Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Lazar Pellet Focus Opinie Użytkowników


piter821

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej wrzuć tu swoje ustawienia, daj znać co ogrzewasz. Ogólnie to tylko można napisać, że za moment przejścia na poziom 50 i kolejno 30% mocy bezpośrednio odpowiadają histerezy h1 i h2, a to czy kocioł wejdzie na dany poziom mocy to już kwestia warunków w jakich pracuje /zapotrzebowania na ciepło, temp zadanej. Dławienie mocy samo w sobie nie jest niczym złym pod warunkiem, że ktoś robi to świadomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie nic z tego nie bedzie bo zablokowałe strone przez jakis cytat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0796.jpg

IMG_0799.jpg

IMG_0800.jpg

IMG_0801.jpg

IMG_0802.jpg

IMG_0803.jpg

IMG_0804.jpg

IMG_0805.jpg

IMG_0806.jpg

IMG_0807.jpg

IMG_0808.jpg

IMG_0809.jpg

IMG_0810.jpg

IMG_0811.jpg

IMG_0812.jpg

IMG_0813.jpg

IMG_0814.jpg

IMG_0815.jpg

IMG_0816.jpg

IMG_0817.jpg

Widze,że fotki weszłty to jest ok.Dzisiaj jest 12C na plusie i od wczoraj chodzi mi 100% i 50% pochłonoł jakis worek ponad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł 20kW? jeśli tak to wydaje się, że moc minimalna powinna ciut większa, ale nie wiem jaką masz wydajność podajnika

histerezę kotła masz na 12C, a H1=7C i H2=14C

zacząłbym od zmiany na H1=10C i H2=4C, histerezę kotła możesz trochę podnieść np. do 15C

nadzór jest potrzebny?

czyszczenie palnika co 5h? 24h normalnie wystarcza

inne:

masz podłogówkę ? jeśli tak to powinieneś zmienić obsługę wybranego mieszacza z "włączona CO" na "włączona podłoga" co w razie zrzutu ciepła ograniczy temp. do maksymalnej zadanej wartości (ta powinna być ustawiona na wartość bezpieczną dla podłóg) 

zakres proporcjonalności mieszacza z 5 dałbym na 3 lub 2 - przy 5 może powodować zbędne ruchy siłownika i przez zbyt szybkie dochodzenie do temp. zadanej następuje  przeregulowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł 22 kw podłogówkę  i 3 grzejniki mam w drugim budynku tam idzie rura preizolowana30m w ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znając wydajności podajnika to wróżenie, ale jedno jest pewne - albo przekraczasz moc nominalną kotła albo na mocy minimalnej ledwo dobijasz do 4kW - powinieneś wstrzelić się tu w okolice 6-6,5 kW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozmieniałem tak jak mi podałeś,przed tą zmiana na poprzednich ustawieniach 19 godz i pochłonoł 2 worki i troche na 24 buło by 2,5 worka.Teraz sprawdze jutro jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz econeta to przeanalizuj jeszcze ilość rozpaleń i postojów oraz ich czasy (szczególnie ile trwają postoje) o ile w ogóle przechodzi w postój, bo korzystasz z nadzoru; no i żeby dobrać właściwe ustawienia podawania musisz mieć sprawdzoną wydajność podajnika ..i podzielić się tu tą wartością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekcje zadane nie do odrobienia na ten tydzien moze cos do jutra zrobie

tak pokródce  cofając sie miesiąc do tyłu to przechodził w jakieś postoje musze to policzyc

IMG_0820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko ustawiał serwisant nic tam sam i nikt innt nie ustawiał,a fusylogig to tej opcji nie przestawie tam tylko serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co się orientuje z informacji bezpośrednio od lazara jak i serwisantów. Wymienniki smartow jak i naszych focusow są identyczne. Palniki też są podobne różnią się tylko sposobem zsypu pelletu. Wg mnie chodzi tu o trendy w wyglądzie i może ujednolicenia oferty. W pojedynku sf22 vs pf wygral ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Raczej nie to *** kocioł

podaj jakiegos e-maila to ci podesle moje ustawienia mi kopci dwa worki na 300m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam piec jak w tytule. Palę nim 3 sezon i pojawił się problem o ile to problem. Chodzi o to że palnik czyści się co 4h. Problem polega na tym że zaczyna czyścić palenisko  wysunie się i wysunie zpowrotem i tym momencie powinien sypać pellet do rozpalenia, a on zaczyna drugi raz się czyścić po tym drugim czyszczeniu zaczyna normalnie działać sypie pellet i rozpala. Może ktoś wie o co chodzi bo kiedyś tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ustawione że po 4 h ma się czyścić to jest normalne. Piec ma delikatną wadę w oprogramowaniu. Czyści się przy wygaszaniu jak i przy rozpalaniu. Ja osobiście przy rozpalamy bym nie zaprogramował czyszczenia palnika, ponieważ potrzebuje kilku minut zanim rozpali się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 18:17, artek8422 napisał:

Jeśli masz ustawione że po 4 h ma się czyścić to jest normalne. Piec ma delikatną wadę w oprogramowaniu. Czyści się przy wygaszaniu jak i przy rozpalaniu. Ja osobiście przy rozpalamy bym nie zaprogramował czyszczenia palnika, ponieważ potrzebuje kilku minut zanim rozpali się. 

Zobacz na mój post #230. To czyszczenie moim zdaniem jest konieczne. Aby go uniknąć, konieczne byłoby zapamiętywanie poprzednich stanów, aby móc ocenić, z którego sterownik wszedł w 'Rozpalanie'. Po utracie zasilania sterownik wchodzi w tryb 'Postój'. Może być tak, że po kilku minutach, gdyby rozpalenie się nie udało, a na palniku zostałoby jeszcze sporo opału, to sterownik i tak spowodowałby dosypanie całej dawki jak przy rozpaleniu.

 

Jeśli chodzi o czyszczenie - czas pomiędzy czyszczeniem skracałbym w przypadku marnej jakości pelletu. U mnie teraz jest to 10 albo 12 godzin (domyślnie chyba było właśnie 8h) i spokojnie wystarcza, przy czym mam też dorobiony mechaniczny pogrzebacz (wydaje się, że pierwsza wersja go nie posiadała - szaro-biała obudowa).

W związku z tym, po czyszczeniu nie zostaje mi praktycznie nic na dolnej szufladce. Dodatkowo, jako, że używam blokady od termostatu, więc chyba częsciej to termostat wymusza ponowny cykl rozpalenia (a więc i wygaszenia - z czyszeniem włącznie).

Jeśli masz pellet kiepskiej jakości, z którego łatwo powstają spieki, wtedy konieczne może być skrócenie czasu między czyszczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim, mam fokusa 18kw już jakiś czasz moj domek110 m jest docieplony w całym domu jest podłogówka, na piętrze jest przykręcona, piec pracuje od 6 do 23 potem się wylancza a mimo to mam dosyć duże spalanie około 20kg 

Mam pytanie, czy lepiej grzać dom równomiernie? Czy lepiej grzać całą dobę? Może na stawki mam złe, do niedawna chodziło na serwisie, czyli duże wiatry teraz zmniejszyłem je trochę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie wiem jakie są nastawy, więc ciężko się do nich odnieść. Regulator ciągu masz zamontowany? Bez tego przy przewymiarowanym kominie sporo można stracić.

U mnie najkorzystniej pod kątem zużycia opału wypada temp. zadana 75C i histereza 20C, która umożliwia dłuższe postoje kotła; jak przychodzą mrozy i postój wychodzi krótki (< 30min) to można korzystać z nadzoru lub zmienić nastawy, żeby ograniczyć niepotrzebne wygaszenia - w zależności od tego jak moc była dobierana to w zasadzie przy ostrzejszych minusach kocioł powinien zasuwać w okolicy mocy nominalnej (dobijać do temp. zadanej i jej nie przekraczać) i wtedy też swoje spali.

Spalanie 20kg to z jakich dni / jakich temp. zewn. ?

Kiedyś testowałem wyłączenia palnika od styków termostatu i zrezygnowałem z tej opcji na rzecz regulowania temperaturą mieszacza (od termostatu pokojowego + pogodowo). Przetestuj grzanie z ewentualnymi obniżeniami nocnymi, bez odstawiania kotła od termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Może podam bardziej szczegółowe dane, kocioł pellet fokus 18kw 

100%_7-21-44%

50%_7-35-45%

30%_5-40-40%

Wygaszanie 4min

Nadzór 30min

Przerwa podawania 10 min wydłużona praca wen. 30sek 

H2-10,  H1-3,  H KOTLA-7

Komin systemowy fi 200 nie mam dławika ciągu 

Wydajnosc podajnika 200g/min

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 19.07.2017 o 12:55, Patrol napisał:

jaką masz wersję sterownika?

w swojej stopce mam link do kalkulatora - ściągnij go i wstaw takie czasy podawania, żeby uzyskać wymagane moce w poszczególnych progach (zakładam, że sprawdzenie wydajności podajnika kg/h robiłeś)

witam, czy mogę prosić link do kalkulatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.