Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a można ją w menu serwisowym zmienić?

jeśli nie wyłącz pogodówkę i ustaw ręcznie taką jakiej potrzebujesz a pogódowe sterowanie zostaw na okresy przejściowe, pod warunkiem że nie znajdziesz odpowiedniej krzywej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem czy można zmienić - wrodzone tchórzostwo przed tym, że można coś zepsuć. Jednak chyba można, ponieważ jest tam też opcja ustawienia zadanej na kotle, tylko w innym miejscu. Skoro jednak można ustawiać zadaną kotła, to raczej i tą też. Chcąc jednak podnieść zadaną na grzejniki to musiałbym najpierw podnieść zadaną na kotle ponieważ jest ustawiona na 55. Musiałbym zatem ustawić na co najmniej 60 i to i to, co też by skutkowało osiąganiem kotła z 70 lub więcej na dobijaniu a to już chyba dużo? Ustawienie zadanej na grzejniki wyżej niż zadanej na kotle chyba nie jest dobrym pomysłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się ustawić wyżej na kalafiory niż na kotle

według instrukcji temperatura kotła nie podlega regulacji przy pracy w oparciu o pogodówkę

mozesz ją ustawić ręcznie jeśli wyłączysz sterowanie pogodowe

skoro kocioł przeciąga mocno ponad zadaną to ma skopane parametry pracy 

nie wiem czy masz go puszczonego w automacie czy w dwustanie ale niezależnie od trybu to nie pracuje jak powinien

jeśli byłyby dobrze dobrane parametry to po osiągnieciu zadanej nie powinien przeciągnąć więcej niż 1-2stC a w automacie powinien się jej sztywno trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem użytkownikiem pieca Heitz eko 3, palnik retortowy brucera.

Ustawienia

5s podawania

54 s przerwa

nadmuch 45%

klapa na wentylatorze w połowie przysłonięta

palnik nie jest uszczelniony

temp pieca 65 st

temp zał. CO  55st.

Mam problem aby piec osiągnął zadaną temperaturę, przy załączonych pompach podłogówki, CO, 

Próbowałem nadmuch na 60% - ekogroszek ładnie się wypalał ale temp na piecu oscylowała w granicach 54-55.

Czy ktoś może mi wyjaśnić co zmienić żeby przy mrozach -10 , piec był wstanie dojść do zadanej temp.

Dom ocieplony.itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmniejszyć przerwę podawania o kilka sekund i obserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON120777 jeśli wyłączę pogodówkę i przejdę na sterowanie ręczne to wtedy tak samo będę musiał ustawiać przerwę , nadmuch oraz krzywą? Tylko to nic nie zmieni jeśli poustawiam wszystko tak samo. Czy to oznacza, że kocioł pracuje jeszcze z za dużą mocą skoro tak przeciąga po dobiciu? Nie wiem tylko czemu wyłącza się dopiero przy 59. Nigdzie o tym w instrukcji nie piszą czemu akurat wyłącza się 4 stopnie ponad zadaną.

 

Nie wiem o co chodzi z tym dwustanem i automatem więc nie umiem na to odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON120777 jeśli wyłączę pogodówkę i przejdę na sterowanie ręczne to wtedy tak samo będę musiał ustawiać przerwę , nadmuch oraz krzywą? Tylko to nic nie zmieni jeśli poustawiam wszystko tak samo. Czy to oznacza, że kocioł pracuje jeszcze z za dużą mocą skoro tak przeciąga po dobiciu? Nie wiem tylko czemu wyłącza się dopiero przy 59. Nigdzie o tym w instrukcji nie piszą czemu akurat wyłącza się 4 stopnie ponad zadaną.

 

Nie wiem o co chodzi z tym dwustanem i automatem więc nie umiem na to odpowiedzieć.

jak wyłączysz pogodówkę to ustawisz temperaturę na kotle jaką chcesz i na instalacje też ustawisz jaką chcesz w ustawieniach zaworu mieszającego i tyle.

kocioł będzie pilnował zadanej i regulował temperaturę wody za zaworem i tyle 

nie będziesz ustawiał krzywej a jedynie temperature za zaworem a PID jeśli pracujesz w automacie będzie dbał o spalanie i temperaturę kotła

skoro kocioł przeciaga znaczy że ma mocy za dużochyba że ma tak ustawione w automacie aby przegrzac i się odstawić, niektóre stery tak maja

 

Witam

Jestem użytkownikiem pieca Heitz eko 3, palnik retortowy brucera.

Ustawienia

5s podawania

54 s przerwa

nadmuch 45%

klapa na wentylatorze w połowie przysłonięta

palnik nie jest uszczelniony

temp pieca 65 st

temp zał. CO  55st.

Mam problem aby piec osiągnął zadaną temperaturę, przy załączonych pompach podłogówki, CO, 

Próbowałem nadmuch na 60% - ekogroszek ładnie się wypalał ale temp na piecu oscylowała w granicach 54-55.

Czy ktoś może mi wyjaśnić co zmienić żeby przy mrozach -10 , piec był wstanie dojść do zadanej temp.

Dom ocieplony.itp.

nie osiąga zadanej ponieważ zimne powietrze wylatujące z palnika nieszczelnościami wychładza komore spalania

uszczelnij palnik to twoje problemy znikną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem co prawda tych opcji, ale w instrukcji obsługi w opcjach serwisowych pod P1 można ustawić minimalną temperaturę kotła - obecnie jest fabryczne 55 stopni, pod P18 można za to ustawić między innymi temperaturę minimalną obiegu ( obecnie 20 stopni ) i maksymalną obiegu ( obecnie 50 stopni ) Obie wartości są domyślne. Tylko czy zmiana temperatury kotła na np 60, a pozostałych odpowiednio na 40 i np 70 coś zmieni? Kocioł wtedy pewnie też będzie przeciągał tylko przy innych temperaturach.

 

Obecnie PID mam wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz a może wystarczy zmienić maksymalną temperaturę obiegu nie ruszając nic i nie wyłączając pogodówki 

to ona może nie pozwalać puścić wiecej na układ 

jesli dobrze pamiętam to pisałeś właśnie coś o 50st ale może mnie pamięć zawodzić bo pisze w kilku wątkach i jest co pamiętac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tyle pisałem - 50 stopni. Tylko druga sprawa. Kocioł jest fabrycznie ustawiony na 55 stopni więc najpierw przestawić kocioł na 60 czy 65 a wodę w obiegu na 55 lub 60? Czy może zrównać te temperatury i ustawić np 60 na kotle i na obiegu? Też się właśnie zastanawiam nad tym, czy nie wystarczyłoby przestawić tylko tych opcji i może byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zrównać najpierw a potem jesli będzie potrzeba podnieść obie do poziomu który zapewni komfort w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Pokombinuję z tymi ustawieniami, tylko teraz jak na złość mróz zelżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozwolę się przedstawić. Mam na imię Mirek mieszkam w domku dwurodzinnym ok.200m. Posiadam instalację grzewczą trochę na mój gust skomplikowaną a to z racji częstych modernizacji domu. Otóż instalacja składa się z pieca na eko-groszek od Stefaniaka z Pleszewa ze sterownikiem ST-37 f-my Tech oraz pieca gazowego Beretta włączonego w instalację za pomocą wymiennika. Piec po ubiegłym sezonie po naprawie tzn. wymiana ślimaka podajnika i gruntowne czyszczenie. Doczytałem w wątku, że kielich powinien być uszczelniony czego przedtem nie było i czy warto to zrobić? Ponadto jak co roku borykam się z ustawieniami a to z racji stale zmieniających się dostawców i zapewne z tej racji,że piec ma już 10 lat i ślimak był mocno starty. Po ostatnich mrozach włączyłem do pracy w/w piec na groszek i za nic nie chciał dobić do zadanej temperatury. Zadałem 65oC  a on bujał się w granicach 40 - 43 i nic wyżej. Zauważyłem nie spalony węgiel w popielniku i oczywiście duuuże spieki.Komin zimny. Po znalezieniu tego forum i przestudiowaniu każdej wypowiedzi zszedłem do kotłowni i zacząłem kombinować. Początkowo miałem ustawione czasy 13/70  dmuchawa 10bieg(tak ma ST-37) . Zmniejszyłem na 7/40 dmuchawa na 6bieg , bujał się chyba 2 godz. i  temp. bez zmian. Po powrocie na 15/70 temperatura zaczęła baaaardzo powoli rosnąć i dzisiaj rano była już 58oC przy zadanej 60. Teraz zacząłem z powrotem kombinować z krótkimi czasami. Czy idę w dobrym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po godzinie włączył się alarm, że temperatura nie rośnie (bo jak widać po poprzedniej zmianie czasów też nie rosła a alarm mam ustawiony na 3 godz.). Zauważyłem, że nie dopala się węgiel i ląduje w popielniku.Podniosłem czasy do 10/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reguluj jeden parametr

jak na ustawieniach 5/25 nie dochodził do zadanej i był niedopał to wystarczy podnosić stopniowo moc nadmuchu

zmieniając wszystko nigdy nie trafisz w dobre nastawy chyba że zupełnym przypadkiem

zapisuj co zmieniasz i notuj efekty tych zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem użytkownikiem pieca Heitz eko 3, palnik retortowy brucera.

Ustawienia

5s podawania

54 s przerwa

nadmuch 45%

klapa na wentylatorze w połowie przysłonięta

palnik nie jest uszczelniony

temp pieca 65 st

temp zał. CO  55st.

Mam problem aby piec osiągnął zadaną temperaturę, przy załączonych pompach podłogówki, CO, 

Próbowałem nadmuch na 60% - ekogroszek ładnie się wypalał ale temp na piecu oscylowała w granicach 54-55.

Czy ktoś może mi wyjaśnić co zmienić żeby przy mrozach -10 , piec był wstanie dojść do zadanej temp.

Dom ocieplony.itp.

Dzięki za radę, obniżyłem czas do 45s podawania i faktycznie lepiej dochodzi do zadanej temp. Nie pozostaje długo w nadzorze max do około 68st. 

Ale zaczął mi się lekko sklejać nie dokońca spalony ekogroszek. Wiem że ciężko uzyskać popiół papierosowy, ale czy wina może leżeć w zbyt dużym nadmuchu? (zwiększyłem do 55%), wentylator 50% przymknięty.

Czy jest szansa to jeszcze nadmuchem i wentylatorem podregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca spalony węgiel to za krótki czas jaki spedza na palniku

wydłużaj przerwę podawania

jak obniżysz nadmuch problem będzie jeszcze większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie osiąga zadanej a jest niedopał to podnoś nadmuch. nie pytaj o wartości bo to nie ma sensu

zanotuj swoje obecne ustawienia- co się przy nich dzieje i koryguj jednym parametrem każdorazowo nie więcej niż powiedzmy 5% wartości wyjściowej

potem obserwacja i kolejna korekta

wrzuć zdjęcie palnika to ocenimy czy wymaga uszczelnienia, niektóre sa uszczelniane sznurem fabrycznie a inne trzeba pociągnąć silikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu poniżej przedstawiam zawartość mojego popielnika "po nocy". Jak widać sporo jest niedopalonego i wyrzuconego węgla. Przerwę mam ustawioną na 35 min. i chyba trzeba będzie ją zwiększyć.

 

post-66430-0-25500000-1452244954_thumb.jpg  post-66430-0-52332800-1452244954_thumb.jpg

 

I jeszcze jedno pytanie: w sterowniku mam funkcje "stała pompa CO"(mam ją włączoną) - rozumiem, że przy CO i CWU pompa pracuje stale bądź naprzemiennie z pompą CWU (w zależności ,który obieg jest podgrzewany). Ja korzystam z pieca tylko do grzania CO i czy jest lub będzie jakaś różnica przy wł. i wył. tej funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.