Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie Chcę żadnej Porady, Nie Mam żadnego Problemu...


IVEN

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego kiminero ten sterownik jest już znany od ok 2 lat. Ja przed zakupem przewertowałem internet w poszukiwaniu opinii o nim, tu jest 75 stron na innym forum poświęconych temu rozwiązaniu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...highlight=ecoal

miłej lektury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się dobrze rozpatrzyć to sterownik bruli.pl to to samo co ecoal, z tą różnicą, że ten pierwszy możemy kupić bez problemu za 799 zeta (+przesyłka).

post-9751-1293092864_thumb.jpg

post-9751-1293092884_thumb.jpg

 

Pozdrawiam życząc ciepłych i bezawaryjnych Świąt

Jeszcze puma to to samo i wszystko do d... popali rok to mu przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robogaz jeśli chcesz mi na siłę wmówić ,że nie jestem zadowolony z mojego kotła , to jesteś grubo w błędzie . Otóż pragnę oświadczyć ,że po świętach z każdym dniem jestem zadowolony z niego coraz bardziej . ;)

Ecoal to ciut inna "bajka" niż PID, myślę że właśnie dlatego dostał złoty medal na targach ciepłowniczych w Brukseli.

W pierwszych dniach (to normalne) ,że starałem się poszukać różnych rozwiązań i obserwowałem jego pracę min.zmieniałem nastawy temperatur, dlatego jego praca mogła być trochę "chaotyczna". Obecnie już nic nie kombinuję tylko czekam na wypalenie resztek ekogroszku w zasobniku , wyczyszczę wymiennik i zasypię go do pełna tj ok 160kg. Wtedy , myślę , będę miał miarodajny wynik spalania dobowego , o czym szanownych kolegów i koleżanki poinformuję , ale już ostatnie obserwacje napawają mnie radością i optymizmem :) i zapewniam ,że nikt tego stanu nie zmąci. Powtarzam ,że ecoal to inna bajka niż PID.

Na koniec dodam ,że w żaden sposób nie jestem związany z producentem , obserwowałem przed zakupem tylko wnikliwie rynek, czytałem fora internetowe i w tej chwili jestem szczęśliwym użytkownikiem . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVEN a co z temperaturą powrotu? Masz około 43`C. Jak to się ma do tematu punktu rosy i gnicia kotła (kotły stalowe)?

 

Rozmawiałem z producentem na ten temat . Postaram się przekazać ideę jego wypowiedzi , otóż kocioł może mieć minimalną temp . nastawu 45stop. co już wymusza na układzie CO powrót w granicach 40stopni , poza tym mniej ważna jest temperatura powrotu w granicach "x"stopni , a ważniejsze jest zachowanie odpowiedniej różnicy temperatur pomiędzy zasilaniem i powrotem . Takie zadanie w moim układzie spełnia pompa mieszająca sterowana za pomocą sterownika zamontowana pomiędzy zasilaniem i powrotem .Ta pompa"pilnuje" żeby ta różnica nie była zbyt duża (nie wiem ile wynosi, ale wystarczyłoby obserwować mój układ i zobaczyć przy jakiej różnicy pompa się załącza)...chyba o to chodziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsyłam do postu nr 53 z dzisiejszego rana . ;) wiem ,że wszyscy na to czekają i ciekawość Was "żżera", ale proszę o chwilę cierpliwości i zapewniam ,że bez "ubarwiania" przedstawię rzetelnie mój wynik....

Na razie mogę tylko powiedzieć ,że zauważyłem jak podajnik pracował bez przerwy , ponieważ wszystkie zawory termostatyczne miałem odkręcone na "5", obecnie skręciłem na "4" (w domu mam ok 22stop ...nie mniej) i podajnik przechodzi w stan postoju , a dmuchawa wyłącza się . To mi dało do myślenia , jak ważne jest wyregulowanie komfortu termicznego przy pomocy termostatów.Dla kogoś może to być "oczywista-oczywistość", ja przypomnę tylko ,że na tym kotle palę od tygodnia....

Zauważyłem również drobne bryłki szlaki w popiele (wielkości ok 3-5cm)nie przeszkadza to w funkcjonowaniu palnika , gdyż te grudki swobodnie spadają do szuflady. Dziś rano rozmawiałem z kilkoma osobami , które również palą tym ekogroszkiem ( Chwałowice 680zł/tona) z tej samej składnicy, potwierdzają to samo , drobną szlakę ......Jeśli mi się uda kupić inny opał , to przetestuję ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Popiół mam jak pyłek. Trudno coś mi powiedzieć na razie o zużyciu węgla , to jest zbyt krótki czas , ale z tego co obserwuję to jest ok 18-20kg ekogroszku/dobę w domu mam temp ok 22-23 stopni (dom 110m2, ocieplony , nowe okna , dach, nowa instalacja ).

Na początku pisałeś tak jak wyżej, skąd wzięły się te spieki skoro twierdzisz, że kocioł w tej chwili pracuje z mniejszą mocą? Chyba, że zmieniłeś węgiel. Temp. też znacząco się nie zmieniła, bo od początku pisałeś że masz 22-23 st. Od dość dawna interesuje mnie palnik Brucer i dopiero teraz wychodzi, że tak do końca nie jest to ideał, ten co Ty masz w kotle to może pracować z mocą 40 kw i jest montowany też do kotłów o większej mocy. W gestii producenta kotła jest dobranie dmuchawy i ewentualne przytkanie części otworów w Brucerze, co nie zawsze jest trafione. Do kotłów Skamp jest montowany Brucer Ekoenergi, chwalą się że jest nowocześniejszy. Jeśli dzisiaj miałbym kupować coś z tych palników to wolałbym Ogniwo Eco Plus z Palnikiem BURNER-S i nowym wymiennikiem, jest to nowy palnik produkowany przez Ogniwo Biecz tylko i wyłącznie do ich kotła. Nie jest to palnik uniwersalny jak Brucer! Jeśli chodzi o zużycie węgla, to nie można liczyć na rewelacje, jedynie jest to wygoda i możliwość spalania węgli trudnych, bardziej spiekających się. Myślę, że przyszłość należy do palnika BURNER-S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rzeczywiście popiół jest jak pyłek , a te żużle o których wspomniałem , to po lekkim puknięciu rozlatują się na pył .Na początku był sam popiół , może dlatego że wrzuciłem trochę mokry ekogroszek , potem zacząłem go przesuszać , bo raz mi się zawiesił w zbiorniku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....To mi dało do myślenia , jak ważne jest wyregulowanie komfortu termicznego przy pomocy termostatów.

Z tego co mi wiadomo, sterownik eCoal nie będzie prawidłowo pracował przy głowicach termostatycznych. Nie mam zamiaru tego wyjaśniać, sam poszukaj, masz teraz dużo wolnego czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po raz kolejny teoria (Twoja) nie idzie w parze z praktyką (moją) ;) .

Widzę ,że u mnie kociołek pracuje stabilnie . Przeczytałem cały temat (75stron) na "muratorze" poświęcony właśnie sterownikowi eCoal i palnikowi Brucer , po tej lekturze utwierdziłem się ,że właśnie zawory termostatyczne świetnie współpracują z tym zestawem , natomiast dość duży problem mają ludziska przy użyciu zaworów 3 i 4 drożnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego czekam teraz ,aż wypali wszystko co jest w zbiorniku, potem czyszczę wymiennik , a następnie zasypuję cały zasobnik ok 160kg i zostawiam nastawy takie jakie są , jedynie korektę będę przeprowadzał przy pomocy termostatów. Za ok 14 dni (na tyle liczę ,że wystarczy ten zbiornik ;) )powiadomię co i jak ...Test będzie w warunkach prawdziwie zimowych , bo temperatury mają oscylować w okolicach -15 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat burzliwie się rozwija, ale to dobrze - jest o czym pogadać.

Od siebie dodam, że te wcześniejsze obserwacje on-line były ok 19.00 - 20.00. Kolejnego dnia z rana ok. 9.00 też zerknąłem z ciekawości i scenariusz się powtórzył ............. przez 20min opał nie był podany ani razu, a dmuchawa pracowała non-stop,a temperatura (55,5st) rosła (nie dużo bo 0,3st) , więc czy ktoś w swoim kotle zaobserwował taką sytuację, że przez 20min pracuje dmuchawa,opał nie jest podawany, a temp. przynajmniej nie rośnie?? czyli energia bierze się z powietrza? ja w to bynajmniej nie wierzę i można wywnioskować, że podgląd on-line można sobie na półkę między bajki wsadzić.

 

Mimo to, podtrzymuję swoje wnioski, że żadne super sterowniki nie przeskoczą braku ocieplenia!!

 

Tak na marginesie (oczywiście nie życzę tego) co kolega IVEN by zrobił, gdyby coś się "poprzestawiało" i zużycie ekogroszku wyniosłoby 50kg/dobę tak jak ma to pewien użytkownik z forum, ale z tradycyjnym sterownikiem i mimo wizyty serwisanta zużycie takie by pozostało? Ogólnie to nie mam złego podejścia to tego typu sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam 5 dni jeśli jest CWU.

 

tak jest 200l- pionowy ze spiralą , widać to na "mojej" stronie z wizualizacją kotłowni. Czas pokaże na ile wystarczy zasyp...

 

Przyznam szczerze Blackbird ,że gdy zwróciłeś uwagę mi na tą pracę podajnika , to również się temu przyglądałem i rzeczywiście podgląd on-line nie odzwierciedla rzeczywistej jego pracy. Podajnik załącza się różnie co 15-50sek na 3-5sek i ja na to nie mam wpływu tzn jedynie mogę sobie regulować głowicami (zwiększać zapotrzebowanie na ciepło) oraz nastawą temp na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, sterownik eCoal nie będzie prawidłowo pracował przy głowicach termostatycznych. Nie mam zamiaru tego wyjaśniać, sam poszukaj, masz teraz dużo wolnego czasu ;)

 

U nas w domu pracuje już drugi sezon kocioł Ogniwo Eko z Brucerem i ecoalem, moc 35kw. To duży dom 350m2 przedwojenny, nie wiem jak budowany bo się na tym nie znam. kocioł uruchomiony w październiku 2009roku, poprzednio był gaz. Kocioł został podpięty do tej samej instalacji gdzie pracował gazowy, instalacji wodnej nie przerabiano. Mamy 18 grzejników w tym 16 z głowicami termostatycznymi Danfoss a 2 bez żadnych głowic w łazienkach, tak jak było przy gazie.

Od samego początku do dzisiaj kocioł pracuje bez żadnych problemów i samoczynnie się ustawia, nic nie ustawiamy poza temperaturą zadaną wody, ustawiamy ją od 50 do 58 stopni zaleznie od potrzeb, ustawimy ręcznie według tego czy jest nam ciepło czy nie, doregulowujemy na głowicach. Zużycie węgla w sezonie 2009 na 2010roku wyniosło trochę ponad 7 ton, kupiliśmy 8 ton a zostało trochę mniej niż tona. Nie wiem czy to dużo czy mało, chętnie posłucham opinii znawców, ale my jesteśmy bardzo zadowoleni bo analiza rachunków za gaz, prąd i węgiel pokazała, że w tym sezonie wydaliśmy na ogrzewanie o ponad 5 tysięcy złotych mniej niż przedtem na gazie. A na gazie bardzo oszczędzaliśmy i w domu nie było za ciepło, dziadkowie narzekali i to bardzo. Teraz grzejemy do woli.

Nie mamy żadnego doświadczenia na weglu więc teraz czytam różne materiały żeby się nauczyć dobrze palić. Widzę że nie jest to takie łatwe, tak wynika z zapisów na forach więc jeszcze bardziej nas cieszy, że nie mamy problemów.

W tym sezonie palimy od września i mamy spalone do dzisiaj niecałe 4 tony. Na razie nic nie kombinujemy żeby nie popsuć, może potem jak coś się nauczę.

Jeszcze jedno, nie mamy ecoala z internetem, u nas jest wersja 1 bez internetu, teraz jest już chyba wersja 2.8, ale specjalnie nam na internecie nie zależy. Najważniejsze że nie trzeba samodzielnie regulować palnika. To nie to co gaz, to przecież węgiel, trzeba ładować, czyścić i jest popiół, ale jakieś bardzo uciążliwe to nie jest.

Pozdrawiam wszystkich z ecolami i innych też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat burzliwie się rozwija, ale to dobrze - jest o czym pogadać.

Od siebie dodam, że te wcześniejsze obserwacje on-line były ok 19.00 - 20.00. Kolejnego dnia z rana ok. 9.00 też zerknąłem z ciekawości i scenariusz się powtórzył ............. przez 20min opał nie był podany ani razu, a dmuchawa pracowała non-stop,a temperatura (55,5st) rosła (nie dużo bo 0,3st) , więc czy ktoś w swoim kotle zaobserwował taką sytuację, że przez 20min pracuje dmuchawa,opał nie jest podawany, a temp. przynajmniej nie rośnie?? czyli energia bierze się z powietrza? ja w to bynajmniej nie wierzę i można wywnioskować, że podgląd on-line można sobie na półkę między bajki wsadzić.

 

Mimo to, podtrzymuję swoje wnioski, że żadne super sterowniki nie przeskoczą braku ocieplenia!!

 

Tak na marginesie (oczywiście nie życzę tego) co kolega IVEN by zrobił, gdyby coś się "poprzestawiało" i zużycie ekogroszku wyniosłoby 50kg/dobę tak jak ma to pewien użytkownik z forum, ale z tradycyjnym sterownikiem i mimo wizyty serwisanta zużycie takie by pozostało? Ogólnie to nie mam złego podejścia to tego typu sterowania.

 

To że super sterownik nie przeskoczy braku ocieplenia zgadza się w 100% ale jego zadanie jest mimo wszystko inne gdyż ma on sterować procesem spalania a nie ubytkami ciepła z pomieszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mimo to, podtrzymuję swoje wnioski, że żadne super sterowniki nie przeskoczą braku ocieplenia!!

Tutaj w pełni się z Tobą zgadzam.

Dodam jeszcze małą popularną tezę a na pewno bardzo kontrowersyjną, aby zaoszczędzić na opale po prostu można trochę obniżyć temperaturę w pomieszczeniach.

 

............. przez 20min opał nie był podany ani razu, a dmuchawa pracowała non-stop,a temperatura (55,5st) rosła (nie dużo bo 0,3st) , więc czy ktoś w swoim kotle zaobserwował taką sytuację, że przez 20min pracuje dmuchawa,opał nie jest podawany, a temp. przynajmniej nie rośnie?? czyli energia bierze się z powietrza? ja w to bynajmniej nie wierzę i można wywnioskować, że podgląd on-line można sobie na półkę między bajki wsadzić.

Jak pojawiły się pierwsze opisy zasady działania sterownika eCoal sam postanowiłem przeprowadzić parę doświadczeń aby zobaczyć co się dzieje z temperaturą spalin w zależności od stanu paleniska na retorcie.

Radze Ci zejść do kotłowni z skrzynką piwa, prostą aparaturą pomiarową i ewentualnie rejestratorem zachodzących zmian temperatury. (rejestrator po to aby zapisywał zmiany bo po tym piwie to pamięć zawodna bywa).

Opisze jedno z doświadczeń. Kocioł ustabilizowany, kopczyk tak jak w instrukcji więc ja odcinam zasilanie od podajnika – wentylator dalej pracuje i okazuje się iż jak kopczyk powoli znika temperatura spalin się zwiększa. No to ja w euforii myślę iż odkryłem zasadę działania działania sterownika eCoal, no ale jak widzę iż temperatura spalin zaczyna powoli spadać to ja ręcznie uruchamiam podajnik na parę sekund i KLAPA. Z trudem udało mi się podtrzymać palenie w retorcie. Tak więc moje odkrycie zasady działania sterownika eCoal padło w gruzach.

Gwarantuję Ci iż praca wentylatora (na pewno na jakiś niskich obrotach) przez 20 minut bez podawania paliwa może zwiększyć temperaturę wody w CO.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.