Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę Was "doświadczonych O Pomoc


raczek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie. Proszę Was o pomoc w doborze wyborze właściwego kotła z podajnikiem. Spędziłem wiele nocy na czytaniu, ale odczuwam, że im więcej czytam tym mniej wiem. Do tego żona już nie może patrzeć na moje worki pod oczyma hehe. Do rzeczy. Posiadam do z lat 70, tzw kloc. Dom jest ocieplony styropianem 10 cm. W domu posiadam grzejniki purmo z domfossami. Dom jest o powierzchni 200 m2 . Nie wiem czy dobrze, ale wybrałem piec Klimosz Ling Duo 25kw z obrotowym rusztem ze sterownikiem Recalart Economic Premium. Zastanawiam się nad łatwością obsługi i czyszczenia takiego pieca. Mój serdeczny kolega szczerze mi go odmawia. Czekam na opinie doświadczonych na tym forum. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak że jeden woli ślimak drugi tłok. teraz jakie plusy i minusy ślimak jest bardziej wrażliwy na rodzaje paliwa a to granulacja nie taka lub jakieś kamienie się trafią za to jest go dużo łatwiej wysterować czy to w trybie zima czy w lato. Tłok ma to do siebie że spali praktycznie każdy bubel jaki mu się wsypie biorąc pod uwagę to co się dzieje na składach opału z jego jakością i w ogóle więc polecam tłok. A dlaczego ? dlatego żę sam go posiadam a w 2 innych domach mam ślimaki jeden żeliwny drugi standard i tak do końca nie jestem przekonany nad ich pracą głównie ten żeliwny problemów sprawia dużo. Tłok niestety jest trochę trudniej wysterować ale według mnie warto można wsypać do niego nawet najgorszy miał a on i tak go spali. U siebie paliłem na początku eko-groszkiem następnie zbadałem sprawę na miale zużycie takie samo tańczy i to sporo... wada ? więcej popiołu w porównaniu z groszkiem ale wydaje mi się to niewielką ceną za 200-300 zł w kieszeni na tonie. Mój piec jest z firmy KRZYSTAL nie jest o jakaś nie wiadomo jak znana firma ale robi na prawdę solidne kotły. Serwis też mają ok dzwoniłem chyba 3 razy żeby się coś podpytać za każdym razem uzyskałem odpowiedź chciałem wymienić sterownik na inny - nie ma problemu na drugi dzień był :) Robią również piecyki pod wymiar na kotłownie. Tłok jaki mam to 20KW waży ponad 540kg a zapłaciłem za niego 6400zł. Znajomy instalator zakłada ich sporo kilku moich znajomych jak się okazało również mają kotły tej firmy i są zadowoleni nawet bardzo. Oryginalnie wychodzą ze sterownikiem MultiSter CWU. polecam zamianę sterownika na Menuet firmy Foster dużo lepsza kontrola. Tłok jeśli nie jest dobrze wysterowany produkuje więcej sadzy w porównaniu ze ślimakiem ale jeśli dobrze go wysterujemy problem jest znikomy. Zdjęcie piecyka w sygnaturce.

 

Jeśli zdecydujesz się na tłok polecam przeczytanie mojego poradnika jak w takim kotle palić i jak go ustawić myślę że choć trochę Ci to pomoże.

Edytowane przez ChuckM
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie. Proszę Was o pomoc w doborze wyborze właściwego kotła z podajnikiem. Spędziłem wiele nocy na czytaniu, ale odczuwam, że im więcej czytam tym mniej wiem. Do tego żona już nie może patrzeć na moje worki pod oczyma hehe. Do rzeczy. Posiadam do z lat 70, tzw kloc. Dom jest ocieplony styropianem 10 cm. W domu posiadam grzejniki purmo z domfossami. Dom jest o powierzchni 200 m2 . Nie wiem czy dobrze, ale wybrałem piec Klimosz Ling Duo 25kw z obrotowym rusztem ze sterownikiem Recalart Economic Premium. Zastanawiam się nad łatwością obsługi i czyszczenia takiego pieca. Mój serdeczny kolega szczerze mi go odmawia. Czekam na opinie doświadczonych na tym forum. Z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli masz już wytypowany wstępnie kocioł Klimosz to warto przeglądnąć tematy:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/9045-klimosz-beznadziejny-serwis/

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/3377-klimosz-ling-m-i-poczatkujacy-palacz/

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/911-piec-klimosza/

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?94798-UWAGA-piece-Klimosza-Ling-Duo&highlight=klimosz

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?151965-Ustawienia-KLIMOSZ-LING-DUO-25-KW&highlight=klimosz

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?76998-DO-posiadaczy-LING-COMBI-i-LING-DUO&highlight=klimosz

To tak z grubsza co wypluło google w kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie. Proszę Was o pomoc w doborze wyborze właściwego kotła z podajnikiem. Spędziłem wiele nocy na czytaniu, ale odczuwam, że im więcej czytam tym mniej wiem. Do tego żona już nie może patrzeć na moje worki pod oczyma hehe. Do rzeczy. Posiadam do z lat 70, tzw kloc. Dom jest ocieplony styropianem 10 cm. W domu posiadam grzejniki purmo z domfossami. Dom jest o powierzchni 200 m2 . Nie wiem czy dobrze, ale wybrałem piec Klimosz Ling Duo 25kw z obrotowym rusztem ze sterownikiem Recalart Economic Premium. Zastanawiam się nad łatwością obsługi i czyszczenia takiego pieca. Mój serdeczny kolega szczerze mi go odmawia. Czekam na opinie doświadczonych na tym forum. Z góry dziękuję za pomoc.

Poczytaj też temat "Nie mam żanego problemu..." na tym forum.

Może Ci się spodoba.

Worki to może powiększyć, ale potem więcej czasu z żoną będziesz mógł spędzić - jej się to na pewno spodoba.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.