Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie chcę być żle zrozumiany więc na wstępie podziękuję za poświęcony czas i uwagi

 

 teraz udam się  w bezkres internetu w poszukiwaniu schematu opatrzonego napisem "dobry " moja wiedza w tym temacie będzie napewno  "wyrocznią" i wybiorę ten najlepszy oczywiście po przeczytaniu kolejnch  x postów na forum pod każdym ze schematów ,które będą dostarczać kolejnych argumentów za i przeciw ,wytłumaczą mi one dlaczego zawór który w instrukcji montażu jest montowany w pionie należy zamontować w poziomie i inne  takie  

 

murarz okazał się też akrobatą 

tynkarzowi trzeba było kupić kontownice 

posadzkarz dał spadki od kratki zamiast do 

a teraz instalator z 30 letnim stazem pochwalił się radosną twórczością

 

 

 

ja pier........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gdyby tak zacząć od początku to może rzuty rozjaśnią sytuację 

 

Pytanie numer 1 jak ,którędy puścić tą rurę bezpieczeństwa ?

witaj!!

jak juz to przerabiasz to moze prosciej będzie zastosować wymiennik płytowy,Zbiornik wyrównawczy można wtedy zamontować w kotłowni.

mniej więcej to by wyglądało tak.

http://instalacje-domowe-lj.blogspot.com/2011/11/ogrzewanie-z-wymiennikiem-pytowym.html

pozdr. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przy kominie ale jesli tym dymowym to gdzie odprowadzic przelew bo rozumiem ze przy nim tez naczynko,

a jesli naczynko zostawic tak jak jest to rura bezpieczenstwa bedzie miala okolo 5 m w poziomie ! moze przeniesc naczynko na pion kominowy a przelew dac w poziomie 5m do pionu kanalizacyjnego pexem czy jakos tam inna rurka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak musisz przenieść naczynie wzbiorcze, to może warto też dać nową rurę przelewową - przelew to bym też ułożył obok nowej rury bezpieczeństwa,

 

Jak masz wylot rury przelewowej w kotłowni to widzisz czy trzeba dolewać czy czy już jest pełno. ;)

 

Jak będzie rura przelewowa na strychu w poziomie, to trzeba go zabezpieczyć przed ew zamarzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy musi to naczynie przenosić?

 Pytanie ;

1.Czy jest możliwośc ze woda w naczyniu zamarznie?(Jak możesz to zrób zdjęcie podłączenia tego naczynia)

2.Jaka jest średnica rury między pompką a rozdzielaczem na kaloryfery.?

3.Jaka jest srednica rury idąca do naczynia wzbiorczego?

4. jaka jest odległość w poziomie od kotła do naczynia wzbiorczego? 

Istnieje taka możliwość że będzie wystarczało przepięcie rury z powrotu na zasilanie idącej do zbiornika wyrównawczego, oraz przeniesienie pompki CO i zaworu 3-D z zasilania na powrót..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

 

1 ocieplony jest 15 cm wełny raczej nie zamarznie (owinięty przeze mnie raczej dość dokładnie)

2 rura to 25-4,2

3 do naczynia idzie pex 16-2  odległość ok 2,8 m 

4 odległość w poziomie to 4,5 m  a jeśli chodziło o odległość w pionie od góry pieca  to około 6 m

 

 

podłączony jest tak 

 

 

 

 

post-57939-0-70875700-1426440151_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy do zrobienia ochrony powrotu mogę wykorzystać ten 3D co mam czy idzie do wywalenia?

 

coś gdzieś mi przemkneło w czasie czytania o ochronie powrotu przez pompe cwu  jak to miało by  wyglądać ? 

 

chodzi mi czy kolejne pare $  na 4D  czy to cwu sobie poradzi ?

 

henryk  ta rura 25 ma  przelot według miary 22 mm ale to wraz niewiele zmienia

 

 

jestem po konsultacji z serwisem pieca owszem instalacja niezgodna z normami  ale prawdopodobieństwo zagotowania go w trybie pracy podajnika (nawet wyłączenie prądu ) praktycznie nie realne , w gre wchodzi palenie na palenisku awaryjnym bez opamiętania lub awaria sterownika typu podaje i dmucha ale nie rozłącza po osiągnięciu zadanej temp wtedy tak ale prawdopodobieństwo takiego zdarzenia cięzko policzyc - ocenić 

 

mętlik mam w głowie  !!!

 

w domu ciepełko 25  stopni ale nie ma jak zejść niżej bez wygaszenia pieca  ,  od początku miesiąca 750 kg)  a wiosna za oknem :) a co będzie jak będzie -15 

 

 niby 1000 tu 1000 tam  ( zł ) w stosunku do całości niewiele ale nie na tym to polega przyda się i 200 -nie buduję na kredyt !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To co nie realne czasami po miesiącu ,roku  10-ciu latach staje się realne -normy bezpieczeństwa są po to aby to nigdy  nie było realne.

Zawor 3d można użyć do ochrony powrotu, tak jak miałeś podłączony to ci tej ochrony nie zapewniał.

 

 INSTRUKCJA EKO-KWW Urlich nr.03 (1).pdf

Sposoby ochrony kotła.

http://www.pelletmont.pl/na_co_uwazac.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 3d do ochrony powrotu montuje się razem z pompą na powrocie ale niestety w Twoim przypadku taka konfiguracja będzie "kłócić" się z zaworem 3d od podłogówki zamontowanym na zasilaniu więc odpada.

 

Ochronę powrotu za pomocą pompy cwu można zrobić gdy w instalacji jest bojler z mało wydajną wężownicą (wiszący poziomy z wężownicą typu U) więc znów odpada. 

 

Najsensowniejszym rozwiązaniem jest montaż zaworu 4d który zadba o temperaturę powrotu a jednocześnie obniży temperaturę na grzejniki. Do podłogówki możesz użyć jednego z dwóch zaworów 3d które posiadasz (może sterownik Twojego kotła ma możliwość sterowania zaworem mieszającym więc dokupując siłownik masz bezobsługowe sterowanie podłogówką w którym nie ma mowy o przegrzewaniu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.