Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem użytkownikiem pieca SAS BIO SLIM 14 kW na pellet ze sterownikiem MULTIFUN wersja oprogramowania 02.03.2017 czy wgrywać nowy soft 25.07.2017 Pozdrawiam

Tak - będzie łatwiej wszystkim podzielić się opiniami i ustawieniami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jaki sposób kupić czujkę pokojową bo na stronce recalart nic takiego nie znalazłem napisałem emaila i nie dostałem odpowiedzi?

Rydzyk po co Ty kupujesz te wszystkie graty jak i tak ich nie uaktywniasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 rozpaleń dziennie ? tak szybko Ci temperatura schodzi ? może za małą histerezę masz?

u mnie teraz idzie 1 do 2 razy max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to działa inaczej. Bardziej palenie/podtrzymanie/wygaszenie

Kocioł pracuje normalnie palenie/podtrzymanie aż do momentu kiedy regulator nie da znaku że dom się nagrzał i wtedy następuje wygaszenie kotła. Temperatura spada o zadaną histerezę na regulatorze i kocioł się odpala i dogrzewa dom... i tak w kółko.

Bywa że kocioł się nie odpala w ogóle bo słoneczko pięknie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam długo trzyma ciepło ;) beton długo wytrąca to z siebie :) no, ale po dobie to już jest chłodna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale w przypadku podłogówki to dobrze,żeby cały czas delikatnie grzała :)

Też tak myślę, lepsze odczucie ciepła bo coś tam promieniuje a i układ się tak nie wychłodzi.

Minus to trochę większe wahania temperatury wewnątrz zwłaszcza w takie słoneczne i ciepłe dni jak teraz, ale jak dla mnie akceptowalne.

U mnie w tej chwili leci 23C na podłogę (min temp za zaworem) to ok 1.5 na skali mieszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca

Czas podawania 4s

Czas przerwy 16 s

Sila nadmuchu 39 %

Podtrzymanie :.

Praca podtrzymania 4 s

Przerwa podtrzymania2 min

Wentylator w podtrzymaniu :

Praca 10 s

Przerwa 2 min

Bieg wentylatora wpodtrzymaniu 21 procent

Ruszt:

Ruszt przerwa w pracy 4 min

Ruszt przerwa w podtrzymaniu 15 min

5akie ustawienia nsm na manualu bez pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień paliłem w trybie palenie-wygaszanie. Na okresy przejściowe ekstra. Tylko jak grzałka 20rozpaleń dziennie zniesie? :)

 

Temperatura w salonie 23.5

Temperatura na górze 22.0

Spalanie 10kg/dobe

Marwolek trochę dużo, za dużo te rozpalania - prześlij dumpa na priv - jak chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. W popiole mam tak jagby niespalony pellet sa tak jakby spieki czy cos do konca co zwiekszy albo zmniejszyc wczesniej byl bardzo dobrze spalony jak pracowalem na pid

Niespalony - wydmuchany do popielnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Na forum nie jestem nowy, ale w temacie sterownika multifun jestem „świerzy” :)

Instalacja jeszcze nie do końca kompletna (planuję wszystko uruchomić w piątek).

Kocioł o mocy 75kW jakiegoś producenta z Pleszewa, który ma do ogrzania 850 m kw, kupowany na szybko po nagłej śmierci poprzednika w szczycie sezonu grzewczego. Sterownik multifun, dwa i obiegi c.o. Z zaworami 3D jeszcze bez siłowników (w tym jeden zatarty, jest do wymiany).

Z ustawieniami obiegów nie mam większego problemu bo na razie wszystko jest w trybie ręcznym.

Problem mam z pracą kotła, Aha jeszcze jedno mam podajnik retortowy, na razie jest czeski „eko” groszek od piątku będzie pellet. Próbowałem już nim palić i efekty lepsze niż w przypadku węgla, który do tego nie zawsze chce się palić.

Wracam do sedna.

Sterownik pracował w trybie ręcznym, zużył 150kg w ciągu 12 h, węgla nie przepalił, źle ustawiony czas podawania i przerwa.

Potem przełączyłem na PID turbo i było dużo lepiej. Miałem trochę czasu, to pobawiłem się korektami dawki paliwa i powietrza. Co zauważyłem. Piec na początku uzyskiwał zadaną temperaturę i przechodził w podtrzymanie. Jednak z upływem czasu praca się się wydłużała a czas w podtrzymaniu malał aż w końcu palnik pracował cały czas. Węgiel bardzo fajnie się wypalał, ale z racji pacy non stop spalanie na poziomie 150kg na dobę (trochę za dużo)

Temperatura spalin na poziomie 120-130 st. Temperatura zadana na c.o. 1 - 30st, 2 - 35 st. na piecu 45 powrót 40 (pompa przewałowa).

Zapomniałem o temperaturze dodatkowej, nie bardzo wiem co ona oznacza.

Liczę na Waszą pomoc. Może ktoś pomyśli, że wariat bo chce pelletem palić zamiast węglem. Jednak po próbach uważam, że pellet przemysłowy jest rewelacyjnym paliwem w palnikach retortowych. A jego spalanie jest bardziej efektywne niż czeskiego groszku. Wiadomo przy dużych mrozach może być z tym różnie. Jednak jak miałem poprzedni sterownik to 20kg pelletu starczało na 8h palenia natomiast węgla potrzeba było ponad 30 kg w tym samym czasie. Temperatura na zew. 11-12 stopni bezwietrznie i pochmurno.

Pozdrawiam Robert.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - będzie łatwiej wszystkim podzielić się opiniami i ustawieniami .

Dzięki z odpowiedz.

W sobotę wgrałem nowy soft zauważyłem, że nie miałem i nadal nie mam parametru przy rozpalaniu CZAS ZAPŁONU który powinien wynosić 130s.

Piec pracuje w PID na ustawieniach

 

PALENIE:

moc minimalna

czas podawania-2sek

czas postoju podajnika-22sek

czas postoju rusztu-5min

czyszczenie rusztu-1

moc wentylatora-40%

 

moc maksymalna 

czas podawania-3sek

czas postoju podajnika-12sek

czas postoju rusztu-5min

czyszczenie rusztu-1

moc wentylatora-50%

 

PODTRZYMANIE:

czas pracy podajnika-8sek

czas postoju podajnika-6min

czas postoju rusztu-15min

czyszczenie rusztu-1

moc wentylatora 40%

opóźnienie wył nadmuchu-20sek

opóźnienie zał podajnika-12sek

 

Palnik momentami rozgrzewa się do czerwoność czy to jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.panowie ja trochę z innej beczki mam problem z podłogówką w holu grzeje łazience grzeje a w kuchni nie co ciekawe zakręcam wszystkie obiegi zostawiam samą podłogówkę w kuchni zasilenie ciepłe powrót ciepły a podłoga zimna pompkę na 3 bieg ustawiam i nie może się zagrzać temp wody na podłogę ustawiam na maksa 43 st i nic.Może ktoś coś podpowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by była zapowietrzona to czy powrót byłby ciepły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mieszacz do podłogówki?

 

Zrób zdjęcie

 

Edit. Te czerwone kapturki na belce :) masz tam zawór zamykający. Sprawdz czy nie zacięty.

 

Ale jak ciepła pętla to może długa jest i potrzebuje czasu na zagrzanie.

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długa jest bo kuchnia jest najdalej od rozdzielacza ale w dwa dni to by chyba się nagrzała no nie wiem sam co tu robić wiem że odpowietrzyć jest ciężko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.