Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kocioł to skp 3 D 25kw  układ otwarty ,

na piecu jest zawór bezpieczeństwa , na strychu naczynko wyrównawcze z odpowietrznikiem 

przejrzałem ten pdf ale prawde mówiąc ten rysunek nie wiele mi mówi widzę że pompa jest w innym miejscu 

 

 

jest mozliwość  że jest żle zrobiona instalacja ? no tego to już chyba nie zniosę załączyłem  w wczesniejszym poście linka do zdjęcia tak to u mnie wyglądaa

 

po tych kilku dniach pracy wydaje mi się że dojdę z nim do ładu tylko tak jak pisałem nie widzę sposobu na wymieszanie moim zaworem 3d wyjscia na podłogówkę zeby miało koło 30 st nie obnizając całego wylotu za mieszaczem a tak o ciepłej wodzie mogę zapomnieć bo miała isc z pompy co , dlatego  pomysł dodania  pompy na cwu przed 3D 

 

a jakie niebezpieczeństwo moze nieść za sobą taki montaż 3 D ?

 

dzięki za interwencję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie bardzo wiem po czym to wywnioskowałeś i dlatego nie widzę błedu ,patrząc na te rysunki to tam chyba jest tam tak że rura nie tylko dochodzi do naczynka ale tworzy obieg przez nie i w nim krązy   u mnie dochodzi od dołu ,na boku naczynko ma przelew do kanalizacji a na górze odpowietrznik - o to chodzi ?

 

 

 

jeśli można to proszę bardziej łopatologicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podłączenie spełnia tylko zadanie rury wzbiorczej RW,(stosowane dawniej w układach grawitacyjnych).Tobie brakuje rury bezpieczeństwa RB która wychodzi z góry kotła i ma być podłączona z górną częścią naczynia wzbiorczego.Na pewnym odcinku rura RB może spełniać zadanie rury RW.

Ma to być zrobione zgodnie z normą ,którą ci podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma rury bezpieczeństwa która wychodzi bezpośrednio z górnej części kotła i połączona jest z górną częścią naczynia wzbiorczego -to efekty mogą być takie:

https://www.google.pl/search?q=wybuchy+kotlow&biw=1280&bih=898&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=_8f-VKO2DOX4ywPFq4KYCA&ved=0CAYQ_AUoATgK&dpr=1#imgdii=_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj henryku  zasiałeś ziarenko !ale nie widzę żadnych niepokojących objawów  w sensie niezrozumiałego wzrostu temperatury  raczej z tym trudno i bardziej na tym polegał problem że ciężko było ją złapać  a jak się zdarzyła to problem polega  na jej ujarzmieniu w sensie docelowej na podłogówkę którą  chciało by się mieć około 30-35 stopni dla komfortu ,  a przy zadanej 55 powrót powiedzmy 45 więc  jak zmieszać i z czym żeby mieć 30 na podłodze 

 

a sytuacja  którą przytoczyłeś to chyba dosłownie ewenement przynajmniej tak mi się wydaje ,bo skoro do tej pory nie było  wzrostu temperatury który mógłby spowodować przywołane przez Ciebie  skutki to nie bardzo wiem jakie czynniki miały by się zejść  do kupy żeby owe zdarzenie miało miejsce 

 

tak jak pisałem proszę o łopatologiczne wyjaśnienia nie tylko normy   , mniemam że technik instalacji jest co najmniej wiele  hydraulik owszem starszej daty ale nie aż tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór zamontowany jest że tak powiem na górze pieca w  firmowym miejscu czy 1.5 bar to  nie wiem  sprawdzę jutro ,wzrost cisnienia delikatny zaobserwowałem na manometrze .ale symboliczny i  jest że tak powiem na stałym poziomie, aż się nie chce wierzyć że człowiek z 30 letnim doświadczeniem taką lipe by odwalił ,

 

 

a już byłem w ogródku i witałem się z gąską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór bezpieczeństwa ma 2,5 bar

 

z rurą w pionie będzie straszny kłopot nawet gdybym przeniósł naczynko trzeba ją 3 razy łamać kolanem

 

podejrzewam że wychwyciliście najważniejszy problem mojej instalacji ale jeśli można przeczytajcie jeszcze raz mój post z linkiem do wyglądu instalacji i pytania odnośnie temperatury podłogówki i montażu pompy do cwu przed 3 D z uwagi na niską wyjściową  itp  

 

dzięki pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną Twojego problemu z regulacją temperatury podłogówki jest nieprawidłowo podłączony zawór termostatyczny.

Wodę do podmieszania powinien czerpać z powrotu samej podłogówki a nie z wspólnego powrotu grzejników, zasobnika oraz podłogówki

 

Zaworów 3d nie podłącza się szeregowo powinny być równolegle 

 

O pompie ładującej zasobnik i prawidłowym podłączeniu naczynia już wiesz ale pozostaje jeszcze kwestia ochrony powrotu kotła której obecnie nie posiadasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majschi możesz mieć rację z tym zaworem   ale przy założeniu że powrót podłogówki jest chłodniejszy od powrotu z grzejników bo przecież zasilam oba rozdzielacze taką samą temperaturą ( bo mieszacz 3 D jest jako pierwszy) chyba trzeba by było spróbować zmierzyć temp tych powrotów 

 

mógłbyś na mój rysunek nanieść zmiany naprawcze żeby jakoś doprowadzić tą instalacje do jako takiego porządku ?

 

odnośnie pompy do cwu to się jeszcze zastanawiam bo mam dwa pomysły 

 

1. wstawiam przed 3d  i zasilam cwu- i tutaj mam kontrolę nad temp i w razie potrzeby piec podgrzewa 

2. przenoszę pompę CO przed 3 D i dzięki temu mam na zasileniu grzejników i zasobnika  niezmieszane czyli takie jakie mam na piecu np55 więc na wodę myślę wystarczy a na grzejnikach pilnują głowice czyli wtedy mieszam tylko wyjście podłogówki ------a w tym rozwiązaniu pomka CO chodzi cały czas czyli pewnie trochę lipa a co najmniej nieekonomicznie 

 

z tym podłączeniem naczynka to jest kłopot nie ma możliwość w pionie (komin  jest bliżej rynny jak kalenicy i jest poddasze )a zrobić ją 5 m w pionie i 5 w poziomie żeby dojść do naczynka może okazać się skuteczne tylko w teorii więc czy jest sens tak robić ???

 

z tą ochroną kotła to dupy dałem bo myślałem że ten 3d jak miesza to coś tam idzie a on tylko pobiera z powrotu a nie go dogrzewa

 

 

aha czy ten sterownik st 40 nie powinien gasić wyświetlacza bo u mnie tylko mignie co jakiś czas jakby się pobudzał i świeci jasno cały czas ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moim zdaniem kotłownie trzeba zrobić na nowo ponieważ wszystkie próby usprawnienia tego co jest będzie prowizorką.

 

Schematów kotłowni z podłogówką, grzejnikami i zasobnikiem na forum trochę jest więc proponuje zapoznać się z nimi zanim zaprosisz kolejnego instalatora na przeróbki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.