Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

VLAD w poście 70 pokazał według mnie najbezpieczniejsze zabezpieczenie, tylko jeszcze na rurze BEZPIECZEŃSTWA fajkę do atmosfery , taki układ działa już ze 3lata i nigdy nie było z nim problemów a wode uzupełniano ze 2 razy w sezonie ( ze dwa litry dolane ) bo się piec rozbujał i STB wyłączyło piec to wusiało być powyżej 90 stopni . Co do odpowietrzników to załóż za pompą , między zaworem zasilania , a zbiornikiem CWU , i na ostatnim grzejniku a pozbędziesz się problemów .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

Trzeba było zapytać gościa czy żeliwo nie wystarczy.

http://protor.ik.pl/katalog/

W nazwie wyszukiwanej wpisz: kolano 45

 

Witam serdecznie.

moze i zeliwo wystarczy ale jak zobaczylem ceny kolana np 45,lub 90 stopni to sie za glowe chwycilem :(...Cena takiego kolana 1-calowego to koszt 37zł i to jescze ciezko dostac gdziekolwiek :blink:

od wyjscia z trojnika przed papa do zbiornika wyrownawczego naliczylem ze bede mial 3-zalamania i w tych miejscach bede musial zalozyc kolana 90 stopni czarne stalowe nie widze innego rozwiazania

Edytowane przez jendrej83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VLAD w poście 70 pokazał według mnie najbezpieczniejsze zabezpieczenie, tylko jeszcze na rurze BEZPIECZEŃSTWA fajkę do atmosfery , taki układ działa już ze 3lata i nigdy nie było z nim problemów a wode uzupełniano ze 2 razy w sezonie ( ze dwa litry dolane ) bo się piec rozbujał i STB wyłączyło piec to wusiało być powyżej 90 stopni . Co do odpowietrzników to załóż za pompą , między zaworem zasilania , a zbiornikiem CWU , i na ostatnim grzejniku a pozbędziesz się problemów .

 

taki schemat podlaczenia rur mam zamiar zrobic,odpowietrznik za pompa zalozony i dodatkowo na zbiorniku CWU

Edytowane przez jendrej83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak wykonac taka fajke?

 

post-31121-0-77210800-1315776570_thumb.jpg

 

dodam ze nie mam zadnego kawalka miedzi,mozna to w jakis inny sposob zrobic z innego materialu zeby to dobrze funkcjonowalo??

Można z kawałka rurki ocynkowanej z nakręconym kolankiem też z ocynku (w każdym sklepie hydraulicznym i ogólnobudowlanym dostaniesz to wszystko za grosze).

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie.Jakiś czas temu obiecałem ze jak wszystko podłacze to zamieszcze zdjecia oto one.Dodam ze jeszcze nie zrobilismy rozruchu tego układu,ale to nastapi w najbliszym czasie i dam znac co i jak.

 

ZDJECIE PODŁACZENIA ZBIORNIKA WYROWNAWCZEGO:

 

post-31121-0-72156600-1317459157_thumb.jpg

 

 

ZDJECIE MONTAZU ODPOWIETRZNIKA "AFRISO" NA BOJLERZE:

 

post-31121-0-99366600-1317459230_thumb.jpg

 

MONTAZ RURY ZBIORNIKA WYROWNAWCZEGO Z KOTŁA DO NACZYNIA:

 

post-31121-0-31055700-1317459317_thumb.jpg

 

 

Dodam ze jednak zapadła decyzja o montazu tylko 2-rur przy zbiorniku(NIE DAŁ BYM RADY ZMIESCIC 3) a takze zostal zamontowany zawor bezpieczenstwa na kotle 1,5 Bar

Ocencie sami.Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez jendrej83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie dzisiaj zrobilem rozruch centralnego i narazie wszystko oki,zastanawia mnie jedna rzecz w czasie pracy pieca zostawiam odpowietrzniki odkrecone(AFRISO) i na jednym z odpowietrznikow leci mi caly czas woda dokladnie na bojlerze dodam ze mam drugi odpowietrznik nad papa i z niego nie leci woda potraficie mi odpowiedziec jak to mozliwe i dlaczego sie tak dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,zastanawia mnie jedna rzecz w czasie pracy pieca zostawiam odpowietrzniki odkrecone(AFRISO) i na jednym z odpowietrznikow leci mi caly czas woda dokladnie na bojlerze dodam ze mam drugi odpowietrznik nad papa i z niego nie leci woda potraficie mi odpowiedziec jak to mozliwe i dlaczego sie tak dzieje?

Najlepsze nie znaczy że 100na100 działają bez zarzutu . Albo sporadycznie gdzieś jest jeszcze powietrze i wychodzi z wodą , one powinny mieć stopke - zawór -zamień je a sprawa się wyjaśni

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmienilem te odpowietrzniki i juz nie cieknie.Tylko znow slysze na bojlerze przelewajaca sie wode i martwi mnie to ze przy kazdym rozpaleniu schodzi mi woda ze zbiornika wyrownawczego okolo 4litrow w takim tepie zaraz mi braknie wody w zbiorniku.Wypoziomowalem piec przerobilem zbiornik wyrownawczy myslalem ze problemu sie pozbylem a tu okazuje sie ze powrocil.Panowie pomozcie bo nie mam juz pomysłow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie to skad do ukladu dostaje sie powietrze?czy zasysa przez zbiornik wyrownawczy?moze pod malym katem dalem ta rure przed papa?lub zaduzo zalaman zrobilem na tej rurce?dodam ze od czasu do czasu poleje mi z zaworu bezpieczenstwa minimalna ilosc wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 co znaszy że kapie z zaworu bezpieczeństwa -którego ? bo jak na wodzie pitnej , zasilającej bojler to dobrze znaczy że działa i zabezpiecza instalacje :rolleyes:

2 co znaczy dolewam wode -4litry czy dolewasz przed rozpaleniem i po rozpaleniu wypływa ze zbiornika? I tak ma być :rolleyes: woda podgrzna się rozpręża i gdzieś się musi wylać

 

3 chyba problem jest rzeczywiście w zbiorniku wyrównawczym czy ktoś liczył pojemność wodną twojej instalacji i zbiornika ?

4 jaka jest wysokość zbiornika a najwyższego grzejnika ?

 

a to sobie poczytaj jak jeszcze u " nas " tego nie znalazłeś

 

https://www.info-ogrzewanie.pl/artykul,id_m-100131,t-zbiornik_wyrownawczy_w_otwartej_instalacji_grzewczej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-kapie z zaworu bezpieczenstwa zamontowanego na kotle(CZASAMI)

 

2-przy kazdym rozpalaniu jak temperatura na kotle wskazuje miedzy 58-62 stponie przelewa mi sie z rury przelewowej od zbiornika tak okolo 4 litrow

 

3-w ukladzie mam około 270litrow a zbiornik wyrownawczy mam 35 litrow

 

4-doł zbiornika jest wyzej niz najwyszy grzejnik jakies 58cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

1-kapie z zaworu bezpieczenstwa zamontowanego na kotle(CZASAMI)

 

2-przy kazdym rozpalaniu jak temperatura na kotle wskazuje miedzy 58-62 stponie przelewa mi sie z rury przelewowej od zbiornika tak okolo 4 litrow

 

3-w ukladzie mam około 270litrow a zbiornik wyrownawczy mam 35 litrow

 

4-doł zbiornika jest wyzej niz najwyszy grzejnik jakies 58cm

1-dlaczego ma kapać skoro to układ otwarty

2-jeżeli codziennie dolewasz do pełna to musi się przelać

3-NW wystarczające

4-też ok

A jak z pompą,próbowałeś na różnych biegach?Piszesz o przelewającej sie wodzie w bojlerze,spróbuj lekko unieść /o ile to możliwe/ bojler jak zaznaczyłem.

post-22550-0-10760000-1330883795_thumb.jpg

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to tak to ma wyglądać kolano + trójnik od trójnika zbiorniczek, kolano do góry i dolej zestaw pompowy , jak nie możesz przesunąć to obróć zestaw pompowy o 90 c i przesuń stronę komina. i tyle.100% że to musi chodzić.

oczywiście musisz to rureczkę miedzianą skrócić

post-35844-0-99099100-1330895306_thumb.jpg

Edytowane przez andrzej84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.