Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po pierwsze gratuluje Przemku efektów twojej pracy .

Mam pytanie odnośnie stworzenia kotła , ale nie DS tylko GS . . Kociołek moich rodziców właśnie kończy żywot w tym sezonie , więc czas rozglądać się za następcą . Dlaczego GS ? a no dlatego iż tata pali w starym od góry i lepszego palenia nie "widzi" . Stary przerobił sam na tyle ile umiał czyli KPW  , oczywiście na miarkowniku . Chce mu zrobić niespodziankę i (zamówić) , kupić GS-a z prawdziwego zdarzenia ,żeby już nie musiał w nim grzebać . Dom około 115 m2 ocieplony , okna plastik  , parterowy , kotłownia w budynku obok , instalacja otwarta-zamknięta (2x pompka) .

 

Czy podejmiesz się takiego zamówienia ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek jakiej mocy odpowiadaja wymiary komora załadowcza w kotłe  KDS i KDS-MAXX 12kw i 15 kw(14-18)?.

Jaka moc kotła 12 i 15(14-18)KW KDS/KSD-MAX można uzyskac po zdjęciu cegieł komory dopalajacej przy zachowaniu takich samych wymiarów palnika ?

Czy te kotły maja teraz wymiennik panelowy  i płomieniówki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Przemek myślę że konstrukcja modułowa to strzał w dziesiątkę... sam o tym myślałem jak oglądałem wynalazki Hesa;  to dobry kierunek rozwoju twojej firmy  a i taniej i z pożytkiem będzie to dla klienta.... tylko ten ruszt ruchomy.... (może by tak przegarniacz żeliwny coś ala SAS albo Dakon?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kupfer 

Wyciąg spalin na sterowniku mam już czas jakiś i jest rewelacyjnie jednak teraz mam zamiar dodać jeszcze jakiegoś dmuchawca do 70m3/h z możliwością płynnej pracy już od 70V, stąd moje pytanie. Dmuchawa ma wtłaczać powietrze nad zasyp (w moim przypadku zrębki i trociny) a wentylator ma to przeciągać przez ciasny wymiennik, chodzi tu głównie o zwiększenie odbioru ciepła bez możliwości osadzenia się kondensatu. Zauważyłem że kocioł odkąd dostał wyciąg i zawirowywacz jest o wiele czystszy a cały pył zostaje w komorze nawrotnej .

Znane są mi ew. niebezpieczeństwa związane z dmuchawą dlatego też ma to być system nadmuchowo-wyciągowy  

 

@PierrW

Wyciągając cegły lub je przestawiając zwiększasz powierzchnię wymiany (i tym samym sprawność wymiany) a nie moc :) Gdybyś natomiast rozebrał też cegły palnika to  z takiej 12 KDS-MAX można wygenerować  do 20kW a nawet więcej ale wymiennik raczej nie będzie w stanie tego odebrać. Jednym ze sposobów zwiększenia mocy tych kotłów jest  palenie małymi porcjami albowiem wówczas po rozpaleniu załadowanego paliwa komora załadowcza również staje się wymiennikiem zwiększając pow.wymiany o ok 0,7m2

Łączna pow. wewnętrzna kotła KDS-M 12 to 1,85m2 z czego 0,7m2 przypada na komorę załadowczą 

 

Obecnie KDS-y w wersji II maja wymiennik płomieniówkowy na całości poza kanałem dopalającym

 

@ HAN

Wiem że to dobre rozwiązanie ale cały czas rozważam czy moduł wymiennikowy ma mieć w sobie kanał dopalający czy też komora dopalająca to ma być osobny moduł plus osobny zasyp

Przewiduje to do pracy zarówno  do pracy z palnikiem jak i tradycyjnej na ruszcie

Wymiennik to wiem jaki należy zrobić i jak go ew. rozbudowywać  ale nie wiem czy komora dopalająca ma posiadać płaszcz wodny czy też nie (coś na wzór rocket stove ) lub dzwonu Kużniecowa. Jeżeli miało by to być bez płaszcza to przede wszystkim kierowane było by to do rozważnych palaczy, oczywiście całość była y zabezpieczona przed temp. ale jednak rozwaga jest wskazana :)

Na pierwszy ogień na pewno wymiennik do Camino ale testy dopiero na wiosnę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba najlepiej dla konstrukcji modułowej byłoby zrobić 2 segmenty komora zasypowa wraz z kanałem dopalacza a wymienniki osobno...  a nawet...... sekcja wymienników jakby tak składać z segmentów coś jak nasze poczciwe Kamino - pomyśl o ile byś miał roboty i o ile szybciej można by produkować kotły również z korzyścią dla nas maluczkich odbiorców... (siada nam wymiennik 1 sekcja więc zamawiamy taką sekcję u naszego Przemo i mamy naprawiony kocioł szybko i tanio) drugi plus możesz to zamówić o podwykonawców i "dopieścić" to co dla nas istotne czyli zasyp,ruszt,komora spalania i dopalacza.

A co do "nieświadomych" palaczy i komory wodnej w sekcji zasypu i kanału dopalacza można zrobić ale co za problem złączyć to rurą miedzianą na śrubunkach z sekcją wymiennika? I masz obieg wody ze schłodzeniem - wielu może to sobie samemu zlutować. Ależ by to była wygoda i tanio a i szybko o servisie nie wspomnę zamiast taszczyć cały kocioł to kilka modułów się wiezie i na miejscu zmieniasz "marudnym" klientom

rozwijaj się dalej i aby ci się udał biznes i nie słuchaj nieprzychylnych..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo widzę te moduły - po pierwsze pytanie jak uszczelnić połączenie komory zasypowej i wymiennika na poziomie produkcji nawet mało seryjnej?

Po drugie, dostawianie  modułu np w kotle żeliwnym to co innego niż w kotle stalowym, a w przerabianie np żeliwa z Camina na potrzeby tylko wymiennika nie wierzę.

Prędzej widzę to tak że w uniwersalnej obudowie wymiennika i komory spalania/ zasypowej można zmienić sam palnik, wykładziny z szamoty, dodać zawirowywacze.

Tu nasuwa się pytanie jaki mógłby być zakres regulacji tej zmiany obudowy np 10-18kW i  20-30kW , będące jednocześnie konstrukcją nośną , wymiennikiem podstawowym i komorą załadunkową modyfikowane wkładkami w zależności od paliwa, potrzebnej mocy itd.

 

Przemek - oceń i ew duże piwo :P

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszcze wodne można łaczyć poprzez boczne podejścia srubunkiem.

 

Przemek  montujac w kotle KDS wegiel/drzewo wentylator wyciagowy w przypadku mocy max 12kw czy mogł bym zejsc  do 4-5 kw zachowyjac wysokoą sprawnośc spalania.

Przy tak niskiej mocy  w stosunku do wielkosci wymiennika czesc spalin można puszczacz poprzez klape krutszego obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszam sprawnosc wymiennika(nie sprawnośc spalania).

Przy mniejszym ciagu temperatura spalin sie obniża,skracam im częsciowo obieg aby nie wytrącał sie kondensat.

Puszczenie czesci ciepła w komin jest bardziej ekonomiczne od niepełnego spalania drewna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek nigdy nie wątpiłem w twoje pomysły i mam nadzieję że wiesz co robisz.Gwoli ścisłości wentyl wyciągowy to luka w polskim słownictwu bo to wentylator wyciągowo-nadmuchowy,wyciąga z kotła dmucha w komin i takie nazewnictwo stosują nasi zachodni sąsiedzi co uważam za właściwe.Nie zauważyłem żeby któryś z tych "mercedesów" na drewno miał dodatkowo dmuchawca.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupfer, powiedz jaki wpływ na taki wygląd Twojego kotła może mieć Przemek? 

 

Kono, piękny wymiennik, sypka, sucha sadza (skąd ja to znam  ;) ). Widać, że spalanie perfect. Jak w tym sezonie Piast, dużo jest popiołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, no kociołek wygląda wzorowo Przemo zdradzisz wymiary tego profilu/kanału wewnątrz komory zasypowej myślę intensywnie nad dołożeniem takiego kanału do HEF-a, dodatkowo mam pytanie czy w drzwiach komory zasypowej jest rozetka do powietrza.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do mojej dmuchawy to wiem co robię, muszę sprawdzić pewną koncepcję która mi świta w głowie :) ale do tego potrzebuję SPECJALNEJ dmuchawy a nie takiej co dmucha 300m3/h.

 

@Kono wiem że dbasz o kocioł ale trzeba było dodać zdjęcie po oczyszczeniu z pyłu którego jest tam dość sporo (ale ważne ze suchy)

 

@Fidel24 pofil ma wymiary 30x50mm  w tym modelu jeszcze niema przewietrzenia Komory załadowczej ale niektóre modele mają już taką klapeczke  

post-13940-0-13073500-1391632719_thumb.jpg  post-13940-0-49286600-1391632759_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek tutaj masz mała dmuchawę do 70 m/3/h ale min. prąd rozruchowy to 110 V. Zobacz może będzie. http://www.domer.pl/dmuchawa-dm-02-gko.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemo za opis i zdjęcia w sobotę się za to zabieram zrobię taki profil do HEF-a zobaczymy czy moja komora, która obecnie jest zasmołowana będzie wyglądała tak jak w kociołku Twojej produkcji, powiedz mi tylko czy dawać profil i robić rozetkę w drzwiach czy na początek dać sam profil.

 

Przypuszczam, że profil nie jest montowany na stałe tak, że można go wymienić jak upali się przy palniku.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za miłe słowa, ale to zasługa kociołka i Wasza. To forum to skarbnica wiedzy i nic tylko czytać, uczyć sie i praktykować.

Kol. Łysy w piaście  popiołu jest sporo. Liczyłem, że będzie trochę mniej, ale można to ogarnąć.

Procentowo nie jestem wstanie powiedzieć ile jest tego popiołu. W porównaniu do mojego wcześniejszego spalania miałem to i tak są śladowe ilości popiołu. Obecnie bawię sie groszkiem z sośnicy i czytam Twoje posty o spalaniu mocnych węgli.

Coraz lepiej zaczynam czuć ten kociołek hahah

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.