Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

z powodu coraz dłuższych pobytów na wsi chcę założyc ogrzewanie co w domu o pow.50kw przerobionym z obory. Sciany ocieplone 10 cm styropianem strop ocieplony wełną 10 cm. Obecnie ogrzewam dom wysłużoną kozą.

Chciałbym założyc co i cwu z wykorzystaniem kotła z podajnkiem . Proszę o wskazówki co powinienem brac pod uwagę pprzy wyborze kotła . Będe wdzięczny za wszystkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupic możesz, kto Ci zabroni. Tylko po co? Takie mieszkanie to albo gaz, albo prąd, ew. malutki zasypowy Per Eko KSW 5 kW, będzie z zapasem. Ogniwo ma kotły podajnikowe od 10 kW ale dla Twoich potrzeb przy ciągłym ogrzewaniu nie potrzeba więcej, jak 2 kW mocy. W wielkie mrozy może 3 kW. Po co Ci zatem 12? To jakby do przywiezienia zakupów od razu kupować dostawczaka o ładowności 2,5 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pchaj się w węgiel

załóż podłogówkę po całosci i kup malutką pompę ciepła powietrze woda i wystarczy

kozę zostaw jakby prądu ze 3 dni nie było i się domek zaczął wychładzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie płaszczyznowe jak najbardziej....

ale nie podłogowe tylko sufitowe....

chyba że na tych 50 metrach nie będzie postawionych żadnych mebli łóżka itd...

inaczej będziesz grzał meble przez podłogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie płaszczyznowe jak najbardziej....

ale nie podłogowe tylko sufitowe.... ,,,,

 

Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić komfortu cieplnego w użytkowaniu ogrzewania typu płaszczyznowo-sufitowego

Ogrzewanie promiennikami podczerwieni  punktowo-sufitowe zdaje egzamin, na przykład przy stanowiskach pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sobie zamowic u kolegi pieklorza skama o mocy 7 kW , powinien sobie poradzic bez problemu, zreszta napisz do niego na pw pewno cos censownego doradzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też może, ale Skam 7 kW będzie i tak za duży, a jeśli kocioł  to tylko koza na brykiety drzewne lub katalityczny promiennik gazowy na butlę.

 

Najbardziej widzę tam małą powietrzną pompę ciepła np. Jula 6 kW lub klimatyzator z funkcją pompy ciepła [praktycznie każdy teraz ją ma], a do ciepłej wody bojler na prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sobie zamowic u kolegi pieklorza skama o mocy 7 kW , powinien sobie poradzic bez problemu, zreszta napisz do niego na pw pewno cos censownego doradzi. 

 

Mógłbyś podać jakieś charakterystyczne parametry (wyniki badań) tych kotłów, które proponujesz Koledze?

Skąd go wziąłęś?

Nie ma go w ofercie na stronie producenta http://www.sekom-pleszew.com.pl/index1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wstawić kocioł na pellet np małą Kostrzewę 3-10kW - http://sklep.kostrzewa.com.pl/automatyczne-podawanie/13-kociol-na-pellet-mini-bio-10kw.html?gclid=CMSJmq3pjMICFWnMtAodt2AARA

Kocioł Kostrzewy może pracować w układzie zamkniętym

 

To chyba lepsze rozwiązanie niż Sztoker mini z moca 1-15kW

 

Zawsze pozostaje jeszcze "beczka Jurgonki". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich,

 

z powodu coraz dłuższych pobytów na wsi chcę założyc ogrzewanie co w domu o pow.50kw przerobionym z obory. Sciany ocieplone 10 cm styropianem strop ocieplony wełną 10 cm. Obecnie ogrzewam dom wysłużoną kozą.

Chciałbym założyc co i cwu z wykorzystaniem kotła z podajnkiem . Proszę o wskazówki co powinienem brac pod uwagę pprzy wyborze kotła . Będe wdzięczny za wszystkie wskazówki

Wracam do swojego zapytania o ogrzewanie 50 m2 . Czy można by połączyc kominek z wężownicą z buforem . Czy to zdałoby egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi nosić drewno do domu wraz z jakimiś robalami to oczywiście że można. Otwierasz kominek dorzucasz drewno jak już trochę chałupę zadymisz zamykasz kominek, wietrzysz zamykasz okno i jest ciepło. Teraz noc ustawiasz budzik aby co 2-3h Cię budził bo trzeba dorzucić drwa do kominka. Bufor taki 1000l zapewnił by jakieś 15h spokoju ale weź zagrzej to kominkiem więcej drewna nawrzucasz niż to warte. Kup sobie klimatyzator z pompą ciepła, albo coś innego bezobsługowego piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem, ale zastanów się czy chcesz poświęcać czas na zabawę z wachlowaniem drewnem do kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 cm wełny na stropie to namiastka ocieplenia  mus co najmniej jeszcze raz tyle a najlepiej i 2x.

Zapoznaj się z tematem o pompie ciepła PC Jula 6KW http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212810-Pompa-ciep%C5%82a-JULA wpisy forumowicza Qubic ogrzewającego dom ponad 130m2 , pompę można kupić za 5-6 tys (samemu zamontować jeśli jesteś techniczny żaden problem   ) o ile masz zrobioną instalację wodną . Przy twoim metrażu to spokojnie da rade w najzimniejsze dni bez użycia grzałki a wiekszość czasu bedzie działała na mniej niż pół mocy na dodatek taktując max zużycie miesięczne w najzimniejsze dni 540-580 KW w taryfie G11 normala 55-60g  wyjdzie 320-350zł w taryfie g12 dużo taniej.

 

  Szari  oczywiście masz kominek  i ja też jednak nigdy nie zdarzyło się aby po 2-3 klockach (ok 12-14kg) nie utrzymał się żar i gorącegogrubo ponad 150 stC wkładu  kominkowego krócej niż 6-7h, ogrzewam czasami  tak 3-5 razy w miesiącu  jak mi się nie chce odpalać kotła a na dworze do -2 .

Jestewm jednak przeciwnikiem ogrzewania kominkiem 2 lata na nim leciałem więc znam niewygodę od podszewki, Kominek w stołowym 23m połączonym z wnęką sypialnianą 6m2 okna .  Na dworze do -20, a w sypialni zawsze ponad 30. Ja nie wiem co to dym w domu fi200mm i 13 m komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak 13m wieżę kominową wybudowałeś do tego fi20 to te drewno wylatuje przez ten komin ;)

Ale tak serio nie mam kominka jak ktoś będzie sprzedawał używkę kupię, ale tylko dlatego że od urodzenia 33 lata spędziłem w bloku, teraz mając 34 mieszkam na swoim i chce kominek bo mam taki kaprys nie potrafię wytłumaczyć dlaczego - che i już dla klimatu . Nie ważne że mam kocioł na ekogroszek 12m od domu w gospodarczym. Dlaczego kominek używany bo zwykły byle badziewie można kupić za 500-800 PLN dla mnie wystarczy kupię kubik drewna i na 2 lata mi starczy a dla samego klimatu kupie 4m aby przed snem popatrzeć w ogień tylko będę musiał na spanie wyprowadzić się do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.