w godz. 3:00-8:00 to miałem wrażenie, ze piec nie ogarnia i chodzi cały czas bez wygaszania w godzinach nie objętych przez żaden z programów. Myślę że mimo zawiłości użytkownicy będą wiedzieć o co mi chodzi.

wgrywałeś nową aktualizację ? jak nie to może zacznij od tego tam jest więcej opcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrywałeś nową aktualizację ? jak nie to może zacznij od tego tam jest więcej opcji 

jakaś podpowiedź jak powinienem to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

W niedziele wprowadzilem sie do mojedo domku i włączyłem kociol juz na stałe i mam mega spalanie

Wychodzi caly podajnik na 1.5 dnia..

Dom ok 200 m woda 140l

Sterownik podlaczony do neta

Z ustawieniami sobie nie radze. Prosze o pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia jak narazoe fabryczne. Jade na pidzie

Aktualizacje robilem

Czujnik zewnetrzny podlaczony a w pokoju podlaczylem czujnik pok na kablu ale planuje kupic auraton 2030

Zdjecia kiepskie ale jestem w pracy i nic poza tym nie mam

Jak zonka wroci do domu podeale wiecej84f18d3e0e5bba80990d5500ae5d21a9.jpgf0a0f4a87dec0d4e13a19f2447ef90af.jpg99fc074f500bcd0026eb0ec939ed1c1e.jpg505fdaf539de5c79ad7ba9af12afd74e.jpgf9f00392e8a76e76aa1f4c7f3fe51411.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie dopisałem pozostałych parametrów podtrzymania:

czas pracy podajnika 8

czas postoju podajnika 6

czas postoju rusztu 15

czyszczenie rusztu 1

moc wentylatora 30%

opóźnienie wyłączenia nadmuchu 20

opóźnienie załączenia podajnika 12

 

A może jest to pozostałość po wygaszaniu, które mam ustawione następująco

czas wypalania paliwa 14

czyszczenie rusztu 2

Edytowane przez KrzyMol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz oprogramowanie najnowsze a instrukcję znajdziesz na necie bardzo prosta instalacja

MULTIFLAME_25_07_2017 (1).zip

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marianos - wrzuc swoje ustawienia i pare zdjeć instalacji

morwal jakie masz ustawienia w podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku... z pamieci strzelam

 

Podawanie 7s

Przerwa 6min

Nadmuch 35%

Postój rusztu 12min

Opóźnienie nadmuchu 12s

 

Podawanie i przerwe - tak ,aby nie zgasł. Trzeba obserwować. Nadmuch ,aby pelletu nie zdmuchiwało.

 

U mnie podtrzymanie średnio działa - wysoka temp podajnika (45-50st). Często też pellet w ślimaku się tli.

 

Myśle,że to za sprawą ciągu naturalnego na linii dmuchawa-podajnik-komin. Ciągnie przez wyłączoną dmuchawe i pellet w podtrzymaniu sie pali i mocno dymi.

 

Rozwiązaniem chyba by była klapka na wylocie dmuchawy. Co sądzicie o tym?

 

Taki stan jak na zdjęciu utrzymuje sie przez cały czas. Chyba,że otworze dolne drzwiczki popielnika...

 

8b0e8e12a66d658275442b7a5f86de1c.jpg

 

 

O taką klapke w dmuchawie mi chodzi

 

2b7ee9c04349722c63d847d616c66259.jpg

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz oprogramowanie najnowsze a instrukcję znajdziesz na necie bardzo prosta instalacja

Soft najnowszy mam już wgrany.

 

Piec działa na ustawieniach indywidualnych z paliwem INNE

Ewentualnie może to jest przesypany pellet z rozpalania MAX czas pracy grzałki 2 min może zwiększyć na 3min

Już sam nie wiem czasem jest ok a czasem taka niespodzianka (pellet w popielniku)

Edytowane przez KrzyMol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marwol a co można zrobić aby obniżyć temperaturę podajnika? a może ktoś inny wie

Zwiększ częstotliwość pracy rusztu i wentyl o 3-5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku... z pamieci strzelam

 

Podawanie 7s

Przerwa 6min

Nadmuch 35%

Postój rusztu 12min

Opóźnienie nadmuchu 12s

 

Podawanie i przerwe - tak ,aby nie zgasł. Trzeba obserwować. Nadmuch ,aby pelletu nie zdmuchiwało.

 

U mnie podtrzymanie średnio działa - wysoka temp podajnika (45-50st). Często też pellet w ślimaku się tli.

 

Myśle,że to za sprawą ciągu naturalnego na linii dmuchawa-podajnik-komin. Ciągnie przez wyłączoną dmuchawe i pellet w podtrzymaniu sie pali i mocno dymi.

 

Rozwiązaniem chyba by była klapka na wylocie dmuchawy. Co sądzicie o tym?

 

Taki stan jak na zdjęciu utrzymuje sie przez cały czas. Chyba,że otworze dolne drzwiczki popielnika...

 

8b0e8e12a66d658275442b7a5f86de1c.jpg

 

 

O taką klapke w dmuchawie mi chodzi

 

2b7ee9c04349722c63d847d616c66259.jpg

Marwol masz dobrze nie pali się w podajniku . Spróbuj opóźnienie zał. podajnika 20s i opóźnienie wył nadmuchu 18-25 s.

Edytowane przez RobikF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.