Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Do Spalania Dymu?! - Wasze Opinie


odi69

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest czy zasłaniać ten ruszt pod blachą zmniejszającą komorę zasypową, tak jak na rysunku kol Ziolek 512 ,czy przed palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaslaniasz pod blacha zmniejszajaca komore zasypowa zeby ci rusztu wodnego nie wychladzalo i powietrze cale z popielnika ma isc w palnik a nie w zasyp.Dosc ciekawe rozwiazanie palnika i podawania powietrza jest na forum Muratora.Ekonomiczne spalanie paliw stalych.I chyba Dikij Petia to opracowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może to przy węglu, bo przy drewnie ruszt trzeba przykryć przed palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może to przy węglu, bo przy drewnie ruszt trzeba przykryć przed palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś opanował spalanie do perfekcji to za darmo nie chce się dzielić wiedzą,chce zarobić :lol:  :lol: 
A niech producenci myślą.Co za darmo im rozwiązania dawać. :lol:  :lol:

Palnik to nie wszystko.Jeszcze ruszt jest ważny.

 Ziolek512 paliłeś peletem w DS? Czy miałeś palnik peletowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziolek512 przegladaj od tylu i tylko rysunki nie pamietam dokladnir ale to gdzieś 5-6 stron od konca jak sie nie myle.Tylko pomyliłeś tematy.EKONOMICZNE SPALANIE PALIW STALYCH. 900 stron ma Ekonomiczne spalnie wegla kamiennego.To dwa rozne watki.Pierwszy o dolniakach drugi o gorniakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziolek512 paliłeś peletem w DS? Czy miałeś palnik peletowy?

Miałem zrobiony palnik na pellet

A co do pomysłów to mam np system informowania mnie czy muszę iść podkładać do pieca bo nie wyobrażam siebie latania co chwilę przy drewnie i sprawdzać czy jest jeszcze opał, a tak w kuchni mam sygnalizacjie że czas na podłożenie opału i idę otwieram sobie drzwiczki i nie ma co dymić bo jest żar a nie kłęby dymu w twarz przy DS. Można było by to i sprzedawać ale nie mam do tego głowy a i epoka zasypowców się kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie poradzić bez blachy zabudować od strony przegrody np cegłami szamotowymi na żądane wymiary komory zasypowej .Zrobić taki kanał wlotowy z płytek szamotowych i zostawić lukę przy ruszcie żeby go całego nie zakrywało a dało się w tym miejscu od dołu rusztu wygarnać jak coś wpadnie w palnik ,ja to testowałem i to działa na węglu .Parę stron wstecz to pokazywałem na fotach i opisałem.PP najlepiej podawać przez drzwiczki nad popielnikiem i minimalnie pod ruszt . :D

post-57460-0-48048200-1516573466_thumb.png

post-57460-0-96255300-1516573591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciąg był na kominie 8 m wys ,14x14  kanał spalinowy .PP podawałem nad ruszt czyli w ruszt pionowy i minimalnie pod ruszt  poziomy .Możliwe że miałeś gdzieś nieszczelności ,albo podawałes PP tylko pod ruszt poziomy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Palnik co zrobił Marcus312 to tylko działa jak się powietrze podaje przez opał czy przez drzwiczki zasypowe,ponieważ inaczej całe powietrze pujdzie w palnik i ominie opał.

Po części jest tak jak piszesz ,tylko ja pisałem cały czas i znowu piszę to samo że PP tzw powietrze pierwotne czy PG powietrze główne podaje przez ruszt pionowy czyli pierwsze drzwiczki nad popielnikiem a trochę w drzwiczki popielnika i jest to rodzaj PW własnie w to miejsce gdzie jest kawałek odsłoniętego rusztu . Jednocześnie kawałek odsłoniętego rusztu spełnia cudowną rolę jak się zatka palnik można wtedy pogrzebaczem podciagnać zapopielenie do siebie i palnik na nowo startuje .To jest dokładnie to co skonstruował również Dikij Petia już dawno temu ,własnie w ten sposób podawał powietrze .Tylko Petia udoskonalił palnikiem najpierw wirowym dwu komorowym potem jednokomorowym ,ale zaczynał na początku jak każdy z nas od zwykłej szamotki postawionej na skos  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.