Skocz do zawartości

Kordjano

Stały forumowicz
  • Postów

    3439
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    51

Treść opublikowana przez Kordjano

  1. Ja już wiele razy pisałem Ups sterownik regulator temperatury i pompka i to pilnuje by woda nie zamarzła , nie chodzi to stale tylko jak woda się przechłodzi w pompie ,spadnie do 10 st . Gdyby to zawiodło to pozostają tylko zawory anty . Zaletą tego sterownika jest jeszcze alarm dźwiękowy niskiej temperatury.
  2. Jest tam jakaś pompka czy to grawitacyjnie chodzi? Grzejniki nie zapowietrzyły sie? wody nie trzeba dopuscić ?
  3. Z peleciakiem trochu wygodniej , z pozycji laptopa zmienisz źródło ciepła .
  4. No dokładnie , jak coś padnie to nie trzeba się spieszyć z wymianą , no i grzejesz tym czym w danym momencie wychodzi taniej .
  5. Nie interesowało mnie grzanie tylko pompą , chciałem budżetową pompę do okresów przejściowych , a T-cap by zapewne wydał . @sambor41ST
  6. No nic ja już zakończyłem testy , odpaliłem kocioł . W sumie wszystko jasne COP 2 mnie nie interesuje , a przy minus 15 potrzebuje z 7 do 8 kw mocy . Pompa chodziła ciągle z mocą w porywach do 6kw biorąc 2,6 kw spręzarka 76- 78 hrc no i powoli zaczęło się wychładzać w chacie .
  7. Od czterech godzin mój panas 7kw mono generacji j walczy . Obecnie minus 15 cop spadło do 2,2 produkcja spadła do 5.8 kw jeszcze się nie zdecydował wspomóc grzałką ale czuje że już tuż to nastąpi . zasilanie idzie na grzejniki 41st ,na razie w domu na parterze i piętrze cieplutko ,na poddaszu spada temperatura o jedną dziesiątą stopnia co 2 godziny .
  8. No nie wiem co ,zależy jak tam masz poustawiane , albo histereza kotła albo histereza termostatu pokojowego .
  9. Szkoda że wcześniej nie poddałeś tematu , jest -18 za oknem a ja przeleciałem noc na pellecie . A był by to prawdziwy test , nic odżałuję te kwh spiszę podlicznik i włączę pompę . Na marginesie ,otworzyłem okno by wpuścić trochu świeżego powietrza i szybko zamknąłem ,smród jak cholera taki węglowy .
  10. A dla czego grzejniki miały by parzyć ? Nie masz mieszacza? Jaki sterownik obsługuje to wszystko? Jakiś termostat pokojowy widnieje u Kolegi ? Ty jako użytkownik powinieneś zapoznać się z instrukcją sterownika , w tych nowożytnych jest mnóstwo parametrów do wyboru dotyczących choćby pracy pomp mieszacza .
  11. Mógł sobie tak zrobić żeby się samo pilnowało , w ostateczności jaki jest problem wodę spuścić z pompy? u mnie to kilka minut ,kilka litrów w pompie i rurach ,chyba że tak zrobione że trzeba z całej instalacji spuszczać .
  12. Kup se taką jak ja mam ,działa jak należy .
  13. To jest najlepsze , testowałeś przy minus 30 ?
  14. PP do 32 jest ok ale powyżej jest spory przeskok cenowy jeśli chodzi o kształtki . Nie był bym tego taki pewien ☺️
  15. Oprócz tego że są niedopałki to jeszcze spieki , ciężko będzie z tym pelletem dojść do ładu . Jak są spieki to trzeba mocniej i częściej bęłtać złoże , intensywność i czas obrotu komory bym próbował zwiększyć . Kaloryczność raczej w górę nie w dół by mniej podawało , jak masz 5.4 proponuje 5.8 . Wydłuż czyszczenie w cyklu wygaszanie by te spieki wyleciały przed ponownym rozpalaniem . Czas cyklu praca możesz zrobić próbę na 40 a nawet 50s jak nic nie pomoże , ale nie zmieniaj wszystkiego na raz . najpierw zwieksz kaloryczność intensywnosć czyszczenia ,
  16. A zastanawiałeś się ile pralka automatyczna weżnie prądu w skali roku? nie wspomnę ile razy się popsuje w ciągu 60lat . Hmm może by tak w misce zacząć prać ,grawitacyjnie 🙂
  17. Tam ma być stałotemperaturowy , ponoć.
  18. Niewiele więcej to pojęcie względne 😊
  19. Działało kiedyś , bo teraz już są 3 pompki ,bufora ,mieszacza i cwu , ale ten elektrozawór nadal działa jest zamiast zwrotnego otwiera się wraz ze startem pompki cwu .
  20. No dokładnie tak to nie będzie , bo musiała by być ta pompa cwu ,jak dasz ten elektrozawór powrót z zasobnika musi iść do niebieskiej kreski przed zawór temperaturowy .
  21. Jak to działało na tej zasadzie że najpierw szło przez węzownice i dalej na co to nic nie zrobisz ,musisz to rozdzielić .
  22. Nie wiem nie widząc tego jak tam jest z tymi podejściami , ile tych pompek byś chciał ,czy mieszacz planujesz na grzejnik. Ale jest opcja ładowania zasobnika pompą kotłową , a zawór elektromagnetyczny taki bezprądowo zamknięty podpinasz jako pompę cwu i on otwiera przepływ przez wężownice zasobnika .
  23. Co masz na myśli pisząc pompę pod ciepłą wodę ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.