Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Zaleta Vide Net? Przed chwilą zerknąłem sobie na wykres i się okazało, że od pół godziny piec bezskutecznie próbuje się rozpalić. Zorientowałem się, że brakło peletu. Jakby nie Vide Net, to później poinformował by mnie o tym Vide Room, który w przypadku alarmu (a taki pojawiłby się po pięciu nieudanych próbach rozpalenia) zaczyna migać. No i przyszedłby mi mail z alertem. Bez tych "zabawek dla dużych dzieci" pewnie zorientowałbym się dopiero jutro rano, jakby żona marudziła, że w domu zimno i zimna woda w kranie.

Jak już zszedłem do kotłowni dosypać peletu, to przy okazji sprawdziłem, że nadmuch min mam 20%, wyczyściłem palnik z resztek żaru i zobaczyłem sobie ten mój odczyt foto. Dziwne...

Odczyt foto przy pauzie w ciemności:



Odczyt foto przy rozpalaniu:


Zgłaszać to do serwisu? Jak wy macie?

Tak na rozluźnienie film instruktarzowy pt. "Czyszczenie palnika Fireblast dla początkujących":
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej dziwi, że przy zgaszonym swietle w kotłowni pokazywało 5-6, a przy włączonym świetle ale zasypanym peletem palniku (rozpalanie) pokazywał 1-2. Już myślałem, że tam jakoś światło dochodzi przez rurę z podajnika, bo ona jest trochę przezroczysta. Ale jak widać nie. Dziwne...

A inni jak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszać to do serwisu? Jak wy macie?

 

 

Podczas pierwszego odpalenia kotła, serwisant mówił że to normalne. Chyba że tak powiedział dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nic takiego się nie dzieje. Jak kocioł jest wygaszony pokazuje 0

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skacze 3-5. Teraz sprawdzałem. 

A w czym to ma lub może przeszkadzać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na takie pytanie powinna zawierać się w instrukcji. Wtedy nie byłoby całego tego pisania.

Zaczęło się od tego, że zapytałem od czego zależy długość wygaszania. W odpowiedzi mrekzo napisał, że wygaszanie kończy się, jak czujnik foto pokazuje zero. Ja odpisałem, że w takim razie u mnie wygaszanie nigdy by się nie kończyło.

Tak ciężko napisać w instrukcji, że wygaszanie rozpoczyna się po przekroczeniu o 5 stopni temperatury zadanej kotła, a kończy, gdy czujnik foto wskaże wartość poniżej 10? To pierwsze wiemy, bo sami doszliśmy do tego po obserwacji. To drugie to przypuszczenia. Ani jednego, ani drugiego nie ma w instrukcji. Tak samo, jak nie ma tego, kiedy rozpalanie zamienia się w rozżarzanie, a kiedy rozżarzanie w modulację.

 

Inna rzecz to na chłopski rozum jak w całkowitej ciemności czujnik foto może pokazywać jakąś wartość? Tak, jak napisał Sambor: musiałby działać na podczerwień. I co? Znowu mam dzwonić do Tekli i pytać czy mam zrypany czujnik i za chwilę zaczną się z tego powodu jakieś szopki w stylu niekończące się wygaszanie albo niekończące się rozpalanie? Póki co nic złego się nie dzieje, ale warto by wiedzieć, czy to pierwszy sygnał, że za chwilę się coś zacznie dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...powiedział producent peletu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne czyszczenie działa tylko w momencie rozpalania. Jak robią się Tobie za duże spieki zmniejsz liczbę godzin pracy palnika. To może trochę będzie wkurzało bo często palnik będzie przerywał pracę, ale wtedy ten pierścień czyszczący powinien sobie z tym poradzić.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez robert004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka na temat ochrony powrotu w Tekli ze sterownikiem Estymy. Nie chce mi się pisać dwa razy, więc wklejam linka:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23402-sterownik-estyma-igneo-slim-opinie-problemy-lista-życzeń-i-co-jest-dobre/?p=297683

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz z rzędu tylko wkleję linka z moim postem w innym temacie, bo znowu mi się nie chce pisać dwa razy.

Post #762:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18782-multifun-sas-slim-29-kw-na-pellet/?p=298347

 

Tym razem opisałem moje wrażenia odnośnie zmiany trybu pracy palnika z fuzzy logic na pracę skokową.

Parę osób pisało mi tutaj, że fuzzy logic mi nie działa, bo mam spiepszoną instalację. Jak w takim razie wytłumaczyć to, że przy trybie pracy skokowej kociol ładnie i długo pracuje mi przy niskiej mocy na wysokich temperaturach i jakbym nie miał ustawionej maksymalnej pracy palnika na 4 godziny, to by gasł tylko w nocy?

 

W załączniku dwa dni obok siebie. Z lewej praca skokowa, z prawej fuzzy logic.

post-69617-0-65885600-1487340812_thumb.png

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba u siebie potestuje ta pracę skokowa bo wy u mnie też jest czasami problem z utrzymaniem temp zadanej, piec nie zdąży zejść z moca

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko prawdopodobnie będziesz musiał zmienić czas podawania, żeby sobie to dobrze wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak liczę się z tym potestujemy

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi po przejściu na tryb skokowy musiałeś zwiększyć czy zmniejszyć podawanie? U mnie na sameym OP nawet 30% 3kw to za dużo hehe. Jutro potestuje z grzejnikami.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to ja u mnie nie zmieniałem podawania, bo miałem w miarę trafione przedtem.

Natomiast przy skokowej mamy większą "informację" o tym, jak z tą mocą trafić.

Widząc na wykresie, że palnik długo się "męczy" na mocy 100% można chyba wywnioskować, że pracuje ze zbyt małą mocą (jest za krótki czas podawania). Z kolei widząc, że mimo pracy na mocy 30% i tak z łatwością dochodzi do wygaszania można chyba wywnioskować, że pracuje ze zbyt dużą mocą (jest za długi czas podawania).

Teraz mam nową dostawę peletu i po zrobieniu testu paliwa, okazało się, że leci go aż o 5 kg więcej na godzinę, niż poprzedni. No i trzeba było od nowa wyregulować czas podawania. Przy fuzzy logic robiło się to - przynajmniej u mnie - trochę na ślepo. Bo nie było za bardzo reguły kiedy schodził z tą mocą, a kiedy nie. Tutaj sprawa jest bardziej klarowna: dojdzie do temperatury zadanej minus 4 stopnie, to przełącza się na moc 30%; spadnie do temperatury zadanej minus 5 stopni, to wraca do mocy 100%. Najlepiej więc, jak pracuje w okolicach temperatury zadanej przy mocy 30%. Wtedy i smolić nie będzie, a i powrót raczej ciepły.

 

 

na sameym OP

 

Na czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewaniu podłogowym,

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilna sprawa, zapalarka chyba nie rziala. Kupiłem zły pelet i tak palulem, palnik się zapychal spiekami, ale czyscilem i rozpalalem ponownie. Dzisia po wyczuszczeniu pięć nie odpalił. Podajnik podake, ma wyświetlaczu pojawoa się napis rozpalanoe, słychać proces jakbu się grzałka wlaczala ale nic, zaraz czysxvzenie i ponowne podawanie. Czy hrzalka mogła die zapchac, zalepic, gdzie ona się znakduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.