Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie Chcę żadnej Porady, Nie Mam żadnego Problemu...


IVEN

Rekomendowane odpowiedzi

Popraw ten palnik i zrob jeszcze raz probe.

U mnie Zebiec KPM wciagnal dzisiejszej doby okolo 40-43kg mialu. Kotlownia na zewnatrz wiec komin nie grzeje chaty. Komnaty o powierzchni 140m2. Buda nieocieplona, slabo ocieplony strop, pietrowka zwykla kwadratowa, okna plastikowe, temp. wew. 21,5 stopnia. W korytarzu tylko 16 stopni bo drzwi balkonowe starego typu podwojne nieszczelne jak cholera i wejsciowe tez nieszczelne. Zbiornik cwu 200 litrow. Grzeje 24h/dobe. Mial 19 MJ/kg. Nie mam pojecia czy to malo czy duzo w tym zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trudno Wam uwierzyć , po wielu godzinach spędzonych w kotłowni na ustawianiu swoich kotłów , że może być ktoś szczęśliwy po zakupie , ktoś kto śmieje się z jakichś dziwnych czasów podawania , przerw a juz o podtrzymaniu nie wspomnę :)

Muszę się przyznać do jednego dziś rano wysypałem popiół !! i dosypałem dwa wiaderka groszku , a poza tym schodzę sobie popatrzyć na niego ....tak po prostu , bo nie mam co robić .

Dom mam dobrze ocieplony (10cm styropianu), nowe okna i nowy dach.

Pozwólcie ,że jeszcze przez jakiś czas , będę Was "dręczył" tymi niesamowitymi informacjami ,żeby bardziej pogrążyć niedowiarków :)

Ps. tu jest strona gdzie można podejrzeć sobie pracę kotłów takich szczęśliwców jak ja

http://esterownik.pl/zdalny-dostep

 

a to przykład pracy kotłowni http://esterownik.pl/remote/130 , po kliknięciu myszką w googlach :)

 

minęło trochę czasu od tego tematu i rewelacji sterowniczej. Tym razem ja mam temat do dręczenia, za pozwoleniem, Ciebie :) bo mam nastepujacce pytanie - co w przypadku palenia antracytem? czy tez bedzie tak smigac bezobsługowo? zazwyczaj sterowanie pogodowe ma w sterowniku pewne ograniczenia, a do tego cechy fizykochemiczne antracytu - krzywa jego spalania jest zupelnie odmienna od typowego groszku i innych wegli brunanych. ja jestem pewien ze piec by wygasl na tym sterze, z tego powodu jak napisalem wczesniej a mianowicie - w trybie podtrzymania dla temperatury komfortu w nocy.

 

Ja sie musze pochwalic zuzyciem wegla na poziomie 17,5kg (-5 st. C) do 25kg (-16 st. C) przy powierzchni domu 170m kw. z poddaszem nieocieplonym,(dom ocieplony styropianem 5cm). w domu temp. od 21-24 st. C ze zwgledu na slabe docieplenie czesci warsztatowej i ogromne straty ciepla w ganku na ogrod.

 

Obsluga polega na zasypaniu i oproznianiu popiolu. Muszę kolegę zmartwić ecoal by sie wysypal przy antracycie. Ja zbudowałem i zastosowałem własny sterownik i rozkoszuję się nim do woli- jest spięty ze sterownikiem kotla i decyduje w kilku sprawach za niego.

 

IVEN - mam pytanie - co to za obserwacja durnych cyferek na necie, kiedy nie ma sie prawie na nie wpływu. A taki wpływ jest przy zastosowaniu nie pomiaru temp. spalin ale resztek tlenu z sondy lambda oraz ilosci powietrza z przepływomierza poniewaz jak powinienes sie domyslic dla pelnego automatu - inny jest ciag kominowy przy -20 st. C a inny przy +10 st. C. Roznica jest tak kolosalna, przynajmniej widoczne to jest dla antracytu, ale rowniez dla wszystkich paliw bardziej energetycznych po ktorych zostaje koks. Co z tej regulacji sily nadmuchu jak w przypadku tak odmiennych ciągów powietrza - powietrza bedzie zdecydowanie za malo przy 100 nadmuchu dla +10 st. n zewn. a duzo za duzo przy 50% nadmuchu dla -25st. C ???? :) to ja sie smieje z takich full półautomatów :) PRAWDZIWY AUTOMAT STEROWNIK TO TAKI CO MA PRZEPŁYWKE I ZE 2 SONDY LAMBDA oraz historie spalania zapisana w bazie danych i na tej podstawie program podejmuje decyzje z interwałów historii spalania i temperatur. Tak madry sterownik nauczy sie co ma robic z paliwem na podstawie danych z okresu najlepiej w 3 etapach kilku godzin, kilku dób, kilku tygodni/miesiaca i takie dane powinny byc zapisane w tabelach bazyi fragmentami zaokrąglane i porownywane do siebie w celu obliczenia odchylek procentowych. Dopiero wtedy mozemy mowic o automacie.

Jesi sterownik nie analizuje takich rzeczy to jest glupi.

wlasnie zabieram sie do opracowania takiego algorytmu i sterowania z kompem, mam zamiar w wolnych chwilach uzyc itronixa ktory lubi kurz i pyl :)

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , ale sory bardziej wierzyłem producentowi kotła ....do dzisiaj , myślałem że wie co robi, niestety myliłem się

 

 

a jeszcze jedno - nie wiem co cie tak dziwi przy ... dziwnych czasach przerwy, podtrzymania, generalnie ludziska sie nie znaja na niczym i dlatego tak kombinuja, malo tego - wielu instaltorow sie nie zna na niczym, przez co wprowadzaja dodatkowe zamieszanie i .. wstyd myslec co z tego wynika :). Natomiast zaskocze Cie z jedna rzecza - wiem ze nie lubisz sluchac o dziwnych czasach... ale ignorancja jest chyba bardziej nieznosna.... otoz czas przerwy podawania dla zwyklego antracytu to przy 0 st. C. np, od 12 do 8 minut i temp. na kotle 70-80st. :)

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do czego chciałeś mnie przekonać ? co chciałeś tym postem udowodnić? Bo jeśli chciałeś mnie zniechęcić do mojego kotła , to niestety nie udało się to Tobie....z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy.Nie mogę z Toba dyskutować na tematy techniczne , ponieważ normalnie się na tym nie znam , jestem tylko zwykłym użytkownikiem kotła , z którego jak dotychczas jestem zadowolony . Natomiast to o czym mówisz ,żeby zastosować sondy lambda i coś jeszcze , to wszystko fajnie , ale ile to by kosztowało ?

Pytanie o spalanie antracytu skieruj do IChPW w Zabrzu , gdzie palnik Brucer był poddany testom.

Również pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesi sterownik nie analizuje takich rzeczy to jest glupi.

wlasnie zabieram sie do opracowania takiego algorytmu i sterowania z kompem, mam zamiar w wolnych chwilach uzyc itronixa ktory lubi kurz i pyl :)

IVEN opisał tylko swoje doświadczenia z tym wynalazkiem i chwała mu za to.

Zgadza się - obserwowanie cyferek na necie nie ma nic wspólnego z budowaniem takiego układu.

Ale po to właśnie go zrobiono - żeby nie grzebać.

 

Trochę przesadzasz tutaj z tą oceną.

Kocioł nie służy do badań naukowych tylko do ogrzewania.

2 sondy lambda? Chyba tylko po to, żeby każdą czyścic co 2 tygodnie. Właśnie tak to trzeba zrobić, żeby było jak najmniej osprzętu i nic do ustawiania.

Nie wierzysz, że ilość tlenu w spalinach można w określonych warunkach wyliczyć za pomocą temp. spalin?

Może eCoal nie robi tego idealnie, ale myślę, że przybliżenie ma dobre.

A takie sieci neuronowe to na jakiej zasadzie umieją nagle dodawać?

Jak sie poznaje że doszło do zderzenia cząstek w wielkim zderzaczu?

 

Jeśli tak już robisz ten algorytm na kompie, to najpierw popraw kompilator/parser, bo jego złożoność na pewno nie jest idealna, co powoduje znacznie wolniejsze jego działanie (np. o 17 ms/s). Jest on na pewno głupi i Twój algorytm bedzie działał inaczej niż na idealnym.

 

Nie da się zbudować świata od początku, ale kto zabroni wyważać otwarte drzwi...

 

Bez podtekstów powodzenia życzę w tym co masz robić, bo zabawa musi być przednia (tylko kto ma na to czas...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze mam do czynienia z adwokatem czy innym mecenasem IVENa :)

Nie chce polemizowac z czasami 17ms/s, tu jest czas rzeczywisty a zegar kontrolera spokojnie da radę - bo ja uzywam sterowania SoftPLC, tutaj nie ma znaczenia kompletnie szybkosc procka, wiem, ze nie rozumiesz do konca o czym piszesz, ale niewazne.

 

Wracajac do meritum - to nie sa sieci neuronowe, a szkoda, co prawda za ch... nie wiem po co mialbym w kotle stosowac sieci n, ale sa na pewno madrzejsi co to potrafia i predzej lub pozniej to wykorzystaja, chociaz,.. musze pomyslec... hm daleka droga do tego w zasadzie to juz o tym myslalem.... na studiach robilem program do sieci neuronowych w zasadzie kilka.. sieci neuronowe umieja oszacowac wartosci z przedzialu jakiego nauczą sie poprzez zestaw uczacy, wagi i polaczenia. potem juz tylko mozna obrabiac - dodawac/mnozyc itp dane do woli jak kto lubi , ale konkretnie tu jestesmy na takim etapie:

 

- obecnie producenci kotlow sa na poziomie fuzzy-logic i w zasadzie o tym pisze IVEN

- nastepny krok to bedzie windows/linux/inne systemy dedykowane (nie zatrzymamy tego) beda sondy lambda czy chcesz tego czy nie, 1na juz jest w kotlach z peletem a bedzie wiecej (jak w silniku samochodowym)

 

Ja chcialbym wyprzedzic ten jeden etap i zrrobic sterowanie z windowsa poprzez laptopa za 80zl na allegro (itronix - wojskowy laptop)

procesorek nie jest chyzy bo to pentium III 700Mhz np, ale spokojnie wystarczy. Taniocha - sonda lambda tez grosze na zlomie mozna wytargac z jakiegos citroena sx..:) najgorzej z przepływką - ale tez mozna kupic tanio, w 200pln sie wyrobie spokojnie.

Rejestracja danych to wystarczy co kilka sekund, ale to sie sprawdzi doswiadczalnie.

 

Obecnie http://www.youtube.com/TheMontezum sa nagrania jak dziala sterownik dodatkowy z RECALART3000T specjalnie do antracytu ktorym pale juz 3 miechy i jest wysmienicie po prostu a wiem ze mozna duuzo lepiej (mniejsze spalanie, wieksza sparawnosc)

 

Pisze tu o tym dlatego, ze zawsze jest tak ze ktos jest za nami ale i przed nami. Nigdy za dlugo nie jest sie najlepszym. Milo sie z tego cieszyc ale ja tez sie ciesze na identycznej zasadzie :)

 

To co chcialem przeprowadzic to w krotkim przyblizeniu oprogramowanie bedzie realizowac wlasny algorytm napisany w delphi - bedzie wystawiac dane do programu obslugujacego port rs232 i na biezaca komunikowac sie ze sterownikiem kotla.

Program bedzie liczyc i sumowac dane i porownywac je na zasadzie fuzzy logic, kuuupa zabawy, no zobaczymy co z czasem.

 

Chcialem przede wszystkim jednak zaznaczyc ze obecne sterowniki pozostawiaja wiele do zyczenia - i w kwestii szybkosci i w kwestii realizacji funkcji itp itd. widze ze jest naprawde duzo do zrobienia przed producentami kotlow, natomiast irytuje mnie to jak oni zachwalaja to wszystko a cala masa ludzi to musi lykac, bo nie jest w stanie kazdy wiedziec wszystko i o wszystkim, dlatego tez sie dziele i zachecam do tworczej pracy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do czego chciałeś mnie przekonać ? co chciałeś tym postem udowodnić? Bo jeśli chciałeś mnie zniechęcić do mojego kotła , to niestety nie udało się to Tobie....z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy.Nie mogę z Toba dyskutować na tematy techniczne , ponieważ normalnie się na tym nie znam , jestem tylko zwykłym użytkownikiem kotła , z którego jak dotychczas jestem zadowolony . Natomiast to o czym mówisz ,żeby zastosować sondy lambda i coś jeszcze , to wszystko fajnie , ale ile to by kosztowało ?

Pytanie o spalanie antracytu skieruj do IChPW w Zabrzu , gdzie palnik Brucer był poddany testom.

Również pozdrawiam :)

 

Po 1.sze chcialem przekonac do prob z antracytem - to jak odczytales moje intencje jest ok.

2. nie chcialem zniechęcac ale pokazac ze postęp jest okrutny czasem

3. koszty, jak ponizej koledze forumowiczowi odpisalem ok. 200pln + kupa pracy, w zasadzie zostala mi tylko do kupienia przepływka oraz sonda lambda ze starego samochodu to okolo mniej wiecej 100pln

4. pytanie o spalanie antracytu kieruje do uzytkownikow, bo to calkiem dobry pomysl, ale nie zmusze przeciez, to jest tez ryzyko...

 

Jesli chodzi o ciag kominowy i sile nadmuchu, to sa kluczowe parametry na ktore zaden sterownik nie ma wplywu obecnie na rynku, nikt sie tym nie zajmuje, wszyscy to olewaja, co mnie dziwi,

 

kiedy producenci w kolejnych releasach swoich cudów grzewczych wypuszcza nowe sterowniki za kilka lat prawdopodobnie zdeklasuja wszystkie domoróbki i przeróbki no moze za dobrych kilka i kilka lat, ale tak bedzie.

Mnie natomiast prawdopodobnie nie bedzie potrzeba wydawac tysiecy pln na nowe rozwiazania z okablowaniem, teraz nowy ecomax 800 ktory nie uwzglednia zadnych innych paliw jak antracyt kosztuje normalnie 850pln,

 

kociol sie kupuje z mysla o ilosci lat, wiec jesli sie cos zrobi w dobrej cenie i bedzie to trwale a wiele osob bedzie moglo z tego skorzysstac - dlaczego nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na Twój wyrób ! Jeśli dowiedziesz ,że Twoje sterowanie oszczędza opał , to bedę pierwszy w kolejce.

Elektronika , która pomału wkracza do działu "ogrzewanie" , to najszybciej rozwijający się przemysł . Wystarczy tu wspomnieć choćby telewizory , czy aparaty fotograficzne. Sprzęt kupiony dwa miesiące temu staje się już przestarzały i archaiczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. koszty, jak ponizej koledze forumowiczowi odpisalem ok. 200pln + kupa pracy, w zasadzie zostala mi tylko do kupienia przepływka oraz sonda lambda ze starego samochodu to okolo mniej wiecej 100pln

 

 

Cześć

 

Niestety nie podzielam Twojego entuzjazmu. Węgiel spala się z nadmiarem powietrza i lambda powinna wynosić około 1,4. Standardowa sonda samochodowa wskazuje lambdę 1 i to z bardzo stromą charakterystyką. Uważam więc że nie nadaje się do sterowania kotłem. Dodatkowo dochodzi kwestia temperatury pracy sondy - dla samochodowej jest to około 300 stopni. Teoretycznie jest tam grzałka jenak przy dużym strumieniu spalin o temperaturze poniżej 200 stopni może wystąpić efekt niedogrzania. Niestety nie wróżę jej też długiego żywota - jakiś miesiąc (no może kilka tygodni) - skład spalin kotłowych nie wpływa dobrze na elektrody sondy.

 

Tym niemniej życzę powodzenia i chętnie będę obserwował postępy i efekty prac.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce polemizowac z czasami 17ms/s, tu jest czas rzeczywisty a zegar kontrolera spokojnie da radę - bo ja uzywam sterowania SoftPLC, tutaj nie ma znaczenia kompletnie szybkosc procka, wiem, ze nie rozumiesz do konca o czym piszesz, ale niewazne.

 

Wracajac do meritum - to nie sa sieci neuronowe, a szkoda, co prawda za ch... nie wiem po co mialbym w kotle stosowac sieci n, ale sa na pewno madrzejsi co to potrafia i predzej lub pozniej to wykorzystaja, chociaz,.. musze pomyslec... hm daleka droga do tego w zasadzie to juz o tym myslalem.... na studiach robilem program do sieci neuronowych w zasadzie kilka.. sieci neuronowe umieja oszacowac wartosci z przedzialu jakiego nauczą sie poprzez zestaw uczacy, wagi i polaczenia. potem juz tylko mozna obrabiac - dodawac/mnozyc itp dane do woli jak kto lubi , ale konkretnie tu jestesmy na takim etapie:

Witam,

 

Staram się jak mogę.

To przynajmniej utwierdza mnie w świadomości, iż "wiem, że nic nie wiem". Chociaż tyle.

Fakt rzucam tu takie przykłady z kosmosu. Trochę specjalnie, żeby się na nich nie skupiać tylko odnaleźć to, co gubisz próbując pokazać IVENowi jaki jego kociołek jest głupi.

Chodziło mi o to, że można skutecznie korygować/optymalizować parametry wcale ich nie mierząc!

Wystarczy bazować na zdobytej (przez KOGOŚ - specjalnie NIE nas) wiedzy.

I to jest ROZWÓJ.

A badanie lambdami i innymi wynalazkami ok, tylko po co? Dla mnie to jest jednak cofanie się... niestety.

 

A sieci neuronowe - no to właśnie taki przykład (domyslając się, że to znasz ze szkoły i bedziesz wiedział o czym się pisze). Chyba troche za ostro tu pojechałem... sorry nie mogłem się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chcialem przeprowadzic to w krotkim przyblizeniu oprogramowanie bedzie realizowac wlasny algorytm napisany w delphi - bedzie wystawiac dane do programu obslugujacego port rs232 i na biezaca komunikowac sie ze sterownikiem kotla.

Program bedzie liczyc i sumowac dane i porownywac je na zasadzie fuzzy logic, kuuupa zabawy, no zobaczymy co z czasem.

Po co to wszystko robisz, skoro to juz w Polsce jest?

Napisane, skomunikowane (przez Ethernet - nie cofaj się do RSa).

I można działać. Masz gotowe algorytmy (PID, pogodówka itp).

Czujniki dołączasz jakie Ci pasuje. Może być nawet sonda lambda od Citroena.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1.sze chcialem przekonac do prob z antracytem - to jak odczytales moje intencje jest ok.

2. nie chcialem zniechęcac ale pokazac ze postęp jest okrutny czasem

3. koszty, jak ponizej koledze forumowiczowi odpisalem ok. 200pln + kupa pracy, w zasadzie zostala mi tylko do kupienia przepływka oraz sonda lambda ze starego samochodu to okolo mniej wiecej 100pln

4. pytanie o spalanie antracytu kieruje do uzytkownikow, bo to calkiem dobry pomysl, ale nie zmusze przeciez, to jest tez ryzyko...

 

Jestem początkującym forumowiczem, tutaj mam tylko jeden wpis n/t kotła Ogniwo Eko 35kW, który pracuje u nas w domu od września 2009r. a kilka wpisów mam na forum Muratora. Nie wiem jeszcze za wiele o eksploatacji kotłów, bo dopiero się uczę, jestem studentem i mam zamiar zajmować się tą dziedziną, więc stąd moje zainteresowanie forum.

Mam taką możliwość więc zapytałem znawców problematyki węgla o antracyt i dowiedziałem się, że zasobów antracytu w Polsce wogóle nie ma, na rynku pojawiają się przypadkowe ilości antracytu zagranicznego z różnych miejsc pochodzenia. Tak więc problem palenia antracytem jest taki raczej nie mający znaczenia gospodarczego w znacznej skali, czyli taki bardziej "do zabawy".

Podoba mi się Pana pomysł ze sterownikiem, bardzo ciekawa rzecz. Mam jednak takie uwagi, przepraszam jeśli są może błędne bo mogę się mylić, ale myślę że ten Pana system sterowania choć bardzo ciekawy to także nie będzie miał wielkiego znaczenia, bo jak się dowiedziałem to w Polsce sprzedaje się każdego roku gdzieś ze 20 tysięcy sztuk kotłów retortowych i nie wyobrażam sobie żeby można było zrobić 20 tysięcy tanich sterowników na częściach z odzysku z Citroena czy innego. Nowe sondy lambda są chyba dużo droższe i jak się dowiedziałem to nie wytrzymują długo w środowisku spalin ze spalania węgla.

I jeszcze jedno, na pewno mnie skrzyczycie, że nowy a już się mądrzy, ale taki sam problem napotkałem na forum Muratora, gdzie forumowicze bardzo narzekali że wpisy nie trzymają się tematu. Ja przyznaję im rację, bo np. tutaj jest wątek n/t Ogniwa Eko, a jeszcze się dobrze nie rozpędził a już pisze się o różnych innych sprawach, antracyt, nowe sterowanie itp. To są bardzo ciekawe tematy i chętnie o tym poczytam, ale może lepiej aby były na to nowe wątki tematyczne, a nie wszystko w jednym, bo potem nawet nie wiadomo gdzie jakie informacje szukać.

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, na pewno mnie skrzyczycie, że nowy a już się mądrzy, ale taki sam problem napotkałem na forum Muratora, gdzie forumowicze bardzo narzekali że wpisy nie trzymają się tematu. Ja przyznaję im rację, bo np. tutaj jest wątek n/t Ogniwa Eko, a jeszcze się dobrze nie rozpędził a już pisze się o różnych innych sprawach, antracyt, nowe sterowanie itp. To są bardzo ciekawe tematy i chętnie o tym poczytam, ale może lepiej aby były na to nowe wątki tematyczne, a nie wszystko w jednym, bo potem nawet nie wiadomo gdzie jakie informacje szukać.

To jest racja, wielu już o tym pisało, ale chyba sprawa beznadziejna. Czasem admin dzieli taki wątek w trybie "administracyjnym", chociaż często nie wiadomo nawet jak podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, na pewno mnie skrzyczycie, że nowy a już się mądrzy, ale taki sam problem napotkałem na forum Muratora, gdzie forumowicze bardzo narzekali że wpisy nie trzymają się tematu. Ja przyznaję im rację, bo np. tutaj jest wątek n/t Ogniwa Eko, a jeszcze się dobrze nie rozpędził a już pisze się o różnych innych sprawach, antracyt, nowe sterowanie itp. To są bardzo ciekawe tematy i chętnie o tym poczytam, ale może lepiej aby były na to nowe wątki tematyczne, a nie wszystko w jednym, bo potem nawet nie wiadomo gdzie jakie informacje szukać.

Zgadza się - skrzyczymy Cię, bo ten wątek (temat) nie jest jak piszesz "n/t Ogniwo Eko".

Nie łam się jednak, każdemu się zdarza... :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nocne wyłączenia , to wyłączam router i wtedy jest brak połączenia z kotłem.

A jeśli krótkie wyłączenia w ciągu dnia , to sam to robię , gdy np. zaglądam do zbiornika paliwa. Po wyłączeniu kotła nie cofa po prostu dymu do zasobnika, a na włączonym wentylatorze po otwarciu klapy pojawia się gęsty dym w zbiorniku i wtedy kompletnie nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domin ...w tym sęk ,że producent nie sprzedaje tego "cuda" , jedynie dostarcza je producentom kotłów (wyznaczonym), którzy mają mają przebadane swoje produkty przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Sterownik może współpracować jedynie z Brucerem

Kolego powiedz ty mi ile bym musiał wydasc na taki kocioł z takim sterownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiedz ty mi ile bym musiał wydasc na taki kocioł z takim sterownikiem?

 

Jak u wszystkich producentów cena jest uzależniona od mocy kotła , ale to pytanie do producentów . Ja nie sprzedaję tych kotłów , jestem tylko jednym z wielu użytkowników.

Tu masz listę producentów kotłów z tym sterownikiem

* Carbon II - Michał Suski - kotły,

* Instalco - Producent Kotłów Grzewczych

* KOTLY.COM - firma handlowa Prosat

* KOTSTAL Działdowo – Producent kotłów C.O.

* Ogniwo - Spółdzielnia metalowo-odlewnicza w Bieczu

* Ponar Żywiec - producent kotłów C.O. PONAR EKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli krótkie wyłączenia w ciągu dnia , to sam to robię , gdy np. zaglądam do zbiornika paliwa. Po wyłączeniu kotła nie cofa po prostu dymu do zasobnika, a na włączonym wentylatorze po otwarciu klapy pojawia się gęsty dym w zbiorniku i wtedy kompletnie nic nie widać.

Myślę, że bez sensu pstrykasz tym wyłącznikiem. Po wyłączeniu sterownik od początku musi rozpoznawać parametry opału. Nie lepiej przełączyć na chwilę na tryb ręczny i wyłączyć nadmuch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę - jednak wszystko zależy od użytkownika - mam znajomego, który ma najprostszy sterownik na piecu, raz ustawił parametry i jedzie na nich już 5 lat - też się nie może nachwalić - tylko ładuje i samo idzie. Ale jak się człowiek (taki jak ja i pewnie większość forumowiczów) bardziej zagłębi w temacie to kombinuje z ustawieniami, spisuje spalanie, analizuje żeby polepszyć to i owo i z reguły to się udaje. Podłączenie do internetu - fajny bajer - najlepiej jakby za pomocą myszki i google ładować węgiel, wybierać popiół i czyścić piec :P Z tym czyszczeniem to też w/w znajomy czyści raz do roku - przecież ma kocioł bezobsługowy :)

Takie jest moje zdanie :rolleyes:

Pozdrawiam!

Super to co Mu napisałeś. Facet nie ma pojęcia o paleniem ecogrochem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Popieram przedmówcę - jednak wszystko zależy od użytkownika - mam znajomego, który ma najprostszy sterownik na piecu, raz ustawił parametry i jedzie na nich już 5 lat - też się nie może nachwalić - tylko ładuje i samo idzie. Ale jak się człowiek (taki jak ja i pewnie większość forumowiczów) bardziej zagłębi w temacie to kombinuje z ustawieniami, spisuje spalanie, analizuje żeby polepszyć to i owo i z reguły to się udaje. Podłączenie do internetu - fajny bajer - najlepiej jakby za pomocą myszki i google ładować węgiel, wybierać popiół i czyścić piec biggrin.gif Z tym czyszczeniem to też w/w znajomy czyści raz do roku - przecież ma kocioł bezobsługowy smile.gif

Takie jest moje zdanie tongue.gif

Pozdrawiam!

 

Super to co Mu napisałeś. Facet nie ma pojęcia o paleniem ecogrochem."

 

Hey!

Z mojej strony należy się małe sprostowanie: pisząc ten tekst broń Boże nie chciałem tu nikomu docinać - jeśli ktoś to odebrał w ten sposób. Myślę że po to jest to forum że każdy może wyrazić swoje ZA i PRZECIW :P

Przy obecnej aurze piecyk mi spalił ok. 22kg na dobę - w końcu jakiś optymistyczny akcent tej zimy :rolleyes:

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowolony :) jak raz ustawiłem swojego Zębca KPP-Duo 25KW

Tak nic nie musiałem poprawiać po producencie :P

Sterownik ; sterownikiem , palacz ; palaczem :rolleyes:

 

 

 

Życzę Wszystkim forumowiczom Dosiego Roku 2011 :)

oraz jak najlepszych ustawień swoich "pupilków" w kotłowniach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.