Skocz do zawartości

TeleTata

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Budynek wolnostojący 160m2, nieocieplony, z dziurami i innymi stratami. Pustak: parter 60cm, piętro 30cm.
  • Instalacja
    Miedziana trójnikowa zamknięto-otwarta :), 12 grzejników segmentowych z termostatami, ogrzewacz wody 140L, regulator pokojowy, sprawdza się grawitacyjnie.
  • Kocioł
    Witkowki EKW-RAPS-I 22kW tłok-multipal titanic

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://teletata.pl

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Cynków

Osiągnięcia TeleTata

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. To ustawienie jeszcze z początku jesieni, nie zmieniałem bo przy moim budynku w zimne dni w zasadzie to nie działa. Próbowałem z przerwami nawet co 1 minutę lub z krotnością np 3, ale efektów nie było. Po drugie nie doszukałem się jednoznacznej opinii jak to właściwie jest z tym podtrzymaniem, czy lepiej aby w większości pracował czy też był w podtrzymaniu. A skoro drążymy ten temat to uważam, że program tego sterownika robi bezsensowną pracę z odliczaniem krotności wg własnego zegara, czyli nie ważne czy piec pracował czy był w podtrzymaniu on poda co np. 5 przedmuchów. Dochodzi wtedy do sytuacji, w której po przejściu w podtrzymanie przy pierwszym przedmuchu zostanie podane paliwo, gdyż przy poprzednim podtrzymaniu dmuchnęło 4 razy i piec przeszedł do pracy. Moim zdaniem krotność powinna być odliczana od momentu przejścia w podtrzymanie, a tak nie jest.
  2. Na spieki spróbowałbym zmniejszyć dmuchawę, najpierw na 4 potem na 3. Na niedopalony węgiel zwiększyłbym czas między podawaniem przynajmniej do 4 min lub więcej. Moim zdaniem masz za często podawany węgiel w podtrzymaniu.
  3. To bardzo ładny wynik. U mnie obecnie nie do osiągnięcia ze względu na piętro o ścianach z jednego pustaka :(. Na parterze grzejniki praktycznie nie grzeją, termostaty przepuszczają odrobinę tak, że tylko góra lekko ciepła. Natomiast na piętrze grzejniki (po kilkanaście segmentów) są gorące do połowy praktycznie całą dobę. Dopóki nie ocieplę budynku nie mam szans na ekonomię w ogrzewaniu. Zużycie ciepłej wody mam duże. Cały dzień idzie (małe dzieci - wiadomo) ponadto zmywarka ciągnie samą ciepłą ze dwa razy dziennie. Napisz jak u Ciebie długo pracuje, a jak długo podtrzymuje. U mnie praca to ok 20-30min, a potrzymanie to 5-10 min (przy obecnej pogodzie czyli 0-10`C)
  4. EKW-RAPS-I 22kW sterownik TITANIC Używam od ponad roku. Nie mam żadnych problemów, ale ciekawi mnie jakich ustawień doszliście koledzy po latach eksploatacji swoich tłokowców. Ja zmieniam swoje ustawienia przynajmniej raz w miesiącu (małymi kroczkami). Na dzień dzisiejszy ustaliłem, iż najmniejsze zużycie opału mam na ustawieniach: temperatura zadana: 55`C czas przerwy podawania: 7min siła nadmuchu: 2/12 (przesłona otwarta100%) czas przedmuchu: 20s czas przerwy podtrzymania: 5min krotność:15 Regulator pokojowy 21`C. Pompa obiegowa pracuje co 5min przez 30s. Pompa c.w.u. w ogóle nie pracuje. Generalnie cała instalacja daje radę grawitacyjnie. Są to ustawienia sprawdzające się przy temperaturach 0-10`C Budynek nieocieplony, pow. grz. 160m2. Ogrzewacz wody 140l. Mnóstwo szczelin i innych strat. Zużycie 20-30kg na dobę. Wiem, że kocioł jest przemiarowany, ale to ze względu na przyszłą rozbudowę domu i podłączenie pom. gospodarczych. Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś kłopot z tym piecem, chętnie pomogę - zdążyłem go już dobrze przetestować z różnymi opałami i na różnych ustawieniach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.