Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że 55cm na dole to długość odcinka poziomego (wogóle ich sie powinno unikać).

Czyli w sumie poziomych masz ok. 85cm?

 

Długość do pierwszego załamania to ile jest pionowo od kotła do pierwszeg zakrętu.

Tego nie podałeś.

 

Nie da się tak zrobić, żeby rura do zbiornika wchodziła od dołu a nie z boku?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że 55cm na dole to długość odcinka poziomego (wogóle ich sie powinno unikać).

 

 

Pozdrawiam.

 

tak to jest wymiar tego odcinka od trojnika pod pąpą do pierwszego zalamania.Ja ja miezylem w poziomie.A wlasnie mam pytanie co do tego kawalka rury czy jak wypuszcze od tego trojnika 2-calowego to ona musi isc pod katem?jak tak to pod jakims okreslonym katem?

Edytowane przez jendrej83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie poziomych masz ok. 85cm?

 

 

 

 

Pozdrawiam.

 

Tak.Ten kawalek co idzie od trojnika pod pąpą do pierwszego zalamania,i pozniej drugi odcinek ktory jest zaznaczony na obrazku laczacy rure pionowa z ze zbiornikiem wyrownawczym wychodzi okolo 85cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze nie wiem o co chodzi za bardzo :( nie wiem czy jest jakas mozliwosc zeby narysowac szkic zeby sie dogadac o co chodzi z tym odcinkiem probowalem znalezc jakies zdjecie na forum gdzie ktorys z uzytkownikow mial podlaczone wyjscie przed pąpą pod rure wzbiorcza ale nigdzie nie znalazlem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ma być przed "pąpą".

 

Wytłumaczę to łopatologicznie.

Rurę wzbiorczą masz zamiar wpiąć przez trójnik.

Na odejściu bocznym trójnika.

A więc w trójniku jest pierwsze załamanie - zakręt.

No i teraz trzeba zmierzyć odległość od wyjścia z kotła (zakładam, że ono idzie pionowo) do opisanego zakrętu w trójniku.

Jeśli np. trójnik jest wkręcony bezpośrednio w kocioł, to odległość ta wynosi może 10 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaczelismy skrecac wszystko powoli(POGLADOWO I NARAZIE NIE JEST WSZYSTKO DOKRECONE) to co mialem w planach czyli wstawienia trojnika przed papa zaznaczone na zdjeciu nr 1jest wstawione,narazie jeszcze nie zamontowalismy trojnika od gory zaznaczonego nr 2 bo sklepy nam zamkneli :angry:

post-31121-0-13667900-1313854803_thumb.jpg

Edytowane przez jendrej83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wtrące trzy grosze.

Kwestia wpięcia zbiornika jest załatwiona. Stawiam wszystkie wspomniane grosze, że naczynie podpięte na tym przekroju rury zadziała prawidłowo w każdej sytuacji nawet jeśli rura wzbiorcza pójdzie w poziomie 85 cm (zaryzykuję, że 86 cm też będzie OK ;) ).

 

Generalnie to ja w innej kwestii. Skoro instalka jest przerabiana, to ja sugeruję wymienić te pożal się boże zawory obejścia "pąpy". Najgorszy badziew jaki jest na rynku. Za rok będą leciały, chyba że ich nikt nie będzie ruszał (tylko co z filtrem?). Ze zdjęcia wygląda mi to na gotowy zestaw. Pewnie było taniej.

Niestety to "kombi" zaworu z filtrem trochę komplikuje sprawę, bo wymusza inne wymiary jednego przyłącza, jednak wg mnie warto to wykonać.

Do podmiany proponuję dowolne zawory kulowe, byleby były z dławicą i miały solidny korpus z długim gwintem. Teraz nawet Diamond robi to jak należy.

Filtr "solo" na nyplach i spokój na lata.

 

P.S.

Autor tematu (ten oryginalny), to jak mi się wydaje ma odwrotnie założoną pompę. Niestety temat umarł i nie dowiem się prawdy :(

 

Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wtrące trzy grosze.

Kwestia wpięcia zbiornika jest załatwiona. Stawiam wszystkie wspomniane grosze, że naczynie podpięte na tym przekroju rury zadziała prawidłowo w każdej sytuacji nawet jeśli rura wzbiorcza pójdzie w poziomie 85 cm (zaryzykuję, że 86 cm też będzie OK ;) ).

 

 

Pozdrawiam

 

Trzymam cie za slowo :)Pytan mam pare do ciebie.Sprawa jedna jest zalatwiona,ale pozostaje pare innych pytan ktore bym chcial ci zadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlatwiej bedzie jak pytania zrobie w punktach.

 

1.Ten trojnik ktory zamontowalem przed pąpa jest srednicy 2-cali,musze go zredukowac do jakiejs okreslonej srednicy by puscic rure (CHCE TO ZROBIC W MIEDZI) do zbiornika wyrownawczego bo nie bede ciagnal takiej srednicy do zbiornika.Teraz jest pytanie jaka srednice rury miedzianej mam zakupic i zamontowac w ten trojnik do podlaczenia zbiornika wyrownawczego??Czytajac przepisy jest napisane ze powinna isc srednica rury 1-cal ale podobno nie potrzeba az takiej srednicy.Jaka rure mam zamontowac by wszystko dobrze dzialalo i nie bylo zadnych problemow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór bezpośrednio na kotle albo jak nie ma gdzie, to w ten 2-calowy trójnik wkręć jeszcze jeden (50/15) i na nim zamontuj zawór a dalej już do naczynia.

fi 22 w miedzi w każdym sklepie znaczy to samo i to samo dostaniesz. To jest wymiar znormalizowany.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze.Ten trojnik ktory zamontowalem przed pąpą gdzie ma isc rura to jest rura wzbiorcza? czy rura bezpieczenstwa jak ja nazwac? bo troche sie pogubilem z tymi rurami :rolleyes:.We wczesniejszych postach zamiescilem zdjecie mojego zbiornika wyrownawczego gdzie mialem zamontowane 2-rury a czytajac niektore posty i przegladajac zdjecia schematow podlaczenia w niektorych sa po 4-rury czy az tyle musi ich byc?W teori napewno tak ale czy w praktyce? dodam ze zabardzo nie mam miejsca kolo zbiornika wyrownawczego(WIDAC NA ZDJECIACH) po szerokosci,wiec ciezko bylo by mi wsadzic tyle rur tam.Ktorys z kolegow dodal mi ze nie mam wyjscia od dolu do zbiornika to bedzie jakis problem z tym zbiornikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.