Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeciaga Temperaturę


nerwus48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Klapka w dmuchawie drzwiczki szczelne -brak szybra w czopuchu a temp. przeciąga.Lecz nie zawsze czasem trzyma 60 klika godzin a potem przeciąga do 70 75 stopni.Temp.zadana 50 przedmuch 7 sek. na 30 min.Kocioł około 15 KW 90metrów do ogrrzania i 120 bojler.O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł dużo za duzy Jeśli to górniak i dmuchawa bez płynnej regulacji to gdy rozpalisz cały zład węgla kocioł nie ma co zrobic z nadmiarem mocy,dmuchawa go rozpali i potrzebuje czasu aby wyhamowac nie da sie wyłączyć jak gaz.Podejrzewam ,że opału idzie sporo i w kotle nieciekawie.Podaj co to za kocioł,czym palisz , w jaki sposób i ile idzie opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60kilka godzin na jednym zasypie? :)

 

Palisz od góry czy sypiesz węgiel na żar?

 

Sprawdź stronę z podpisu oraz ten temat: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego/page26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor o ile się nie mylę miał na myśli że kocioł trzyma 60 stopni przez kilka godzin a później przeciąga do 75 stopni. Piec jest trochę za duży i jeżeli jest to piec górnego spalania to po zajęciu całego wkładu i przy tych metrach po prostu nie ma co odebrać tej temperatury z pieca.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z tego co Ci podałem na priv.
1. Zmniejsz moc kotła.
2. Wyłącz przedmuchy.
i/lub
3. Zmień paliwo na gorsze (o mniejszej wartości opałowej np. miał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm.Maiałem paliłem w poprzednim sezonie.Teraz chce wiekszą kalorycznośćitp.Wczoraj wrzuciłem 2 łopaty o godzinie 8 trzymał temp. 70 do godziny 18;00.Przed wyjazdem do pracy o 18;30 wrzuciłem jeszcze jedną łopatę i trzymał do dziś do 5 i sie wygaszł.To chyba nie żle jak na tekie przeciaganie.Oczywiście pry tej temp. zewnętrznej około 4 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunkach kotła jest przesłona na dmuchawie mozna nią regulować ilośc powietrz ,albo przesłonić czymś na próbe żeby go nie rozpalało za bardzo.Z drugiej strony jesli na 2 łopatach trzyma temp.10 godz.to za bardzo bym nie kombinował (jeśli to nie łopaty do sniegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmmmm.Nie to nie łopaty od śniegu takie szufle jak to sie mówi od węgla no oczywiście nie szufelki.Przysłone mam mocno zamnkniętą zostal taki uśmieszek około 0,5 cm.Mimo to jest klapka w regulatorze ciagu kominowego którą zamontowałem pomiędzy dmuchawą a kotłem.ogólnie zasyp to 30kg tego pieca.Dz i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co robić.Chodziło mi o to ,żeby nie biegac do kotlowni co kilka godzin ,a zarzucić piec poustawiać co trzeba i finito.Jeszcze raz przyslona dmuchawy domnknieta ,ze aby jest szparka ,klapka w dmuchawie ,drzwiczki szczelne a przeciaga.Staram sie zbić temp.poprzez podnoszenieDz i pozdro. temp. na pomce na bojler na 65 i wiecej stopni wówczas przytrzymuję  wzrost temp. na kotle.Tylko nie wiem czy dobrze robię.Dz i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwus pisze że pali od góry , a dosypuje łopatą wungiel. Chopie zamontuj miarkownik i pal cyklicznie naprawdę od góry. Kocioł powinieneś mieć max 10KW w swoim ogranicz palenisko. Przy dobrych wiatrach powinieneś palić 1 raz na dobę 18h wsadem 10-14 kg/ Mi przy 60 m mieszkalnych wystarcza obecnie 7kg Marcela na dobę(14-16 godzin na dom idzie 50-60-45stC)   temperatura nie spada poniżej 22 (podłogówka jest buforem) a średnią mam lekko ponad 24.Dom nieocieplony wokół świat zewnętrzny piwnica z piecem i sąsiad na de mną   Polecam przeczytać.    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego/page26 wcześniej  też nie byłem świadomy możliwości zwykłego śmieciucha i umiejętnego palenia.  Paliłem 3 tony rocznie-miałem dmuchawę i cudeńka. Teraz na razie  200 kg - 220kg miesięcznie i 30 kg rozpałki.Cykliczność można sobie też tak ustalić aby bojler był nagrzany w odpowiednich porach. Najważniejsze, aby ciepło nie szło w komin. Jakby nie patrzeć dmuchawa wyziębia palenisko a zarazem rozpala większy wsad co skutkuję po pewnym czasie przeciąganiem gdy zaczyna pracować naturalny cugi stabilizuje się spalanie.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Kolega mario 1969. Palę  raz na dobe .bez urazy nie wierze ,że 7 kg.starcza ci na całą bobe,a w domu 24 stopnie.Jeszcze sie okaże ,że spalasz 2 wiadra węgla na zime.Jesli chodzi o mniejszy piec to co wykładać szamotem  dobrze mogę zasypywac mniej kilogramów.nie jestem jakimś szpecem od palenia itp.lecz ktoś spala 7 kilo na dobe i ma miodzio w domu i to w  nieocieplonym to na cholere ludzie ocieplają domy instalują cuda gdyby mogli wziąść od Ciebie projekt pieca i instalacji i by mieli jak w raju.powywalali by gazowe palenie itp. i wogóle wydali by na opał 50 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega mario 1996 zapomniał 1 przed 7? Jeżeli 17 kg to jest to możliwe przy tych temperaturach na zewnątrz.Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nerwus masz prawdopodobnie zwykłego górniaka(śmieciucha jak nazywają niektórzy) w takim kotle najlepiej palić od góry,bez dmuchawy i niezbyt drobnym węglem ,według mnie najlepiej orzech.Zabuduj ruszt ok.30%,na początek poukładaj cegły na wełnie ,załóż miarownik i kup gdzies worek orzecha.Uszczelnij wejście dmuchawy aby nie zaciągało lewego powietrza.wsyp z 10-12 kg węgla ,na góre możesz wsypać tego drobnego,rozpal na górze ognisko, podłącz miarownik i otwórz rozetke pw(taka chyba jest w tym kotle),dobrze by było skierować powietrze w strone zasypu kawałkiem blachy na razie.Zainwestujesz ze 150zł ,na początek nic nie musisz demontować zmiany można łatwo cofnąc.http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-palic-czysto-weglem/ poczytaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Palę od góry i nie mam rzadnych rozetek w drzwiczkach.Dmuchawa przysłonieta i klapka w niej obroty minimalne temp.zad.52 i gdy zasypie 2 łopaty miału trzyma 14 około 14 godz.Kocioł unikessel jest taki na allegro tylko 20KW.Paliłem też poprzednio grubszym miałem groszek wręcz zasypałem też 2 łopaty .chodził se około 6 godzin poczym rozbujał zawsze do 75 st. nawet ale też trzymal około 12 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli palisz miałem to bez dmuchawy się nie da rady,spróbuj jednak zabudowac ruszt,mniejsza powierzchnia spalanego opału , może nie rozbuja tak kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz np ruszt 40x40 to pali sie pow 160 cm ,zabudowując od tyłu 20 cm ,powierzchnia zmniejsza sie do 80 i taka pow się pali,jest to jeden ze sposobów na zmniejszenie mocy kotła.Jeśli naprawde palisz od góry to powinno się spalac warstwowo po prostu mniej w danym czasie.Połóż na tył cienko wełny i na to cegły do wysokości drzwiczek załadunkowych,jęśli pomoże możesz doświadczalnie dobrać wielkość zabudowy i zrobić to póżniej na zaprawe szamotową. ograniczenie_mocy_gs-400x263.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmmm no ok ,ale czy mogę to zrobić z boku bo w tyle na bocznej lewej ścianie mam taką listwe w której są dwa rzędy otworów co dają powietrze.Wówczas bym je zaslonił.Czy mósi być ta wełna same cegły nie wystarcza a jerśli już to jak ta wełna i jak grubo jej i grubośc cegły.Dz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna zwykła do ociepleń ,chodzi o to aby powietrze nie przechodziło z pod rusztu miedzy cegłami a ściankami kotła ,mozesz próbować po bokach,grubość musisz dobrać sam aby zasłonić 20-30 % rusztu.Najlepiej jest jednak gdy wymiary rusztu są zbliżone do wymiarów kwadratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.