Skocz do zawartości

ChuckM

Stały forumowicz
  • Postów

    152
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez ChuckM

  1. 80% dmuchawa to za dużo ale ustaw i zobacz efekty
  2. szczerze to nie wiem dokładnie bo nie mierzyłem. krotność oznacza ile przedmuchów musi być zanim poda w podtrzymaniu. np. krotność 7 a czas oczekiwania 5 więc przedmuch co 5 minut a za 7 przedmuchem podaje opał w podtrzymaniu czyli co 35 min
  3. ok ale dopiero w weekend teraz nie mam zbytnio czasu na to :)
  4. zasilania mam aktualnie 49st. a powrotu musiał bym zmierzyć ....
  5. czas oczekiwania oznacza czas pomiędzy przedmuchami w podtrzymaniu. Tak 275sec to czas pomiędzy podawaniem w trybie praca.
  6. Wczoraj zrobiłem dokładne czyszczenie pieca od A do Z! zmieniły mi się trochę ustawienia. Przypomnę Dom lata 70, ok. 140m2 + Bojler 140L. Piec Krzystał tłok 20KW sterownik Menuet ver. tłok. Temperatura kotła 68st dochodzi do 78st. Temperatura CWU. - 50st Czas Pauzy Podajnika - 275sec. Czas Oczekiwania - 5 min. Krotność - 6 Obroty Dmuchawy - 7 (24max) Obroty Dmuchawy Podtrzymania - 7 (24max) Czas Dmuchawy Podtrzymania - 23sec. Woda jaka idzie na dom to 46st. Spalanie dosypanie do podajnika po 24h ok 25kg. Palę miałem z Piasta - kaloryczność niby ok 24-25. Poniżej jego zdjęcia- Zdjęcia popiołu widać jeszcze niedopalone kawałki węgla : Jak widać po czyszczeniu pieca ustawienia się zmieniły. Aktualne są jeszcze do delikatnej poprawki. Ustawiłem krotność x7 jutro się przekonam na ile to pomogło a na ile zaszkodziło :)
  7. rudzik < więc ile uważasz przy takiej pogodzie powinien wytrzymać piec w podtrzymaniu ?
  8. Dziś wstawię zdjęcia mojego popiołu i aktualne ustawienia po wczorajszym czyszczeniu pieca :)
  9. jeśli masz bulgoty to znaczy że podgotowujesz wodę na ruszcie za duży płomień. zwiększ minimalnie przerwę podawania. I teraz co do podtrzymania . w menu swojego sterownika obok funkcji "Przerwa podawania" jest funkcja " przerwa podtrzymania" jak w nią wejdziesz będzie ustawione pewnie 20 minut ustaw na 10 minut i obserwuj co się dzieje.
  10. Hilix < Spokojnie damy radę :) Napisz mi dokładnie jakie masz teraz ustawienia od a do z . Jaka masz krotność ustawioną jaki masz czas przedmuchów w podtrzymaniu ??? Poproszę o dokładne ustawienia sterownika. Długo nie wytrzymuje może dlatego że masz jeszcze złe ustawienia w trybie podtrzymania
  11. Wszystko zależy od budowy pieca i jaki masz komin ja mam u siebie szeroki kocioł i komin tylko 110mm i żeby uzyskać na wylocie 150st. muszę mieć dmuchawę na 37,5% taką kosmetykę musisz sobie już sam dopracować. My jesteśmy jedynie wstanie Cię nakierować w czym jest problem a reszta zależy od Twoich obserwacji i wniosków :) zmniejsz do tych 25% i obserwuj jaki masz gorący czopuch, czy wypala dobrze opał oraz czy nie cofa się z palnika. Jak coś zmienisz w ustawieniach to poprawki nanoś po 2-3 godzinach. Po takim czasie już widać mniej więcej jaki wychodzi popiół z palnika, czy żar się cofa itp :) Jak Masz jakieś problemy i nie wiesz niektórych rzeczy to pisz przeciez od tego jest to forum i my na nim :)
  12. Vlad24 < nie bądź taki pewien niech zobaczy po 1 -2 dobie jakie ma spalanie dopiero później oceniaj . Jak tak bardzo rozgrzewa ci się czopuch to możesz zwiększać minimalnie przerwę podawania. Za gorący nie dobrze bo ciepło ucieka w komin. Co do temperatury na piecu to nie zmieniaj jej ustaw na 65st. a temperaturę w cieplejsze dni reguluj zaworem mieszającym 3d. jak będzie 0stopni na dworze to zawór skręć np. na 2.będzie wtedy pobierał mniej wody z piecyka a on sam dłużej będzie w podtrzymaniu.
  13. u mnie przerwa podawania wychodzi aktualnie 365sec Dmuchawa 9 (24max) Temperatura na kociołku 68 stopni dochodzi do 80 i aktualnie po ok 40 minutach spada do 68 Histereza 1. I chyba przy tych ustawieniach zostanę już na stałe.
  14. Tutaj masz link do poradnika http://forum.info-og...ym/page__st__20 POST#40 Zawór 3d masz ustawiony na 4 Wskaźnikiem ustawienia jest ta główka śruby tutaj nic nie popsujesz więc nie masz się co obawiać :) skręć zawór na 3a zobaczysz że piec wytrzyma dłużej w podtrzymaniu. Badaj również temperaturę w domu jeśli będzie za ciepło to skręcaj go minimalnie. Tak jak powiedziałem nie masz się co obawiać że coś popsujesz skręć go tak aby główka tej śruby była przy 3 ! :) ogień na palniku pomiędzy podaniami tak na oko równy czy jest tak jak mówiłem że bucha ? dopala opał ?
  15. mówię ustaw piecyk na 65 st i skręć zawór mieszający na odpowiednią temp dla domu. czujnik mimo wszystko proponował bym zamontować w miejsce oryginalnego od grzałki. Wydaje mi się że masz zawór mieszający otwarty na max i dlatego tak krótko trzyma w podtrzymaniu.
  16. Proponuję tak piecyk 65st. Dmuchawa na 30-40% Przerwę musisz dostosować tak aby ogień nie "buchał" po każdym podaniu opału. Z sadzą masz problem bo pewnie masz słabą sprawność palnika przy tych ustawieniach. Gdzie masz zamocowany czujnik w bojlerze od pieca? ja mam wyciągnięty czujnik od grzałki elektrycznej i włożony czujnik od kotła :)
  17. Masz za długą przerwę podawania 9 minut i 30 sec ! ustaw dmuchawę ok 30-40% i dostosuj do tego przerwę tak aby paliło się na 2/3 palnika. przedmuch co ok 8 minut krotność 4. czas przedmuchu 20 - 25sec
  18. Jeśli masz wilgoć w podajniku to węgiel idealnie suchy nie jest. Ja też tak czasami u siebie mam. Rozumiem że zaworu mieszającego nie posiadasz ? to że CI się robi idealny popiół nie oznacza dobrych ustawień ja jak zrobie usiebie mniejszą dmuchawę i długą przerwę podawania to też popiół będzie taki. chodzi o to aby utrzymać stałą moc palnika pomiędzy podaniami aby ogień na palniku nie malał pomiędzy podaniami. Jak będzie malał albo całkowicie zanikał to znaczy że za późno podajesz opał. lepiej zrobićtrochę większą dmuchawę i częściej podawać opał aby palnik miał dużą moc nic grzać mniejszą mocą. Przy dużej mocy palnika piec szybciej dojdzie do zadanej. Jakiś czas temu sprawdzałem u siebie to. przy mniejszej dmuchawie i dłuższej przerwie podawania potrzebował ok 6 podań aby dojść do zadanej temperatury aktualnie dmuchawa większa przerwy w podawaniu mniejsze i wystarcza 2 podania :) w podtrzymaniu też dłużej wytrzymuje
  19. Ja mam u Siebie zawór 3d na piecu 68 trzyma się ok 80 na dom idzie ok 45st :) spalanie miałem większe przy temperaturze na piecu 55. Chodzi o to że im wyższa temperatura na piecu tym mniej potrzeba tej wody do podgrzania zasilania do zadanej temperatury. Przykład piec 55st zawór otwarty ok 70% temp kotła 68 zawór otwarty ok 35%. Jak widać mniej otwarty zawór = mniej wody wyciąga z kotła.
  20. Jakie są różnice spalania przy założeniu regulatora pokojowego ??
  21. Nie tak. Zadzwoń do Krzystal i tam zaproponuj czy da się coś takiego zrobić :) bo firma Foster na 100% nie pójdzie na taki układ.
  22. aktualnie 16kg... a nie możesz zrobić zamiany sterowników z dopłata? zapytaj się o taką opcję.
  23. Tak jak napisałeś polecam CI swój piec firmy Krzystal. Mam go od 2 lat znajomy ma 5 lat i żadnych problemów z nim nie ma. Piec jest solidnie wykonany. Waga kotła bez wody wersja 20KW to ok 540kg. Jest zrobiony z grubej blachy. Chcesz wiedzieć więcej to pisz PW.
  24. Jak możesz podaj więcej zdjęć jak Ci się spala i jakie wychodzą Ci koszta ?
  25. Średnica komina to niestety 110mm. Dmuchawę mam aktualnie na 8 (24max) w podtrzymaniu ustawiona na 7. Przyznam się że jak jest większy wiatr to spalanie znacznie spada i popiół jest wtedy idealny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.