Skocz do zawartości

staran

Stały forumowicz
  • Postów

    332
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez staran

  1. Zawory jak masz to zakręć ,odłącz sterownik od zasilania,przykryj sterownik jakimś ręcznikiem,jesli kontakt blisko to też zabezpiecz.Przygotuj miarkownik(owiń pakułami),poluzuj nypel abyś mógł go wykręcić jedną ręką,a drugą wkręć miarkownik.Najlepiej też pod przykryciem.wody nie powinno dużo "wytrysnąć". Szybkim trzeba być.
  2. staran

    piec po 5 latach

    Pytanie do kol Tomasza,dlaczego w instrukcji kotłów które sprzedajecie ,ani słowa o tak chwalonym paleniu od góry?.Jest co prawda wzmianka o takiej mozliwości na stronie ,ale w instrukcji coś odwrotnego.
  3. staran

    piec po 5 latach

    Co do trwałości to nie mam wiadomosci,ale konstrukcja najgorsza z możliwych tzw górno,-dolny czyli nijaki.Lichy wymiennik ,nie ma doprowadzenia pw,bez powaznych przeróbek nie popalisz ,ani weglem ,ani drewnem.
  4. Z powodzeniem starczyłby mniejszy,ale tragedii nie ma od góry na miarkowniku bedzie sie palic spokojnie i z mniejsza mocą.To w jaki sposób sterujesz tem na kotle nie ma związku czy jest w układzie otwartym czy zamknietym,tak że śmiało można montować.
  5. Szwejk są ludzie na tym forum którzy pala w górniakach na dmuchawie,sterownik twój ma wiele parametrów do ustawiania jesli jestes troche "techniczna" mozesz sama popróbować lub zaprosić kogoś kumatego ,żeby popróbował ,poobserwował i wyciągał słuszne wnioski.Trzeba oczywiście palic od góry,wazne też jest jaki dom ogrzewasz i moc kociołka .Tu masz pomocny temat https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8315-sterownik-st-28-z-pid/ Jak widzisz jest troche zabawy.Kociołek z racji słabo rozbudowanego wymiennika słabo nadaje się do dmuchawy.dlatego jestem zwolennikiem miarkownika i sadze że z nim łatwiej byś sobie poradziła.Istnieje jeszcze obawa że masz za duży kocioł.Na miarkowniku rzeczywiście może dłużej dochodzic do temperatury( ok 1godz),ale powinien mniej palić ,czyściej ,dłużej na jednym zasypie Co do grzania co, to mozesz zmienic na pompy równoległe ,znajdziesz w instrukcji sterownika
  6. Jesli cię interesują te tematy to poczytaj tu http://czysteogrzewanie.pl/warsztat/bez-pradu-nie-znaczy-staroswiecko/ na tej stronie znajdziesz też wiele innych potrzebnych informacji.Wszystko jest wytłumaczone ,jak będziesz miała jakieś konkretne problemy to śmiało pytaj.
  7. Badziesz miał w instrukcji.Sa trzy kabelki zielony,albo żółto- zielony do uziemienia i dwa" prądowe" obojętnie jak.Czujnik temp.na rure wychodząca z kotła,zaizolować wełną czy steropianem,i do gniazka.
  8. Instalacją musisz się zająć,aby było bezpiecznie.Niestety takie czasy,że w temat musisz się sam "wgryżć",żeby wiedzieć co ,jak ,dlaczego.Żebyś nie został inwestorem(płaci niepotrzebnie kase i nie wie za co ).Jak bedziesz wiedział co i jak ma być zrobione,to wtedy dopiero do majstra.
  9. Kociołek musi być szczelny(drzwiczki czopuch,wyczystki) ,wkręc miarkownik z przodu ,rozpalaj od góry wtedy bęcie cie słuchał. Z wymiaru głebokości 52 cm wychodzi 18 kw, więc powinien wystarczyć. Taki sterownik ci wystarczy,jesli jest szansa na prace instalacji w grawitacji to powinno wyglądać tak http://www.tech-pol.pl/images/stories/images/instrukcja.pdf . Zrób zdjecia instalacji,przekroje ,jak podłączone jest naczynie wyrównawcze ,narysuj schemat najlepiej w dziale instalacje co.cwu Wyglądem zewnętrznym sie nie przejmuj to najmniejszy problem, pomalujesz sobie w wolnej chwili.
  10. kolega Juzef mnie uprzedził .Dziure przy kominie możesz zamurować.podaje ci link do częsci http://www.dozamet.pl/content/Cennik_KWD.pdf .Jak bys kupił jakiś prosty sterownik do pompki to jest z termometrem. Ten niepotrzebny zawór może się na chwile przydac do zamontowania miarkownika. Zainteresuj sie poważnie tą instalacją. Zastosuj się do rad Juzefa,a kociołek będzie służył długie lata.
  11. Co prawda nie mam kotła z podajnikiem.ale uważam że tu się mylisz shkiperfil .W przypadku montazu podajnika 'skrzynia"kotła traci na znaczeniu,a sercem kotła staje się palnik i to on musi być odpowiedniej mocy i możliwosci modulacji,szamot tu niewiele pomoże. Mamy obok dział o kotłach z podajnikami i tam najlepiej byłoby zapytac o opinie o tym zestawie.
  12. Zygu możesz zainteresować się miarkownikiem Boleckiego http://www.bolecki.pl/pl/oferta/19-elektroniczny_miarkownik_ciagu_mci
  13. Niestety to ta sama historia,jeśli masz w domu wilgoć to i przy 25C bedziesz odczuwac nieprzyjemne zimno.
  14. kazio u mnie to wygląda w ten sposób, sznur 50x50 przyklejony na jakiś klej dwuskładnikowy do metalu spisuje się świetnie,z poczatku ciężko było domknąć drzwiczki ,ale się ułożył.
  15. Sądze że ważna jest tu moc kotła,u mnie kocioł zmniejszony szamotem na tyle ,że klapka pg nigdy nie zamyka się całkowicie ,wygląda to tak jakby cały czas brakowało troche do osiągnięcia pełnej mocy i podawane jest powietrze.
  16. staran

    Problem Z Pleśnią

    jesli meble masz z cokołami,to zdemontuj jak się da ,mozna też ponawiercac ,a dziury wykończyć np czymś takim stosuje sie przy drzwiach łazienkowych.Wartało by jakoś sięgnąc i przemyć choćby Ace z chlorem,zanim weżmiesz się za to porzadnie,żeby do wiosny nie zarastało za bardzo.
  17. Według statystyk w polsce jest ponad 13mln gospodarstw z czego 51% opalanych paliwami stałymi czyli mamy grubo ponad 6 mln palaczy.Ilu trafi na wątki o czystym spalaniu ,może pare tysiecy.Reszta niestety kupuje kocioł i czyta w dtr:rozpal,dołóż do pełna,zamknij drzwiczki i włącz dmuchawe. Edukacja producentów i użytkowników to podstawa,certyfikaty uważam są wykorzystywane w celach czysto marketingowych.Najwięcej zła wyrządziło dodanie do kotłów zasypowych sterowników z dmuchawami,co dało pozory bezobsugowosci i łatwości w uzytkowaniu.Nikt na to nie reagował.Teraz "mleko sie rozłało"dostaniemy po d...pie(palacz i producent).Zakazy palenia będą wprowadzane to proces nieodwracalny popadały PGR,wielkie fabryki samochodów,huty,popadają i kotlarze.kwestia kilku lat.Próby zmian norm czy metody badań uważam za spóżnione,takie ostatnie podrygi.
  18. Proszę o wyprowadzenie mnie z błedu jeśli żle rozumuje.Moc kotła zależy od wielu czynników,ale czy biorąc kocioł np 17 kw i zabudowując mu ruszt do rozmiarów 14 kw nie poprawiamy w prosty sposób jego sprawności,mamy wtedy mniej palącego się węgla,a jednocześnie długą droge wymiany,oczywiście w rozsądnych proporcjach.To samo osiąga się chyba w DS zwężając przegrode.Czy to słuszne przemyślenia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.