Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Kotła Dolnego Spalania Kalvis K-2-16 Czy Może Inne


Tolderr

Rekomendowane odpowiedzi

dużo forumowiczów pisze że większość producentów którzy produkują dolniaki robią to niudolnie źle wykonane , może ktoś poda firmy warte uwagi które mają pojęcie i doświadczenie w produkcji pieca DS . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na tego producenta podawałem w różnych tematach,być może nie zwróciłeś uwagi.

Wyglądają ciekawie i rzec by można mają wszystko co DS powinien mieć.

 

 

http://www.mpm-kotly.pl/kociol-mpm-dolne-spalanie-ds.html

 

Uważam,że najlepiej pojechać w okolice Przemyśla osobiście,zobaczyć,porozmawiać i w śród miejscowych wysondować opinie o tych kotłach.

Jak do tej pory nikt się na forum z tym kotłem nie pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunek - wzorowy węgiel do DS-a i automat samoróba do rusztowania... ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na tego producenta podawałem w różnych tematach,być może nie zwróciłeś uwagi.

Wyglądają ciekawie i rzec by można mają wszystko co DS powinien mieć.

 

 

http://www.mpm-kotly.pl/kociol-mpm-dolne-spalanie-ds.html

 

Uważam,że najlepiej pojechać w okolice Przemyśla osobiście,zobaczyć,porozmawiać i w śród miejscowych wysondować opinie o tych kotłach.

Jak do tej pory nikt się na forum z tym kotłem nie pojawił.

Taa stałopalność 2 dni -chyba jak się 4 razy dołoży (bzzdura totalna i dodam,że nie odbierają telefonów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa stałopalność 2 dni -chyba jak się 4 razy dołoży (bzzdura totalna i dodam,że nie odbierają telefonów)

 

Do mnie masz pretensje?

To mój wymysł?

Dzwoniłem w przeciągu kilku m-cy do nich 2x i za każdym razem odebrali.

Któryś z kolegów z tego forum(nie pamiętam tematu) był u nich w zakładzie,oglądał tego dolniaka z bliska i miał podjąć decyzję o zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi..czy potrzebujesz go na już.?.. bo jeśli nie to do wyboru do koloru -p2ar..... :)  Odległe terminy....Bo chyba  z terminami to nic się nie zmieniło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja koledze polecę HEF-a tylko w wersji tradycyjnej nie w wersji "Start"  nie chcę nikomu sugerować, ale cena też się liczy HEF-a jak się poszuka do typowego domu to można go kupić za ok 3000 zł + szamot za ok 100 zł ze stelażem. Moim zdaniem kotły zasypowe za 5 koła w górę to lekka przesada bo dołożymy jeszcze trochę i jest podajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony

 

Mam nadzieję,że ten przytyk nie jest skierowany do mnie? :)

Ten konkretny model kotła najpierw był w Twoim temacie jako ciekawostka.

 Teraz zaproponowałem,właśnie ze względu na przyzwoitą konstrukcję i rozsądną cenę: 12-14kW kosztuje 3.100 PLN brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spieszy mi sie bo kocioł montowany będzie na wiosnę co do kasy jak ma być coś lepszego to wolę dopłacić , najbardziej boje sie kupić piec dolnego spalania który ma to tylko w nazwie czyli wyprodukowany został przez firmę która nie miała z tym dość dużego doświadczenia , ale chciała mieć w swojej ofercie dolniaka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kol. grabpa58.

   No skąd. Taka właśnie powinna być cena przyzwoitego DS-a. Ale nie brak i na tym forum takich co wmawiają, że musi być drożej bo dolniak jest droższy w produkcji. Może i droższy o stówę, czy dwie ale nie o 2K... Ja swego DS-a do drewna kupiłem też za 3100 i z tego co widzę po wpisach kolegów z Kalvisami to raczej ja mam merca...  ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Sony widzisz, jeśli ktoś ma chociaż blade pojęcie o ślusarce to wie, że nie ma szans aby wyprodukować kocioł w powiedzmy jednoosobowym warsztacie w cenie takiej jak oferują większe firmy.  Dodatkowo argument, że materiału na dolniaka idzie więcej też do mnie specjalnie nie przemawia, bo na takiego miałowca pleszewskiego też idzie sporo np 38Kw, a nie kosztuje 5 koła a kocioł na moją chałpę waży 500 Kg (miałowiec), a mój HEF 24Kw waży 250 Kg. Podobnie argument o blasze kotłowej mocno marketingowy co było już omawiane nie raz i w dodatku trzeba mieć osobne uprawnienia do spawania takiego materiału co dodatkowo podraża koszty produkcji.

 

Sony piszesz o Hamechu kocioł prezentuje się bardzo fajnie, ale firma z jakiegoś powodu zaprzestała produkcji, pisałeś, że nie zajmują się taką drobnicą bo robią przemysłowe kotłownie także jak zwykle prawda leży gdzieś po środku skoro to taki dobry produkt do powinien iść jak ciepłe buły szczególnie u Was bo przypuszczam, że większość osób pali drewnem.

 

Ja ciągle uważam z uporem, że za eliminację kotłów dolnego spalania tych stricte dolnego spalania bez szczeliny na gorze winne jest wydobycie węgla o parametrach, które nie nadają się do bezproblemowego spalania (zawieszanie, spieki, zapopielenie)

 

Prawda jest taka, że kocioł dolnego spalania to był/jest swego czasu substytutem kotła automatycznego czytaj można było palić np przez tydzień bez wygaszania, w momencie gdy na rynek weszły kotły podajnikowe pomału traci rację bytu szczególnie, że kotły z palnikami nowej generacji (brucery, ekonergia) radzą sobie z opałem, który jest tańszy niż odpowiedni węgiel do dolniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Absolutnie to samo myślę o kosztach. Podstawą rezygnacji z zakupu DS-ów przez większość ludzi jest świadomość a właściwie kompletny jej brak i robienie tego co inni albo tego co robiło się od zawsze. Ja już nawet nie mam ochoty w rozmowach ze znajomymi mówić o zaletach takich kotłów a już o paleniu od góry w GS-ach to nawet lepiej nie wspominać, bo łatka oszołoma przykleja się do człowieka po 1 minucie rozmowy... Moi sąsiedzi zużywają na sezon średni prawie dwa razy tyle opału co ja i patrzą na moją posesję z podejrzliwością, dlaczego nie ma na niej stert drewna i na składzie z węglem też mnie nie widują ale jak wspomnę o oszczędności kotła to tylko uśmiechy na twarzach i pokpiwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony po prostu czerpiesz energię z tajnej bazy pod wulkanem....

Ja ostatnio byłem u znajomego, wchodzę do niego i pytam(dobry znajomy i się nie obraza),co tu tak śmierdzi... i co się okazało?

Komin przesiąkł, wykwity, plamy i smród... ale jego styl palenia to 37C na kotle, mokre drewno,i dmuchawa.. czyli zdał celująco egzamin na najgorszy zestaw "ustawień" do drewna... dałem mu "delikatnie" do zrozumienia co robi źle... czyli wszystko.... mam nadzieje ze się zastosuje bo szkoda chłopa i jego komina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosty dolniak w niezłej cenie. Szkoda, że brak podanych jakichkolwiek parametrów takich jak wymiary, pojemności, waga itd. Z tego co widzę, brak krótkiego obiegu i powietrza dopalającego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze,co rzuciło się w oczy to szer. kanału za 1 wymiennikiem.

Jeśli schemat zachowuje jakieś przyzwoite proporcje to  kanał jest 3x za szer.

Prześwit między rusztem a przegrodą zbyt wysoki.

Bez przeróbek i usprawnień z doprowadzeniem pow. dopalającego,dokładaniem szamotu metodą prób i błędów się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka cena...

Pytanie brzmi czy po przeróbkach to wszystko zadziała...?.....

..... ale cena czyni cuda...

Ja jestem z tych co woli dołożyć i nie mieć bubla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze,co rzuciło się w oczy to szer. kanału za 1 wymiennikiem.

Jeśli schemat zachowuje jakieś przyzwoite proporcje to  kanał jest 3x za szer.

Prześwit między rusztem a przegrodą zbyt wysoki.

Bez przeróbek i usprawnień z doprowadzeniem pow. dopalającego,dokładaniem szamotu metodą prób i błędów się nie obejdzie.

Myślę, że to tylko ogólny schemat - zwróć uwagę, ze na rysunku przedstawiającym przekrój proporcje są zupełnie inne (szczegóły budowy zapewne w dużej mierze zależą od mocy konkretnego egzemplarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.